Férfi kézi NB I: 21 pocsék Fradi-perc; gálázott a Tatabánya

2018.12.15. 19:38
Jorge Maqueda hét góllal segítette újabb győzelemhez a Szegedet (Fotó: Tumbász Hédi, NS-archív)
A férfi kézilabda NB I 13. fordulójában a címvédő Mol-Pick Szeged a hétgólos Jorge Maqueda vezérletével idegenben 36–25-re legyőzte a Csurgót.

Jól kezdte a meccset a bajnok, Mario Sostaric góljával a 7. percben már 4–1-re vezetett, Jorge Maqueda találata a 24. percben pedig már 7–14-es állást jelentett. A hazai időkérés meghozta a hatását, és a szünetre már csak hárommal mentek a vendégek (13–16), a fordulást követően pedig hamar feljöttek egyre a csurgóiak (15–16)!

A 41. percben azonban megakadt a hazai támadógépezet (19–21), a Tisza-partiak ekkor egy 11–2-es szériát produkáltak (21–32), s innen már nem engedték vissza újra az ellenfelüket (25–36).

A Szeged így az idénybeli 16. NB I-es meccsét is megnyerte, és magabiztosan vezeti a bajnokságot.

A Budakalász a 8. percig (2–3) bírta a Tatabánya tempóját, ekkor a vendégek egy 7–0-s szériával állva hagyták ellenfelüket (2–10), a 23. percben már 11 góllal vezettek (4–15) és végül pont ennyivel nyertek (22–33).

A Balatonfüred Ferencváros elleni rangadóján a fővárosiak kezdtek jobban, többször is vezettek két góllal (1–3, 3–5), de a 10. és a 17. perc közötti csendet egy ötgólos periódussal büntették a hazaiak, még a 42 éves kapus, Fazekas Nándor is betalált (8–5). A már ötgólos hátrányban is lévő ferencvárosiak a 37. percben feljöttek egyre (15–14), de ezt követően az 58. percig csak egyszer találtak be (25–15), és nyolc góllal kikaptak (25–17).

FÉRFI KÉZILABDA NB I
13. FORDULÓ

CSURGÓI KKMOL-PICK SZEGED 25–36 (13–16)
Csurgó, 1200 néző. Vezette: Bócz, Wiedemann
CSURGÓ: Zaponsek – Vasics, ASZTRASAPKIN 5, Hanusz, Hadziomerovic 3, NAGY SZ. 4, Kovacevic 4. Csere: Balogh T. (kapus), Cehte 1, TOSZKICS 4, Vasvári, Oslak 2, Tóth A., Szeitl 1, Farkas, Varjú 1. Edző: Bencze József
SZEGED: Sego – SOSTARIC 6, Canellas 3, Gaber 1, Bánhidi 3, Källman 3, Zsitnyikov 2. Csere: Nagy M. (kapus), MAQUEDA 7, Bombac 1, Szunajko, Balogh Zs. 4, Bodó, SIGURMANNSSON 6 (3), Blazevic. Edző: Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 9. perc: 3–5. 16. p.: 5–9. 24. p.: 7–14. 28. p.: 10–14 34. p.: 15–16. 38. p.: 17–20. 45. p.: 20–26. 53. p.: 21-31. 58. p.: 23–35
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 1/0, ill. 3/3
Bencze József:
– Fél óra jó játék kevés a nagyon jó Szeged ellen A második félidőben sok hibával játszottunk, emiatt lett nagy különbségű a vereségünk. Annak viszont örülünk, hogy remek őszt zárunk.
Carlos Pastor: – Az év utolsó mérkőzésén nagyon fontos volt a győzelem. Tudtuk, hogy jó a Csurgó, ezt az első félidőben bizonyította is, emiatt szinte kétszer kellett megnyeri a találkozót.

HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖSVECSÉSI SE 33–24 (18–16)
Gyöngyös, 600 néző. Vezette: Nagy F., Túróczy J.
GYÖNGYÖS: Tóth M. – URBÁN 8, Markez 2, DURIS 5 (2), VILOVSZKI 2, Sajin, Varsandán M. 2. Csere: Buzogány (kapus), M. KRIVOKAPICS 5 (2), Herceg 3, Gerdán, Ubornyák 1, Németh T. 2, Sipeki, István 1, Gábori 2. Edző: Konkoly Csaba
VECSÉS: KRÁNITZ – TAKÓ D. 7 (5), MARCZINKÓ 5, Benmiloud 3, Nagy A. 1, Spekhardt 2, Antal L. 2. Csere: Vitáris (kapus), Antal M., Lendvay, Vizler 2, Simányi 1, Radoszavljevics 1. Edző: Damir Sztojanovics
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–2. 12. p.: 8–7. 18. p.: 11–10. 24. p.: 14–12. 36. p.: 20–17. 42. p.: 23–19. 48. p.: 25–21. 54. p.: 28–22
Kiállítások: 12, ill. 4 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 5/5
Konkoly Csaba:
– Szereptévesztésbe kerültünk az első félidőben, karácsonyhoz közeledve gólokat ajándékoztunk. A második félidőben javultunk, a csereként pályára lépők is tettek a sikerért. Bízom a januári hasonló folytatásban.
Damir Sztojanovics: – Az első félidei teljesítményünkkel elégedettek lehetünk. A szünet után, amíg erővel bírtuk, küzdöttünk. Sajnos nem tudtam kellően frissíteni a csapatot. A végére felőrlődtünk.

