Férfi kézi NB I: a Mezőkövesd legyőzte a Dabast, így bent maradt

2019.05.18. 20:06
A Kövesd a Dabast fogadta az utolsó fordulóban (Fotó: Mezőkövesd KC)
A férfi kézilabda NB I-ben az alapszakasz utolsó fordulójának nagy kérdése az volt, hogy a Mezőkövesd vagy az utolsó meccsét már korábban lejátszó Cegléd búcsúzik az élvonaltól. Miután a Kövesd 25–23-ra megverte a Dabast, így bent maradt.

Miután a Cegléd korábban kikapott a Veszprémtől a 26. fordulóban, így a Mezőkövesd–Dabas meccsen dőlt el, hogy a Vecsés mellett a Cegléd vagy a Mezőkövesd esik ki.

Ugyanis ha a Mezőkövesd nem nyert volna, akkor azonos pontszám mellett, az egymás elleni eredmények miatt (egy döntetlen és egy ceglédi győzelem) a Cegléd maradt volna bent.

A kövesdiek nem kezdtek jól, ugyanis a 6. percben már 0–3 állt az eredményjelzőn, de a 13. percben fordított a Mezőkövesd (6–5), és onnan már nem is engedte ki a kezéből a vezetést. A szünetben már 19–9-re vezetett Buday Dániel vezetőedző csapata, és bár a második félidőben 20–12 után sorozatban hat gólt dobtak a dabasiak, két gólnál kisebb különbség már nem alakult ki. A Mezőkövesdben Faruk Halilbegovic hat, Menyhárt Máté öt góllal vette ki a részét a létfontosságú, 25–23-as győzelemből, ami azt jelenti, hogy a kövesdiek a következő szezont is az NB I-ben kezdhetik meg.

Az alapszakasz utolsó fordulójában – némileg meglepetésre – az FTC legyőzte a 4. helyen záró Balatonfüredet, igaz, a mérkőzésnek már nem volt valódi tétje.

A kövesdi szurkolók a pályán ünnepelték csapatukat

FÉRFI KÉZILABDA NB I
MEZŐKÖVESDI KC–ROTACHROM DABAS 25–23 (16–9)
Mezőkövesd, 800
néző. V: Herczeg, Südi
MEZŐKÖVESD: PÁSZTOR I. – Jancsó, Sztankovics 3, Jóga 1, Dávid, HALILBEGOVICS 6 (2), MENYHÁRT 5. Csere: Győri (kapus), Kovács B., Rodics 2, KOVÁCS P. 3 (1), HORVÁTH L. 4, Martins 1, Mikita B. Edző: Buday Dániel
DABAS: Holló B. – Országh 2, Perisics 1, Bíró 1, Szöllősi Sz. 1, BORSOS 5, ZAKICS 9 (3). Csere: PALLAG (kapus), Tokuda 2, Halász 2, Lepsényi, Simovics, Ács, Kekezovics, Kljujko. Edző: Tomori Győző
Az eredmény alakulása. 7. perc: 1–4. 14. p.: 7–5. 21. p.: 9–7. 37. p.: 19–12. 43. p.: 20–17. 51. p.: 22–19
Kiállítások: 10, ill. 14 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 3/3
Buday Dániel:
– A Dabas jó idényt tudhat maga mögött, mi az életünkért játszottunk. A mérkőzésben minden benne volt, ami egész évben történt velünk, nagyon hektikus csata volt. Ötször kellett megnyernünk a mérkőzést.
Tomori Győző: – A mérkőzésen a küzdelem dominált, a mi játékunk nem hasonlított a kézilabdára. Lélekben néhány hete már befejeztük az idényt. Bíztunk benne, hogy felpörgünk, ez kellett volna a hetedik helyezéshez.

FTC–BALATONFÜREDI KSE 31–26 (16–14)
Elek Gyula Aréna, 300
néző. V: Andorka, Hucker
FTC: MIJATOVICS – SZAKÁLY 9 (5), Oláh 4, DEBRECZENI 5, ANDJELICS 6, Prainer 1, Kovacsics 2. Csere: Zernovics (kapus), Holdosi, Ónodi Jánoskúti, Pálos, Imre, Orjonikidze 1, Pordán 3, Bali, Lukács. Edző: Horváth Attila
BALATONFÜRED: Fazekas – Máthé 4 (3), Németh B. 1, TOPICS 6, SZÖLLŐSI B. 7 (1), Szita 4, Bóka 1. Csere: Kemény, Határ, Déber 1, Szöllősi O., Orbán, Szász, Szemjonov 2. Edző: Csoknyai István
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 5/4
Horváth Attila:
– Nagyon örülök, hogy győzelemmel tudtuk zárni az idényt. Jó teljesítményt nyújtott együttesem az erős Balatonfüred ellen, és megérdemelten nyert.
Csoknyai István: – Lendületesebb volt a Fradi, jobban akarta a győzelmet. A mi játékunk statikusabb volt, a helyzeteinket nehezen alakítottuk ki és néhányat ki is hagytunk. A hét hat elleni játékban jók voltunk, ekkor eredményesebben támadtunk.

