Férfi kézi NB I: a Szeged és a Tatabánya is könnyedén nyert

2017.04.05. 19:48
A Szeged 35–24-re nyert Csurgón a K&H férfi kézilabdaliga alapszakaszában, míg a Tatabánya a Ceglédet verte meg hazai pályán 11 góllal.

A legutóbbi hétvégén a Szeged és a Tatabánya is fontos nemzetközi kupameccset játszott (a BL-ben, illetve az EHF-kupában), ám a fáradtság sem állt az útjukba szerda este.

Papíron a Pickre várt nehezebb feladat, Csurgón nyerni sosem egyszerű, de Juan Carlos Pastor csapata lehengerlő támadójátékkal már az első félidőben négygólos előnyt szerzett, a fordulás után pedig még inkább vendéglátója fölé nőtt.

A szintén 11 gólos különbséggel nyerő Tatabánya legeredményesebb játékosa az exszegedi beálló, Vladimir Vranjes volt hat találattal.

K&H FÉRFI KÉZILABDALIGA
ALAPSZAKASZ
CSURGÓI KK–MOL–PICK SZEGED 24–35 (15–19)
Csurgó, 1000
néző. V: Bán, Szloska
CSURGÓ: Balogh T. – VARJÚ 3, ASZTRASAPKIN 4, J. Mikita 2, Oslak 1, Géczi, Hadziomerovic 1. Csere: Balogh Á. (kapus), Pordán 1, Faluvégi 4, Gazdag 1, Halász L. 2, Radjenovics 3, A. Rodrígues, Csordás M., Manojlovics 2. Edző: Sótonyi László
SZEGED: Sierra – Sostaric 1, BALOGH ZS. 6 (4), Skube 3, Gaber 1, KÄLLMAN 5, BODÓ 8. Csere: Kastelic (kapus), Buntic 2, Blazevic 1, Goncalves 1, Zubai Sz. 3, Obranovic 3, P. Rodríguez, Gorbok, Szunajko 1. Edző: Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 8. perc: 5–4. 11. p.: 6–7. 18. p.: 8–11. 27. p.: 13–16. 36. p.: 16–23. 45. p.: 19–26. 53. p.: 21–31
Kiállítások: 4, ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/–, ill.4/4
Sótonyi László:
– Szembesültünk azzal, hogy játékosainknak egyénileg és csapatként milyen irányban kell fejlődniük. Örülök, hogy sikerült minden játékosomnak lehetőséget adni. Jó felkészülés volt a Balatonfüred elleni mérkőzésre.
Carlos Pastor: – Jól kezdett a hazai csapat, sajnos az elején rosszul védekeztünk. Később sikerült ritmust váltanunk, majd kihasználva a Csurgó hibáit átvettük a vezetést.

GRUNDFOS TATABÁNYA KC–CEGLÉDI KKSE 33–22 (16–9)
Tatabánya, 700
néző. V: Bonifert, Oláh
TATABÁNYA: TÓTH M. – PÁSZTOR 5 (2), Leimeter 1, Dénes, Sipos A. 2, VRANJES 6, Bozsovics 3. Csere: Székely M. (kapus), Juhász Á., Vujovics 3, Ilyés 2, Grigoras 3, SZÖLLŐSI SZ. 2, SZÖLLŐSI B. 4 (1), Nagy Sz. 2, Rosta M. Edző: Vladan Matics
CEGLÉD: Pallag – Radovics, Perisics, GRBOVICS 5 (1), Bíró B. 2, ANGYELKOVICS 7 (3), Lászlai 3. Csere: BŐSZ 1, Mojszilov (kapusok), Megyeri 3, Tóth N. 1, Hódi, Dávid, Müller J., Fiar. Edző: Nagy Károly
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–3. 14. p.: 8–4. 23. p.: 13–4. 27. p.: 14–8. 35. p.: 19–10. 40. p.: 22–12. 48. p.: 26–18. 55. p.: 29–20
Kiállítások: 8, ill. 14 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 4/4
Matics Vladan:
– Élvezhető játékunkkal kiszolgáltuk a közönségünket. Ennyit számít az EHF–kupában szerzett ritmus, amit át szeretnénk menteni az NB I–be is.
Nagy Károly: – Megpróbáltunk tisztes meccset játszani. Küzdöttünk, ám az újabb három sérülés megpecsételte a sorsunkat.

1. Telekom Veszprém 24 23 1 753–541 +212 46
2. Mol-Pick Szeged 21 20 1 694–465 +229 40
3. Grundfos Tatabánya KC 20 15 2 3 536–484 +52 32
4. Csurgói KK 22 13 2 7 583–541 +42 28
5. Balatonfüredi KSE 22 12 1 9 576–545 +31 25
6. CYEB Budakalász 22 12 1 9 539–562 –23 25
7. Sport36-Komló 23 7 5 11 554–611 –57 19
8. Orosházi FKSE- LINAMAR 22 9 13 554–608 –54 18