Férfi kézi NB I: a Szeged megszenvedett a Tatabányával

2017.09.07. 20:00
A Tatabánya határozott védekezésével meggyűlt a szegediek baja (Fotó: Dömötör Csaba)
A Mol-Pick Szeged hazai pályán 28–25-re nyert a Grundfos Tatabánya ellen a K&H férfi kézilabdaliga csütörtök esti mérkőzésén.

A Tatabánya többször vezetett az első félidőben két góllal, és még nyolc perccel a vége előtt is csak 23–22-es hátrányban volt. A hajrában a Szeged több könnyű gólt dobott ziccerből, amivel megpecsételte a vendégek sorsát.

K&H FÉRFI KÉZILABDALIGA
1. FORDULÓ
MOL-PICK SZEGED–GRUNDFOS TATABÁNYA KC 28–25 (13–13)
Szeged, 2500
néző. V: Herczeg, Südi
SZEGED: SIERRA – Rodríguez 1, Gaber, Goncalves 1, Blazevic, KÄLLMAN 5, Skube 2 (1). Csere: BALOGH ZS. 4, Bodó 1, Bánhidi, Sigurmannsson 7 (7), Buntic 1, GORBOK 6, Zsitnyikov, Fekete B. Edző: Carlos Pastor
TATABÁNYA: Székely M. – Pásztor Á., VRANKOVIC 6, JUHÁSZ Á. 5, Vranjes 3, Bozsovics 1, Vujovics 2. Csere: Iancu (kapus), Ilyés F. 1, Harsányi 3 (2), Sipos A., Szöllősi Sz., GRIGORAS 4, Dénes J.. Edző: Vladan Matics
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–2. 9. p.: 3–4. 13. p.: 4–5. 17. p.: 7–7. 23. p.: 10–12. 27. p.: 12–12. 32. p.: 13–14. 36. p.: 17–16. 41. p.: 20–16. 47. p.: 21–20. 52. p.: 23–22. 56. p.: 25–22. 58. p: 26–24
Kiállítások: 8, ill. 18 perc
Hétméteresek: 11/8, ill. 4/2
Carlos Pastor:
– Védekezésben és támadásban egyaránt sokat hibáztunk, ezért elégedetlen vagyok csapatom teljesítményével. Előbb is eldönthettük volna a mérkőzést, ám négygólos előnyünk továbbá Milos Bozsovics kiállítása után kissé visszavettünk a tempóból. A végén viszont jól játszottuk meg emberelőnyös helyzeteinket, és ez döntött a javunkra.
Vladan Matics: – Kemény és színvonalas mérkőzésen egy félidőn át tartottuk a lépést a klasszisokat felvonultató Szegeddel. A második félidőben elfogytunk, ráadásul Milos Bozsovics kiválása után nem tudtam megfelelően rotálni. A védekezésünkkel maradéktalanul elégedett vagyok, és készülünk a Komló elleni bajnoki mérkőzésünkre.

1. Mol-Pick Szeged 3 3 94–58 +36 6
2. Váci KSE 0 0–0 0 0
2. Telekom Veszprém 0 0–0 0 0
2. Sport36-Komló 0 0–0 0 0
2. Orosházi FKSE 0 0–0 0 0
2. FTC 0 0–0 0 0
2. Dabas KC VSE 0 0–0 0 0
2. Csurgói KK 0 0–0 0 0