Férfi kézi: a Pick győzelemmel hangolt Ortegáék ellen

2016.02.09. 19:30
A Mol-Pick Szeged 38–30-ra győzött hazai pályán a Balmazújváros ellen a férfi kézilabda NB I keddi mérkőzésén.

A szegedi csapat vasárnap a BL-ben a dán Koldingot látja vendégül, amelyet a Veszprém korábbi vezetőedzője, Carlos Ortega irányít.

KÉZILABDA NB I
21. FORDULÓ
MOL-PICK SZEGED–KŐNIG TRADE BALMAZÚJVÁROS 38–30 (19–14)
Szeged, 500
néző. V: Nagy F., Túróczy
SZEGED: Wyszomirski – PARRONDO 5, Fekete B., BOMBAC 5 (2), ZUBAI SZ. 4, Thiagus Petrus 3, Källman 1. Csere: Sierra (kapus), Blazevic, GARCÍA 5, Ancsin 3, Vranjes 2, R. Prodanovics 3, CSURUVIJA 5 (3), Mindegía 2. Edző: Carlos Pastor
BALMAZÚJVÁROS: Paul – Balda 3, Morva Z., Korsós Á., Balázs, Lazic 2, Kekezovics 2. Csere: Pajkó (kapus), István 2, HANTÁK 5 (1), Vranac 1, OLÁH G. 3 (1), PÉREZ 5, Temesvári 3, HORVÁTH D. 4, Tomic. Edző: Füzesi Ferenc
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–0. 8. p.: 5–2. 14. p.: 9–5. 20. p.: 13–8. 26. p.: 15–11. 33. p.: 19–17. 40. p.: 24–20. 48. p.: 30–24. 53. p.: 32–26. 57. p.: 36–28
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 2/2
Carlos Pastor:
– Bosszús vagyok a sok kapott gól miatt. Már az első félidőben eldönthettük volna a mérkőzést. Előnyünk akkor nőtt, amikor az öt plusz egyes védekezésre váltottunk.
Füzesi Ferenc: – Az első tíz perc megilletődöttsége után a mérkőzés jó részében egyenrangú ellenfelei voltunk a fontos BL-mérkőzés előtt álló Szegednek.

1. Pick Szeged 19 18 1 628–466 +162 36
2. Grundfos Tatabánya KC 19 16 2 1 510–426 +84 34
3. Balatonfüredi KSE 19 13 2 4 522–445 +77 28
4. Csurgói KK 18 11 2 5 469–439 +30 24
5. Váci KSE 19 8 2 9 522–552 –30 18
6. Balmazújváros KK 19 7 2 10 469–481 –12 16
7. Komló 19 7 1 11 451–504 –53 15
8. Orosházi FKSE 18 4 5 9 435–452 –17 13