Férfi kézi NB I: a Szeged elveszítette a hibátlan mérlegét

2016.12.16. 19:42
A Szeged először vesztett pontot a bajnokságban ebben a szezonban (Fotó: Veres Viktor – archív)
A K&H férfi kézilabdaliga pénteki játéknapján a Mol-Pick Szeged izgalmas mérkőzésen 18–18-as döntetlent játszott a Tatabánya otthonában, ezzel elveszítette a hibátlan mérlegét.

A Szeged játéka az első félidőben még nem állt össze, az első 25 percben csak öt gólt dobott a BL-résztvevő Tisza-parti együttes. A házigazdák ezt ki is használták és négygólos előnyre tettek szert (9–5), ám a játékrész utolsó öt percében a szegediek felzárkóztak (9–8).

A szünet után a Tatabánya a 42. percig őrizte előnyét (13–11), utána azonban Szergej Gorbok és Bánhidi Bence vezérletével 5–0-s szériát futott a Szeged (13–16), amely a 47. percben vezetett először a meccsen.

Az utolsó tíz percben azonban a Tatabánya fokozatosan ledolgozta hátrányát, és a végjátékban Milos Bozsovics (újabb) két találatával kétszer is egyenlített – másodszor a dudaszó előtti pillanatokban –, így döntetlenre mentette a meccset (18–18). A Szeged 14. mérkőzésén először veszített pontokat a bajnokságban.

Az utolsó gól. GRUNDFOS TATABÁNYA KC - MOL-PICK SZEGED... - Grundfos Tatabánya Kézilabda Club | Facebook

A Balmazújváros elmozdult az utolsó helyről, mivel megverte a Vácot, a Balatonfüred magabiztosan győzte le a Gyöngyöst, míg a Cegléd és a Komló meccsén két teljesen egyforma félidő után nem született döntés.

K&H FÉRFI KÉZILABDALIGA
GRUNDFOS TATABÁNYA KC
MOL-PICK SZEGED 18–18 (9–8)
Tatabánya, 1100
néző. V: Andorka, Hucker
TATABÁNYA:
SZÉKELY M. – Grigoras 1, VRANJES, Harsányi 2, Dénes, Szöllősi Sz. 1, BOZSOVICS 7. Csere: Juhász Á. 2, VUJOVICS 5 (3), Sipos A., Dénes, Ilyés, Szöllősi B., Leimeter. Edző: Matics Vladan
SZEGED: SEGO – RODRÍGUEZ 4, Sostaric, Skube 2, Bánhidi 2, GORBOK 6, Källmann. Csere: Sierra (kapus), Balogh Zs. 3 (2), Goncalves, Blazevic, Gaber, Bodó 1, Obranovic, Buntic. Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–0. 11. p.: 2–2. 14. p.: 4–2. 18. p.: 7–4. 25. p.: 9–5. 32. p.: 9–9. 41. p.: 11–10. 47. p.: 12–14. 50. p.: 13–17. 54. p.: 16–17
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 2/2
Matics Vladan:
– Ez egy nagy élmény volt. Megérdemeltük a pontszerzést. Le a kalappal a gárda előtt, amely egy kifejezetten jó évet zár. Úgy gondolom, szerethető csapata van Tatabányának.
Juan Carlos Pastor:
– Végig rosszul játszottunk, az elején elengedtük a Tatabányát. Főleg a támadásban elkövetett hibáink miatt vagyok bosszús. Nem az utolsó egy-két másodperc történésein múlott, de az óvásról a klub vezetői döntenek.

BALATONFÜREDI KSEB. BRAUN GYÖNGYÖS 26–21 (15–11)
Balatonfüred, 500 néző. V: Nagy F., Túróczy
BALATONFÜRED:
FAZEKAS 1 – Gábori, Kasparek 3, Semenov 2, Kemény 3, GYŐRI 11 (1), VARSANDÁN 6 (2). Csere: Ristanovics (kapus), Gerdán, Németh B., Petrovski, KANCEL, Ivanovics, Debreczeni, Vasvári, Zdolik. Edző: Csoknyai István
GYÖNGYÖS: Hudák – ORSZÁGH 5, Reznicek 1, Duris 2, Hegedűs 1, LELE 7 (4), Kovacsics 2. Csere: Ivanisevics, Holló (kapusok), Urbán, Németh T., Rasic, Mester, JUHÁSZ 3, Mikita, Jóga. Edző: Debre Viktor
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/4
Csoknyai István:
– Az első félidei jó játékunkkal megalapoztuk sikerünket. Fordulás után már csak arra ügyeltünk, hogy megtartsuk jelentős előnyünket. Nagyon fontos két bajnoki pontot szereztünk.
Debre Viktor: – Jól küzdöttünk, de a Füred ezúttal jobb volt. Győri szenzációsan játszott.

