Férfi kézilabda NB I: a Szeged megszórta a váciakat

2016.03.26. 20:25
A férfi kézilabda NB I felsőházi rájátszásának második fordulójában a Mol-Pick Szeged hazai környezetben 13 góllal nyert az újoncként meglepetésre felsőházba jutó váciak ellen. A szegediek már a szünetre héttel megléptek, húsz gólt szerezve. A végén 36-nál álltak meg.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
RÁJÁTSZÁS, 2. FORDULÓ
FELSŐHÁZ

MOL PICK SZEGED–VÁC 36–23 (20–13)
Szeged, 500
néző. V: Búza, Cserszegi
SZEGED: WISZOMORSKY – PRODANOVICS 8 (1), Balogh Zs. 3, Bombac, Vranjes 3, Illyés 3, Källmann 2. Cs: Manojlovics (kapus), Blazevic, MINDEGÍA 4 (1), PARRONDO 4, ANCSIN 5, Hegedűs M. 1, Gonzalves 3, Velki, Garcia. Edző: Carlos Pastor
VÁC: Vitáris – Vasics 2, Asztrasapkin 2, PAVLOVICS 6, Tyiskov 1, LENDVAY 4 (3), Császár F. 1. Cs: Tóth M. (kapus), Csisztabajev 1, Vucsevics 2, Fekete D., Pál G. 2, Munkácsi 1, Kökény 1, Terenyi. Edző: Zsiga Gyula
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–2. 9. p.: 5–3. 14. p.: 10–6. 19. p.: 11–9. 26. p.: 17–12. 33. p.: 21–14. 40. p.: 25–15. 46. p.: 28–17. 52. p.: 32–20. 57. p.: 34–21
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 5/3
Carlos Pastor:
– A Kiel elleni Bajnokok Ligája-mérkőzések után kissé álmosan kezdtünk. Niko Mindegija pályára lépése után kapcsoltunk magasabb sebességi fokozatra. Ennek, továbbá szünet utáni feszesebb védekezésünknek köszönhetjük fölényes győzelmünket.
Zsiga Gyula: – A komplett Szeged ellen jó mérkőzést játszottunk. Az első és az utolsó húsz perc kiegyenlített küzdelmet hozott, a középső harmad azonban megmutatta, melyik csapatnak hol a helye.

FELSŐHÁZ

Szeged, 500

GRUNDFOS TATABÁNYA KC–BALATONFÜREDI KSE 29–24 (15–10)
Tatabánya, 900
néző. V: Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki
TATABÁNYA: BORBÉLY – Vujovics 3 (3), DÉNES, DÍAZ 5, Mazák, HARSÁNYI 3, Pásztor Á. 4 (2). Cs: Mijatovics (kapus), BODÓ R. 9, Crnoglavac, Katzirz, Krszancsics, SZÖLLŐSI SZ. 5, Vaskó. Edző: Vladan Matics
BALATONFÜRED: Fazekas – Bóka 3, Ligetvári 1, SZÖLLŐSI B. 4, Bánhidi, Szilágyi D., KASZPAREK 5, Gábori 1. Cs: Gerdán, Kemény 2, GYŐRI 7 (6), Németh B., Gyene 1. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 10. perc: 7–0. 25. p.: 10–9. 28. p.: 14–10. 38. p.: 23–18. 46. p.: 23–20. 55. p.: 26–22
Hétméteresek: 5/5, ill. 6/6
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Matics Vladan:
– Ezzel a győzelemmel lett különösen értékes a múlt heti csurgói sikerünk. Kiváló meccset játszottunk egy kiváló ellenféllel. Úgy gondolom, hazai pályán a Veszprém és a Szeged kivételével mindenkit legyőzhetünk. Le a kalappal a csapat előtt, ez önbizalom-növelő eredmény volt. Jó úton járunk.
Csoknyai István: – Sorsunk az első tíz percben eldőlt. Hétgólos hátrányból egyszer sikerült talpra állnunk. Utolértük a ragyogóan játszó Tatabányát, ám a hazaiak újabb huszáros rohamot indítottak az első félidő hajrájában, és szünet után már nem sikerült közelebb jönnünk hozzájuk.

ALSÓHÁZ
EGER SBS ESZTERHÁZY–SPORT36-KOMLÓ 27–25 (16–10)
Eger, körcsarnok, 650
néző. V: Herczeg, Südi
EGER: RADULESCU – Vancsics, Padla 2, Radcsenko 1, PETRO 1, SZABÓ P. 7, ANTL 9 (2). Cs: Kovács J. (kapus), Bajorhegyi, Kiss G., Dobó Zs. 2, Takács, LEZÁK 4, Kocsis 1, Iváncsik Á., Szűcs. Edző: Tóth Edmond
KOMLÓ: Granic – Oszlár, Sebestyén, TRKULJA 4, JERKOVIC 7, Markovics 5 (2), Sunajko. Cs: Selymes (kapus), Szemikov 3 (1), Nagy Z., Marcsek, Szögi, Szöllősi B. 3, Potics 2, Wéber 1. Edző: Ratko Djurkovics
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–1. 12. p.: 5–5. 18. p.: 9–7. 24. p.: 12–9. 36. p.: 21–12. 42. p.: 22–14. 48. p.: 24–19. 54. p.: 26–21
Kiállítások: 14, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 6/3
Tóth Edmond:
– Negyvenöt percig remekül kézilabdáztunk, majd kilencgólos vezetésnél kissé kiengedtünk. A lényeg a két pont, most csak ez érdekel.
Ratko Djurkovics: – Későn ébredtünk. Az első játékrészben végén volt egy nagyon rossz tíz percünk, amit a második félidőben már nem tudunk kijavítani. Eltelt két mérkőzés a rájátszásból és még nem szereztünk pontot. Ideje lenne minden energiát mozgósítani.