Férfi kézi NB I: a Szeged 50 gólt szerzett a Kecskemét ellen

2012.12.05. 19:31
A Pick Szeged rendkívül magabiztosan, ötven gólt szerezve győzött 50–18-ra a Kecskemét ellen a férfi kézilabda NB I mai játéknapján.

A szegediekkel kapcsolatos hír, hogy az idén is meghirdetik a „Dobj egy plüssállatot a gyerekekért!" akciót. A klub arra kéri szurkolóit, hogy a Vác elleni Magyar Kupa-mérkőzésükre (dec. 12., szerda, 18 óra) hozzanak magukkal egy-egy plüssállatot, amelyet majd a szpíker jelzésére kell a pályára dobniuk. A plüssjátékokat a tavalyi évhez hasonlóan az Ágota Alapítványak (Állami Gondoskodásban Élő és Veszélyeztetett Fiatalok Támogatásáért Alapítvány) ajánlják fel.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
13. FORDULÓ
PICK SZEGED–KECSKEMÉTI KSE 50–18 (24–8)
Szeged, 300 néző. V: Hein, Jolántai
SZEGED: Tatai – Nagy N. 4, Balogh Zs. 6, Buday 2, Blazevic 3, PRIBANIC 6, KEKEZOVICS 7. Cs: Mikler (kapus), Ancsin 2, Tóth B. 4, Hegedűs M. 11, FEKETE B. 5. Edző: Skaliczki László
KECSKEMÉT: Árki – Gyárfás 4 (1), HARASZTI 8 (1), Petrik Varga 2, ERDŐS 3, Csányi 1. Cs: Kovács G. (kapus), Majoros, Németh K., Nagy L. Edző: Apró Ferenc
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–3. 14. p.: 13–4. 23. p.: 21–5. 28. p.: 23–8. 34. p.: 27–10. 40. p.: 32–12. 48. p.: 40–14. 57. p.: 47–17
Kiállítások: 4, ill. 2 perc
Hétméteresek: –, ill. 2/2
Skaliczki László: – Reménykedem, hogy volt csapatom életben marad.
Apró Ferenc: – Fiatal játékosaim megállták a helyüket példaképeik ellen.

GRUNDFOS TATABÁNYA KC–B.BRAUN GYÖNGYÖS 30–24 (18–10)
Földi Imre Sportcsarnok, 700 néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
TATABÁNYA: Szente – Törő 2, PORDÁN 3, Dobó, KISS Á. 3, Koss 4, HARSÁNYI 5. Cs: Kiss O. (kapus), LELE 5 (2), Salamon, Bodó 3, Urban 3, Rossoni 1, Iváncsik Á., Putics 1. Edző: Debre Viktor
GYÖNGYÖS: Hudák – Varsandán 1, Szabó P. 3, Sándor Á., Debreczeni 1, FREY 8 (6), Szalafai. Cs: TAMÁSI (kapus), Gúnya 2, Gazdag 1 (1), Doros, Bakos 3, Koller 3, Oláh 2. Edző: Nagy Károly
Az eredmény alakulása. 8. perc: 4–2. 19. p.: 10–5. 25. p.: 16–8. 36. p.: 22–13. 48. p.: 27–20
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 8/8
Debre Viktor: – Magabiztos győzelem volt. Örülök neki, már nagyon ránk fért.
Nagy Károly: – Az első félidőben meglepett minket a Tatabánya, aztán a második játékrészben már egyenrangúvá váltunk.

1. Pick Szeged 13 12 1 457–302 +155 25
2. MKB Veszprém KC 13 12 1 481–313 +168 24
3. Csurgói KK 14 10 4 362–357 +5 20
4. Grundfos Tatabánya KC 13 8 2 3 345–331 +14 18
5. FTC-PLER 13 6 2 5 334–315 +19 14
6. Balatonfüredi KSE 13 6 1 6 332–337 –5 13
7. B.Braun Gyöngyös 13 4 3 6 333–365 –32 11
8. Pécsi VSE 13 5 8 345–390 –45 10