Férfi kézi NB I: a Szeged tíz góllal legyőzte a Füredet

2013.09.25. 19:17
A férfi kézilabda NB I 5. fordulójának nyitó mérkőzésén a Pick Szeged 35–25-re legyőzte hazai pályán a Balatonfüredet, így megőrizte százszázalékos mérlegét a pontvadászatban.

A Balatonfüred összeszedetten, jól kezdte az összecsapást: Zdolik Bence átlövéseivel a vendégcsapat tartotta a lépést a hazaiakkal, akiknél különösen Ancsin Gábor talált be gyakran a kapuba. A fürediek bő tíz perc elteltével még vezettek is, Jonas Larholm hetesével először került előnybe a Pick, amely azonban a 20. percig nem tudott elszakadni ellenfelétől. Vladimir Vranjes gólerős beállójátéka aztán áttörést hozott, a szegediek elléptek, Ancsin szünet előtti gólja pedig ötgólos hazai előnyt jelentett a félidőre. 17–12 17–12

Fordulás után bennragadt az öltözőben a Szeged, a fürediek pedig Pásztor István vezetésével felzárkóztak két gólra. Tatai Péter ziccervédései állították meg a vendégrohamokat, pedig a Sótonyi-csapat akár mínusz egyre is feljöhetett volna, ehelyett a hazaiak ismét elhúztak öttel.

Ettől a ponttól kezdve már egyenes volt a szegediek útja a nagykülönbségű győzelemig, 24–19 után sorozatban hatszor is betalált Juan Carlos Pastor csapata, így könnyedén jutott harminc dobott gól fölé, ráadásul a végén összejött a tízgólos különbség is, miközben Vranjes mellett Ancsin Gábor is alaposan megszórta magát. A Szeged 35–25-re nyert, és továbbra is hibátlan a pontvadászatban.

FÉRFI KÉZILABDA NB I

5. FORDULÓ

PICK-SZEGED–BALATONFÜREDI KSE 35–25 (17–12)
Szeged, 1000 néző. V: Bacs, Bán
SZEGED: MIKLER – Parrondo 4, ANCSIN G. 7, Zubai Sz. 1, LARHOLM 6 (4), Sulc 3, Vadkerti A. Csere: Tatai, Tóth M. (kapusok), Blazevic, MINDEGIA 2, VRANJES 7, Gidai 1, Balogh Zs. 1, Kekezovics 3. Edző: Carlos Pastor
BALATONFÜRED: Székely – TOMBOR 6 (4), Kovács Gy., Gerdán, Kis Á., Szöllősi B. 3, PÁSZTOR 4. Csere: Komendánt (kapus), ZDOLIK 5 (1), Juhász K. 2, Németh B. 2, Faluvégi 2, Nagy D., Lelkes 1, Bóka. Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 12. perc: 4–6. 18. p.: 9–7. 26. p.: 15–11. 35. p.: 18–16. 46. p.: 28–19. 55. p.: 31–24
Kiállítások: 8, ill. 14 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 5/5
Carlos Pastor: – Mindkét félidőben volt egy-egy bő negyedórás szakasz, amikor fegyelmezetten védekeztünk és ellenállhatatlanul támadtunk. Biztató, hogy a betegeskedő Ilyés Ferenc távollétében is feszes volt a védekezésünk, miként az irányító poszton játszókkal is elégedett vagyok.
Sótonyi László: – Voltak olyan szakaszai a mérkőzésnek, amikor taktikusan kézilabdázva egyenrangú ellenfelei voltunk a Szegednek. Rövidzárlataink miatt mutatkozott meg a két csapat közötti különbség, alakult ki a közte tíz végeredmény.

1. Pick Szeged 6 6 188–123 +65 12
2. MKB-MVM Veszprém 5 5 190–114 +76 10
3. Csurgói KK 5 5 153–111 +42 10
4. Grundfos Tatabánya KC 4 4 111–85 +26 8
5. Balatonfüredi KSE 6 3 1 2 157–152 +5 7
6. B.Braun Gyöngyös 4 2 1 1 107–110 –3 5
7. Váci KSE 4 1 3 88–102 –14 2
8. SZESE Győr 4 1 3 83–106 –23 2