VECSÉSI SE–HE–DO B. BRAUN GYÖNGYÖS 28–31 (13–19)
Monor, 200
néző. V: B. Pech, Vágvölgyi
VECSÉS: Kránitz –TAKÓ 4 (2), Marczinkó 2, Győrfi 3, LENDVAY 3 (1), ÚJVÁRI 6, Vízler 1. Csere: VITÁRIS (kapus), Simányi 4, Haszilló, Antal M., Benmiloud 1, Vojinovics 1, Antal L. 3. Edző: Damir Sztojanovics
GYÖNGYÖS: TÓTH M. – Gábori 2, MARKEZ 6, Gerdán 2, HERCEG 5, Varsandán 4, Jaros. Csere: Manazya (kapus), Ubornyák, DURIS 5, István P., Urbán 4, Sipeki 2, Krivokapics, Gráf, Ivitz 1. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–4. 12. p.: 7–9. 21. p.: 10–14. 46. p.: 24–24. 56. p.: 28–30
Kiállítások: 2, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 1/0
Damir Sztojanovics: –
Az elején sokat hibáztunk, a ziccerek is kimaradtak. A fordulás után küzdöttünk, fel is zárkóztunk. A pontszerzés nem sikerült, de a profi ligától szép meccsel búcsúztunk, amelyen Lendvay Péter befejezte kézilabdás pályafutását.
Konkoly Csaba: – Az első félidőben jól játszottunk és biztosan vezetünk. A fordulás után mintha nem jöttünk volna ki az öltözőből. A végén okosan kellett küzdeni a győzelemért.

GRUNDFOS TATABÁNYA KC–CYEB BUDAKALÁSZ 29–25 (16–10)
Tatabánya, 900
néző. V: Bonifert F., Oláh V.
TATABÁNYA: SZÉKELY M. – VUJOVICS 8 (1), Bozovics 4, Rosta M. 2, JUHÁSZ Á. 3, Vrankovics 3 (1), Pásztor Á. 1. Csere: Deményi (kapus), ILYÉS 2, Sipos A., GRIGORS 5, Dénes, Borzas, Rozner 1, Nagy B. Edző: Vladan Matics
BUDAKALÁSZ: Váczi D. – Fekete D. 1, Mazák 2, Czina, KOLLER 4, LEIMETER 5, Tóth Á. 3 (1). Csere: BORSOS (kapus), Váczi M. 1, Sinkovits, Nemes R. 3, Török Á., SIMON B. 2, Simotics, Koncz 1, BOHÁCS 3. Edző: Forgács Gyula
Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–4. 13. p.: 7–5. 19. p.: 11–6. 23. p.: 15–7. 36. p.: 17–14. 45. p.: 22–16. 54. p.: 27–21
Kiállítások: 10, ill. 2 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 1/1
Vladan Matics:
– Szórakoztató búcsúmeccset játszottunk az idény szép befejezéseként. Sorozatban az ötödik bronzérmünket szereztük meg, le a kalappal a csapat előtt. Mindent kibírtunk, rengeteg sérültet kellett pótolnunk hétről hétre. Az EHF-kupában sem vallottunk szégyent. Jó évünk volt, és remélem, a következő még jobb lesz.
Forgács Gyula: – Az első félidőben volt tíz rossz percünk, ekkor alakította ki a Tatabánya a különbséget, amelyet végig meg is tartott. Fontos, hogy a második játékrészt meg tudtuk nyerni az erős ellenféllel szemben.

14. Vecsés 26 26 603–821 –218 0
Azonos pontszámnál az egymás elleni eredmény rangsorolt. A leendő bajnok (Veszprém–Szeged döntő május 23. és 26.) indulhat a BL-ben a 2019–2020-as idényben, a második helyezett pályázhat a BL-részvételért. Ha megkapja, akkor a 3–4. helyezett csapatok az EHF-kupában indulhatnak (pályázható harmadik hely). A Vecsés és a Cegléd kiesett az élvonalból. Az NB I/B Keleti csoportját megnyerő Orosháza és a Nyugati csoportban élen végző Vác feljutott az NB I-be.