Férfi kézi NB I: a Pick 8 gólos sikerrel melegített a Löwenre

2015.10.13. 17:56
A Mol-Pick Szeged 27–19-re nyert hazai pályán az Orosháza ellen a férfi kézilabda NB I keddi mérkőzésén.

Mondhatjuk, hogy a Szeged a szokásos NB I-es formájában játszott, ezúttal is két Bajnokok Ligája-mérkőzés között. A bajnokikon néhány játékosát általában pihenteti a Tisza-parti gárda – ezúttal Ilyés Ferencnek, Zubai Szabolcsnak és Jonas Källmannak nem kellett beöltöznie, valamint a sérüléssel bajlódó két jobbszélső, Rajko Prodanovics és Roberto García Parrondo sem játszott –, amely egy hete a Cegléd ellen is nehezen pörgött fel. Most a 36. percben még 15–14-re vezetett az Orosháza, ezután viszont egy 6–0-s sorozattal a Pick eldöntötte az összecsapást.

Juan Carlos Pastor csapata szombaton 17.30-tól a Löwen vendégeként lép pályára a BL-ben.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
10. FORDULÓ

MOL-PICK SZEGED–OROSHÁZI FKSE 27–19 (12–11)
Szeged, 600
néző. V: Buza, Cserszegi
SZEGED: Wyszomirski – FEKETE B. 4, VRANJES 3, Blazevic, Thiagus Petrus 4, Csuruvija, MINDEGÍA 4. Csere: Balogh Zs. 2 (2), Bombac 2 (2), A. García 2, Ancsin 3, Hegedüs M., Velky 2, Loncsar 1. Edző: Carlos Pastor
OROSHÁZA: Herjeczki – KOMPORÁLY 4, MAZICS 3, Suhonjic 2, Smojver 1, Stranigg 2, Tárkányi 1. Csere: Miklós G., Lipták (kapusok), KNEZSEVICS 4 (2), Németh G. 2, Machovcsin, Berta G., Varsandán Á., Sztojanov, Szeitl. Edző: Vladan Jordovics
Az eredmény alakulása. 8. perc: 1–4. 13. p.: 6–5. 19. p.: 6–8. 22. p.: 8–9. 25. p.: 11–9. 32. p.: 14–12. 36. p.: 14–15. 43. p.: 18–15. 49. p.: 20–16. 56. p.: 25–19
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 2/2
Carlos Pastor:
– A vasárnapi BL-meccs és a sok utazás után fáradtan álltunk ki a jól felkészített Orosháza ellen. A szünetig sok hibával játszottunk, de a második félidőben gyorsan kiderült, hogy erősebbek vagyunk. Örülök, hogy két fiatal szélsőnk is bizonyított.
Vladan Jordovics: – Elégedett vagyok, mert négy sérültünk nélkül is tartottuk magunkat negyvenöt percig. A végén persze kitűnt a két együttes kerete közötti minőségi különbség. Európa egyik legjobb együttesével szemben, amelyet kitűnő tréner dirigál, nem okoztunk csalódást.

1. Pick Szeged 9 9 297–223 +74 18
2. Csurgói KK 10 7 1 2 259–237 +22 15
3. Grundfos Tatabánya KC 9 6 2 1 243–197 +46 14
4. Balatonfüredi KSE 9 6 1 2 241–201 +40 13
5. Váci KSE 9 3 2 4 241–269 –28 8
6. Ceglédi KKSE 8 2 3 3 213–215 –2 7
7. Orosházi FKSE 9 2 3 4 215–219 –4 7
8. Balmazújváros KK 8 3 1 4 190–196 –6 7