Férfi kézi NB I: a Szeged simán verte a Balatonfüredet

2019.02.05. 19:52
A Szeged magabiztosan legyőzte a Balatonfüredet (Fotó: Dömötör Csaba)
Esélyt sem adott a Mol-Pick Szeged a Balatonfürednek a férfi kézilabda NB I 15. fordulójának mérkőzésén. A listavezető hazai pályán 11 góllal legyőzte a Balaton-parti együttest.

A házigazda esélyeshez méltóan már a mérkőzés elején magához ragadta a kezdeményezést, Bodó Richárd és Balogh Zsolt góljaira, valamint a nyáron távozó Marin Sego védéseire alapozva hamar tetemes előnyre tett szert a Szeged. A 10. percben már négy volt közte (6–2), a szünetre hétre hízott a különbség. A füredieknél Máthé Dominik és Szöllősi Balázs tolta a szekeret, Bősz Dániel pedig még hetest is fogott az első félidőben, de így sem tudott zárkózni a vendégcsapat.

A második játékrész két Szita Zoltán-góllal indult, a válogatottba is bekerülő játékos néhány perc múlva újra betalált, így némileg faragott a hátrányán a Csoknyai-legénység. A Szeged a félidő derekán felpörgött, s a nyolc gólig jutó Mario Sostaric vezérletével magabiztos győzelmet aratott (33–22).

Ehhez persze kellett az is, hogy a Balatonfüred az utolsó negyedórában mindössze három (!) gólt szerzett, a szegedieknél pedig a meccs végére szinte mindegyik mezőnyjátékos betalált legalább egyszer.

A Szeged tehát magabiztos győzelemmel hangolt a vasárnapi, Celje elleni idegenbeli Bajnokok Ligája-találkozóra.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I

MOL-PICK SZEGED–BALATONFÜREDI KSE 33–22 (17–10)
Szeged, 2200 néző. V: Bócz, Wiedemann
SZEGED: SEGO – SOSTARIC 8, Balogh Zs. 2, CANELLAS 4, Gaber 2, Bodó 3, Sigurmannsson 4 (2). Csere: Alilovic (kapus), Blazevic, Bombac 2, Bánhidi 1, Henigman 1, Maqueda 3, Källman 3, Szunajko
Edző: Carlos Pastor
BALATONFÜRED: Bősz – Hornyák, Kemény 2, Uelington 1, Topic 3, SZITA 4, Németh B. 2. Csere: SZÖLLŐSI B. 5, Máthé D. 4 (2), Szemjonov 1, Déber, Orbán, Ág
Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–2. 10. p.: 6–2. 16. p.: 9–3. 20. p.: 11–5. 26. p.: 13–9. 32. p.: 17–12. 38. p.: 20–15. 45. p.: 26–17. 49. p.: 28–20. 54. p.: 30–22. 58. p.: 32–22
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/2
Carlos Pastor: –
A támadójátékunkkal és a hozzáállásunkkal elégedett vagyok, nem így a védőmunkánkkal, ugyanis gyakran rosszul követtük az ellenfél játékát. Ez a bajnoki jól szolgálta felkészülésünket a vasárnapi Celje elleni Bajnokok Ligája-mérkőzésre.
Csoknyai István: – A célunk az volt, hogy a Tatabánya elleni vereség után előrelépjünk mind védekezésben, mind támadásban. Amikor a Máthé Dominik, Szöllősi Balázs, Szita Zoltán belső hármas volt a pályán, tartottuk a lépést ellenfelünkkel. A cseréink azonban még nem kézilabdáztak hozzájuk hasonló magas színvonalon, akkor kinyílt az olló. A Szeged ekkora különbségű győzelme is megérdemelt.

1. Szeged 18 18 635–454 +181 36
2. Veszprém 14 12 2 487–331 +156 24
3. Tatabánya 14 11 1 2 385–332 +53 23
4. Csurgó 14 8 2 4 377–368 +9 18
5. Balatonfüred 15 9 6 393–384 +9 18
6. Gyöngyös 15 8 1 6 406–405 +1 17
7. Komló 14 7 1 6 370–394 –24 15
8. FTC 14 7 7 358–351 +7 14