BALMAZÚJVÁROSI KK–VÁCI KSE 24–19 (9–10)
Balmazújváros, 600
néző. Vezette: Kékes Cs., Kékes P.
BALMAZÚJVÁROS: PAUL – Vahnovics 1, Sztojanovics 2, HANTÁK 8 (2), István 1, VRANAC 4, KEKEZOVICS 4. Csere: Simovics, BALÁZS S. 1, Bali 2, Vujovics 1, Tomics. Edző: Magi Serra
VÁC: Drisszi – Vasics 3, Csicsikalo 1, Topic 2, KOLLER 4, Lendvay 1, POPOVICS 7 (1). Csere: Pavlovics 1, Törteli, Tyiskov, Ménfői, Császár. Edző: Gúnya Péter
Az eredmény alakulása. 7. perc: 5–1. 19. p.: 5–6. 26. p.: 7–9. 24. p.: 15–11. 36. p.: 13–11. 41. p.: 16–12. 53. p.: 19–14. 57. p.: 22–16
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 2/1
Magi Serra:
– Nehéz meccs volt két egyforma erősségű csapat között. Nagy nyomás volt rajtunk a meccsel kapcsolatban, hiszen fontos mérkőzés volt ez számunkra. A második félidőben is tudtuk megfelelően koncentrálni, és ez döntő jelentőségű volt. Csapatként nyertük meg a találkozót. És leginkább a védekezésünket emelném ki.
Gúnya Péter: – Az első félidőre rányomta a bélyegét a feszültség. Sokat hibáztunk mind védekezésben, mind támadásban. Ezzel a gólszámmal idegenben nehéz meccset nyerni.

CEGLÉDI KKSE–SPORT 36-KOMLÓ 26–26 (13–13)
Cegléd, 650 néző. V:
Herczeg, Südi
CEGLÉD:
PALLAG – Lászlai, Grbovics 6, BORSOS, Tóth N., LEPSÉNYI, Gidai. Csere: Bősz (kapus), Bíró 4, PERISICS 9 (1), HÓDI 6, Szabó B., Andjelics, Megyeri 1. Edző: Nagy Károly
KOMLÓ: Granic – Markovics 5 (2), JERKOVIC 4, Szögi, Trkulja 1, Obradovics 2, GEBHARDT 7. Csere: Selymes (kapus), KATZIRZ 2, Kékesi, Bujtár, Szöllősi B. 4, Marcsek 1. Edző: Kilvinger Bálint
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–1. 11. p.: 5–3. 16. p.: 8–5. 24. p.: 12–8. 34. p.: 13–15. 47. p.: 20–20. 58. p.: 24–24
Kiállítások: 12, ill. 10 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 6/2
Nagy Károly:
– Nagyon kemény és nagy taktikai csatát hozó mérkőzés volt. Mindkét csapatnak lehetősége volt megszerezni a győzelmet, igazságos döntetlen született.
Kilvinger Bálint: – Nagyot küzdöttünk, mindent megtettünk azért, hogy ponttal, pontokkal távozzunk. Gratulálok a fiúknak, jó mérkőzést játszottunk a Cegléddel.

1. Telekom Veszprém 16 15 1 501–358 +143 30
2. MOL-Pick Szeged 14 13 1 442–304 +138 27
3. Grundfos Tatabánya KC 14 10 2 2 351–319 +32 22
4. Csurgói KK 13 7 2 4 334–305 +29 16
5. Balatonfüredi KSE 15 7 1 7 380–371 +9 15
6. CYEB Budakalász 14 7 7 339–356 –17 14
7. Sport36-Komló 15 5 3 7 356–400 –44 13
8. Ceglédi KKSE 14 5 2 7 327–357 –30 12