Férfi kézi NB I: a Pick ezúttal nyerni tudott Tatabányán

2013.12.11. 19:34
Ilyés Ferenc (labdával) piros lapot kapott, bár őt sem kímélték (Fotó: Pozsonyi Zita)
A Pick Szeged 28–23-ra nyert a Tatabánya otthonában a férfi kézilabda NB I 9. fordulójából elhalasztott mérkőzésén.

A Tatabánya az utóbbi években a szegediek mumusává vált, hazai pályán legalábbis két esztendeje 27–19-re nyert ellenük, a legutóbbi szezonban pedig 30–30-as döntetlent játszott velük. Most is paprikás csatát hozott a két fél küzdelme, és sokáig megint benne volt a levegőben a hazai bravúr.

Hiába kezdett ugyanis 5–0-val a Pick, az első gólját a 9. percben lövő Tatabánya Damir Dukic és a frissen igazolt Krivokapics Milorad vezérletével hat perc alatt egyenlített. Ilyés Ferenc az első félidő hajrájában piros lapot kapott, de Balogh Zsolt találataival a vendégek térhettek egygólos előnnyel pihenőre.

A második játékrész elején fej fej mellett haladtak a csapatok, az utolsó negyedórában azonban elhúzott a Szeged, és végül ötgólos győzelmet aratott. A Krivokapics testvérek közül tehát a Pick másodedzőjeként dolgozó Marko örülhetett a meccs után.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
A 9. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS
GRUNDFOS TATABÁNYA–PICK SZEGED 23–28 (12–13)
Tatabánya, 1000
néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
TATABÁNYA: Szente – Törő 1, Bodó, DJUKIC 4, KRIVOKAPICS 5, Mazák 1, Harsányi 3 (1). Csere: PAUL (kapus), KISS Á. 4, Dénes 1, Nagy Sz. 2, Pásztor, Kanyó Á., Juhász 2, Bartók. Edző: Debre Viktor
SZEGED: Mikler – MINDEGÍA 6, Zubai Sz. 2, Parrondo 2, Blazevic 1, Ilyés 4, Kekezovics 2. Csere: TATAI (kapus), BALOGH ZS. 5, Ancsin, Vadkerti A., Gidai, Vranjes, Sulc 2, LARHOLM 4 (1). Edző: Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 9. p.: 0–5. 16. p.: 6–6. 23. p.: 9–8. 43. p.: 16–16. 52. p.: 18–23. 58. p.: 22–27
Kiállítások: 14, ill. 14 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 2/1
Debre Viktor:
– Kiadtunk magunkból mindent, ez ennyire volt elegendő. Aki látta a meccset, az megérti, hogy ennél többet nem kívánok mondani.
Carlos Pastor: – Az első tíz perc remekül sikerült, majd tompábban játszottunk, a Tatabánya pedig hatékonyan védekezett. Csak a végén sikerült elhúzni.

1. Pick Szeged 16 16 520–355 +165 32
2. MKB-MVM Veszprém 17 16 1 606–375 +231 32
3. Csurgói KK 17 14 1 2 501–418 +83 29
4. Grundfos Tatabánya KC 16 10 3 3 405–369 +36 23
5. Balatonfüredi KSE 16 8 3 5 430–403 +27 19
6. B.Braun Gyöngyös 15 8 3 4 414–416 –2 19
7. Ceglédi KKSE 16 5 11 376–471 –95 10
8. SZESE Győr 16 5 11 370–425 –55 10