Férfi kézi NB I: a Szeged és a Veszprém is győzelemmel zárt

2019.05.14. 19:31
A szegediek veretlenül nyerték meg az alapszakaszt (Fotó: Földi Imre – archív)
A Szeged érvényesítette a papírformát, kedd kora este 34–26-ra legyőzte hazai pályán a Csurgót a férfi kézilabda NB I 26. fordulójában, így veretlenül nyerte meg az alapszakaszt. A másik keddi mérkőzésen a Veszprém 41–28-ra múlta felül vendégét, a kiesés által fenyegetett Ceglédet.

Már korábban eldőlt, hogy a bajnoki döntőt a Szeged és a Veszprém vívja. A finálé első mérkőzését május 23-án Veszprémben játsszák, a visszavágó május 26-án lesz Szegeden.

VESZPRÉM:
STERBIK – GASPER MARGUC 6, Tönnesen 1, B. Blagotinsek, Terzic, M. Ilics 3, STRLEK 5. Csere: Mikler (kapus), Mahé 5 (2), A. Nilsson 3, P. NENADICS 5, Szuharev, Melnyicsuk 2, Szűcs B. 2, GAJIC 7, Manaszkov 2. Edző: David Davis
CEGLÉD:
Mojszilov – Pocsai 3 (2), Schäffer 1, DAVIDOVICS 6, Spekhardt 2, Gábor M. 1, Hódi 1. Csere: Aleksza, Koncz (kapusok), Juhász K. 3, J. MIKITA 4, Vucskovics, Müller 2, SZABÓ B. 5. Edző: Nagy Károly
Az eredmény alakulása. 3. perc:
2–0. 8. p.: 5–2. 12. p.: 10–3. 15. p.: 13–3. 23. p.: 18–7. 35. p.: 26–11. 47. p.: 35–17. 54. p.: 39–21. 57. p.: 39–25
Kiállítások:
8, ill. 6 perc
Hétméteresek:
2/2, ill. 5/2
David Davis: –
Elégedett vagyok, különösen annak fényében, hogy tavaly októberben, amikor átvettem a gárdát, a gyengébb alakulatok ellen nem igazán tudott felpörögni a társaság. Most már nem így van, a kisebb csapatok ellen is motiváltak vagyunk. Nyomás nélkül készültünk eddig, péntektől azonban megkezdjük a felkészülést a bajnoki döntőre és a BL final fourra.
Nagy Károly: –
Amíg a komplett sorát szerepeltette a Veszprém, addig sansztalanok voltunk. Amikor beálltak a fiatalok, akkor már könnyebben tudtunk gólt szerezni. Egészen más dinamikával játszott ellenfelünk. Sportszerű mérkőzés volt; két játékosom így is megsérült, de azért, mert a fizikai különbség egyszerűen kiütközött.

MOL-PICK SZEGED–CSURGÓI KK 34–26 (17–13)
Szeged, 1800
néző. V: Fekete T., Tóth D.
SZEGED: Sego – Sostaric 1, MAQUEDA 6, Bombac 1, GABER 5, BODÓ 4, Källman 1. Csere: Alilovic, Nagy M. (kapusok), Henigman 4, Sigurmannsson 1, J. CANELLAS 5 (2), Kaspárek 2, P. Rodríguez 4, Zsitnyikov, Sz. Szunajko. Edző: Carlos Pastor
CSURGÓ: ZAPONSEK – Vaszics 2, Toszkics, FARKAS T. 3, Hadziomerovic 3, A. Kovacevic 1, OSLAK 4. Csere: Füstös (kapus), PAVLOVICS 6, Brezovszky 3, Varjú 1, Szeitl, Kerkovits 2 (1), Bazsó 1. Edző: Bencze József
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–1. 9. p.: 8–2. 15. p.: 13–4. 20. p.: 14–6. 26. p.: 16–11. 33. p.: 20–14. 39. p.: 23–17. 46. p.: 27–20. 52. p.: 29–22. 57. p.: 32–23
Kiállítások: –, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 2/1
Carlos Pastor:
– Jól kezdtük a mérkőzést, ám a cseréink nem tudták továbbvinni a lendületünket. Dicséret illeti a végig lelkesen és sportszerűen küzdő Csurgót, mert kemény küzdelemre késztette csapatomat.
Bencze József: – Tudtuk, hogy nem lesz könnyű dolgunk a bajnoki címvédő ellen, amely az első negyedórában kitűnően játszott. Ugyanakkor büszke vagyok játékosaimra, mert a hátralévő másfél félidőben egyenrangú ellenfelei voltak a listavezetőnek. Külön öröm, hogy a harminchét éves Darko Pavlovics kitűnő teljesítménnyel tette emlékezetessé utolsó NB I-es meccsét.