BALATONFÜREDI KSEFERENCVÁROSI TC 25–17 (13–10)
Balatonfüred, 600 néző. Vezette: Bonifert, Oláh
BALATONFÜRED: FAZEKAS 1 – HORNYÁK 6, KEMÉNY 2, TOPICS 2, Ferreira, Zdolik 1, BÓKA 3. Csere: BŐSZ (kapus), Déber, Szőllősi O., Németh B. 1, Kancel, SZITA 3, Karvatski, SZEMJONOV 5, Máthé 1. Edző: Csoknyai István
FTC: ZERNOVIC – Bujdosó 2, Ancsin 2, ANDJELICS 6, Debreczeni 2, Ordzsonikidze, Pálos 1.Csere: Mijatovics (kapus), Holdosi, Schuch, Szakály 1 (1), OLÁH T. 2, Pordán 1, Lukács, Mikita, Kovacsics. Edző: Horváth Attila

Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–3. 11. p.: 3–5. 16. p.: 8–5. 20. p.: 10–6. 23. p.: 12–7. 28. p.: 13–10. 36. p.: 14–13. 42. p.: 19–14. 53. p.: 22–15. 57. p.: 25–15
Kiállítások: 10, ill. 12 perc
Hétméteresek: 1/0, ill. 2/1
Csoknyai István:
– Kiváló védekezésünket igazolja a kevés kapott gól. Kapusaink is remekeltek. Támadásban időnként akadozott ugyan a gépezet, de lendületesen játszottunk. A vártnál biztosabban győztünk, ezért dicséret illeti a csapatot.
Horváth Attila: – Sok hibával játszottunk, tíz nap alatt négy tétmérkőzést nem bírunk. Elfáradtunk, és elfogytunk a végére.

DABASI KCMEZŐKÖVESDI KC 26–25 (16–13)
Dabas, 1000 néző. Vezette: Andorka M., Hucker R.
DABAS: PALLAG – Országh. 3, Perisics 4, SZÖLLŐSI SZ. 3, BÍRÓ 6, Borsos 2, Kekezovics 1. Csere: Podoba, Duleba (kapusok), Ács, HALÁSZ 4, Kiss A., Lepsényi, Simovic 1, Tokuda, Zakics 2 (1). Edző: Tomori Győző
MEZŐKÖVESD:GYŐRI – Kovács P. 1, Sztankovics 1, JÓGA 5, Dávid, Kovács B. 2, RADNIC 5. Csere:Pásztor (kapus), Jancsó, HORVÁTH L. 5, Szabó, Zelei 1, Martins 2 (2), Menyhárt 3. Edző: Buday Dániel
Az eredmény alakulása. 8. perc: 4–3. 19. p.: 11–6. 25. p.: 15–9. 35. p.: 17–15. 49. p.: 21–21. 56. p.: 24–24
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 2/2
Tomori Győző:
– Idegőrlő volt a mérkőzés, ahogy az egész hónapunk. Végre nekünk volt szerencsénk a hajrában. Sokat készültünk erre a mérkőzésre.
Buday Dániel: – Gyengén kezdtünk, de a taktikai változtatásunk jól sikerül. A végjátékban nem volt szerencsénk, ami fájó, mert sokszor közel állunk a sikerhez, de nem sikerül a pontszerzés.

CYEB BUDAKALÁSZGRUNDFOS TATABÁNYA 22–33 (8–18)
Budakalász, 200 néző. Vezette: Bacs, Bóna
BUDAKALÁSZ: Váczi 1 – Tóth Á. 1, Leimeter 6, Nagy B. 3, Mazák 1, Koller 6, Bohács 3 (3). Csere: Vasváry (kapus) , Koncz, Simon, Simotics, Czina, Glück, Váczi 1, Bodnár. Edző: Forgács Gyula
TATABÁNYA: SZÉKELY – Vrankovics 2, GRIGORAS 5, JUHÁSZ Á. 3, VRANJES 4, SZÖLLŐSI B. 5, VUJOVICS 7 (3). Csere: Deményi, Bartucz (kapusok), Pásztor 1, Sipos 1, Rozner, Ilyés 1, Rosta 2, Dénes, Schaffer 2. Edző: Vladan Matics
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–3. 12. p.: 2–8. 18. p.: 4–12. 27. p.: 7–17. 37. p.: 12–21. 43. p.: 15–25. 52. p.: 20–29
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/3 ill. 5/3
Forgács Gyula: –
A Tatabánya végig fölénk keredett, jelenleg erősebb, mint mi. Sajnálom, mert kicsit szorosabb eredményre és jobb játékra számítottam.
Vladan Matics: – Egy hétig készülhettünk erre a meccsre, ellentétben a Budakalásszal. Jól játszottunk, hatékony volt a védekezésünk, Székely is remek volt a kapuban. Ez önbizalmat adott a támadójátékhoz. A második félidőben hatékony volt a nyitott védekezésünk.