Férfi kézi NB I: a Szeged 9, a Veszprém 20 góllal nyert

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2018.11.13. 20:05
A Veszprém és a címvédő Szeged is magabiztosan nyert házigazdaként a férfi kézilabda NB I-ben kedden.

A legeredményesebb játékos a szegediek izlandi balszélsője, Stefan Sigurmannsson volt, aki tíz gólt dobott a Gyöngyösnek.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
TELEKOM VESZPRÉM–SPORT36-KOMLÓ 40–20
(19–10)
Veszprém, 600
néző. Vezette: Rontó Á., Szani P.
VESZPRÉM:
Mikler – MARGUC 6, Tönnesen 4, Toft Hansen 1, Lékai 3, Mackovsek 4, STRLEK 6. Csere: Ilics 3, Nilsson 4, Terzic, Nenadics 2, Mahé 5 (5), Ernei, Hornyák 2. Edző: David Davis
KOMLÓ:
Szabó – Szkokán, Obradovic 1, Grünfelder, Katzirz, Jerkovic, Markovics 2 (1). Csere: Szilágyi (kapus), Manojlovics 1, Marcsek 1, Kovács M. 2, Balázs 1, SZUNAJKO 5, Wéber 3 (1), Gebhardt 1, Matic 3. Edző: Kilvinger Bálint
David Davis: –
A Kristianstad elleni vereség után kicsit aggódtam, mennyire vesszük komolyan ezt a mérkőzést, de mindenki jól összpontosított. Igyekeztünk korrigálni a hétvégén elkövetett hibákat.
Kilvinger Bálint:
– Nem tudtuk megvalósítani, amit szerettünk volna, enerváltak voltunk. Ez a ritmus nekünk nem fekszik, jobb nekünk, ha egy hetünk van felkészülni. Jó, hogy látjuk, milyen a világ elitje.

MOL-PICK SZEGED–HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS 38–29 (17–15)
Szeged, 2500 néző. Vezette: Fekete T., Tóth D.
SZEGED: ALILOVIC – RODRÍGUEZ 9, Maqueda 3, Bombac 1, GABER 3, Bodó 2, SIGURMANNSSON 10 (5). Csere: Nagy M. (kapus), Blazevic, Canellas 2, Bánhidi 3, Kaspárek 1, Zsitnyikov 3, Källman 1, Henigman, Tóth J. Edző: JuanCarlos Pastor
GYÖNGYÖS: TÓTH M. – Urbán 2, Markez 4, Herceg 1, Vilovszki 5, VARSANDÁN 4, Duris 1. Csere: Buzogány (kapus), UBORNYÁK 4, Gerdán, Gábori, István 1, Sipeki 1, Németh T. 1, M. Krivokapics 4 (2), Gráf 1. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–3. 8. p.: 7–5. 14. p.: 8–9. 19. p.: 10–11. 22. p.: 11–12. 25. p.: 15–13. 33. p.: 19–16. 40. p.: 24–18. 47. p.: 30–20. 52. p.: 34–23. 57. p.: 37–27
Kiállítások: 2, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 2/2
Juan Carlos Pastor:
– A vasárnapi dániai Bajnokok Ligája-mérkőzésünk után hétfő este érkeztünk Szegedre, ezért is lendültünk nehezen játékba. A második félidőben látottakkal elégedett vagyok, ekkor feszesen védekeztünk és sok könnyű gólt dobtunk.
Konkoly Csaba: – Csatát nyertünk, de a háborút elvesztettük. Az első félidőben egyenrangú partnerei voltunk a BL-ben is remeklő Szegednek, amely a második harminc percben érvényesítette nagyobb tudását.