Férfi kézi NB I: a listavezető Szeged 14 góllal nyert

2019.04.27. 20:39
A listavezető Szeged hazai pályán könnyed, 14 gólos győzelmet aratott a sereghajtó Vecsés felett a férfi kézilabda NB I-ben.

A Vecsés elleni győzelmével eldőlt, hogy az alapszakaszban első helyen zár a Mol-Pick Szeged, amely eddig mindössze a Tatabánya ellen vesztett pontot. Carlos Pastor edző gárdájában az „edzőmeccsen” sokat játszhattak a klub fiataljai, a rutinosabbak pedig tréningeztek egyet, készülve a Vardar elleni, gyilkosnak ígérkező BL-visszavágóra, valamint a Veszprém elleni bajnoki aranycsatára.

A Komlónak saját csarnokában nem okozott gondot a kiesés elkerüléséért harcoló Mezőkövesd legyőzése, miután a vendégcsapatból többen hiányoztak sérülés vagy betegség miatt. Az esélyesebb Csurgó is viszonylag simán nyert az Eger ellen, míg a Balatonfürednek meg kellett izzadnia az utolsó pillanatig jól küzdő, hazai pályán mindenkire veszélyes Budakalász ellen.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
MOL PICK SZEGED–VECSÉSI SE 38–24 (19–11)
Szeged,
800 néző. V: Rontó, Szanyi
SZEGED: NAGY M. – Rodriguez 4, Balogh Zs. 1, Canellas 3, GÁBER 4, Bodó 2, SZUNAJKO 6. Csere: Henigman 1, Sigurmansson 5 (2), Sostaric 2, Zsitnyikov 1, Maqueda, Bánhidi 2, Bombac 2, KASPÁREK 5. Edző: Carlos Pastor
VECSÉS: Kránitz – TAKÓ 6, Marczinkó 2, Lendvay 2, Benmiloud 1, Haszilló 1, Antal L. 2 (2). Csere: Vitáris (kapus), Ujvári 2, ANTAL M. 3, Simányi 1, Győrfi 2, Vizler 2, Vojinovics. Edző: Damir Sztojanovics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–0. 10. p.: 6–6. 14. p.: 10–7. 20. p.: 13–7. 25. p.: 16–9. 33. p.: 20–12. 38. p.: 25–15. 46. p.: 30–16. 52. p.: 33–19. 56. p.: 36–22
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/2
Carlos Pastor:
– Ezzel a győzelmünkkel eldőlt, hogy az első helyen zárjuk a bajnokság alapszakaszát. Örömteli, hogy sok játékpercet kapó fiataljaink jó teljesítményt nyújtottak. Hétfőtől gőzerővel készülünk a Vardar Szkopje elleni Bajnokok Ligája-visszavágóra.
Damir Sztojanovics: – Megpróbáltunk kemény ellenállást tanúsítani a bajnok ellen. Elégedett vagyok csapatom teljesítményével, és sok sikert kívánok a Szegednek a Vardar elleni visszavágóra.

SPORT36 KOMLÓ–MEZŐKÖVESDI KC 28–23 (15–10)
Komló,
900 néző. V: Horváth P., Marton
KOMLÓ: GRANIC 1 – Szkokán 1, Obradovic 4, PETRICSEVICS, Katzirz, JERKOVIC 6, MARKOVICS 8 (1). Csere: F. SZUNAJKO 6, Grünfelder 2, Balázs S., Manojlovics, Marcsek. Edző: Kilvinger Bálint
MEZŐKÖVESD: Pásztor I. – Jancsó 1 (1), Kovács B. 1, HORVÁTH L. 4, Jóga 1, HALILBEGOVIC 8 (2), Menyhárt 3. Csere: Győri (kapus), Dávid, Rodics 1, Martins 4, Kovács P. Edző: Buday Dániel
Az eredmény alakulása. 7. perc: 2–2. 13. p.: 5–2. 20. p.: 10–5. 33. p.: 18–10. 49. p.: 23–17. 56. p.: 27–19
Kiállítások: 10, ill. 2 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 4/3
Kilvinger Bálint:
– Az elmúlt időszak után tudtuk, milyen fontos nekünk ez a mérkőzés. Mindent megtettünk, hogy győztesen jöjjünk le a pályáról.
Buday Dániel: – Tizenkét emberrel jöttünk, közülük is ketten betegek. Rengeteg hibát követtünk el, ziccereket rontottunk, így nem lehet idegenben nyerni. Készülünk az utolsó három fordulóra, remélem, korrekt keretek között zajlik majd.

CYEB BUDAKALÁSZ–BALATONFÜREDI KSE 23–24 (12–11)
Budakalász,
200 néző. V: Bíró Á., Kiss O.
BUDAKALÁSZ: VÁCZI – TÓTH Á. 8 (3), LEIMETER CS. 5, Váczi 3, Mazák 2, KOLLER 1, Fekete D. 2. Csere: BOROS T.(kapus), Simon B. 1, CZINA, Nemes, Bohács 1, Török Á., Simotics, Koncz, Sinkovits. Edző: Forgács Gyula
BALATONFÜRED: FAZEKAS – Déber 2, Máthé 4(1), SZÖLLŐSI B. 5(2), Topic 4, Szita 4, Bóka 2. Csere: Bősz, Andó (kapusok), Kemény 2, Határ, Szöllősi, Németh B., Orbán, Da Silva, Szemjonov 1. Edző: Csoknyai István
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 5/3
Forgács Gyula
: – Le a kalappal a csapatom előtt, végre összeállt a játéka. Nagyon erős és nagyon jó együttes ellen tudtunk jó teljesítményt nyújtani és még a győzelemre is volt esélyünk.
Csoknyai István: – Nagyon jó mérkőzést játszottunk, hatalmas küzdelem volt. Nem tudtuk megismételni a múlt heti jó játékunkat, támadásban sokat hibáztunk. Örülök a győzelemnek.

CSURGÓI KK–DVTK-EGER 31–27 (13–15)
Csurgó,
600 néző. V: Réti T., Szedmák
CSURGÓ: ZAPONSEK 1 – Vasics 2, Asztrasapkin 4, Hadziomerovic 3, Oslak 1, Nagy Sz. 4, Kovacevic 5. Csere: Füstös (kapus), Varjú, Hanusz 2, Toszkics 2, CEHTE 3, Szeitl 1, Pavlovics, Kerkovits 3 (3), Farkas T. Edző: Bencze József
DVTK-EGER: Repóth – MOLNÁR B. 9 (4), Schmid 2, Kiss G., Hegedűs 3, Füzi 1, Lezák 3 (2). Csere: Moscoso (kapus), Vaskó 2, Szepesi, TÓTH R. 3, Takács 4. Edző: Tóth Edmund
Az eredmény alakulása. 13. perc: 3–8. 21. p.: 7–11. 41. p.: 17–21. 55. p.: 28–24
Kiállítások: 12, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 7/6
Bencze József:
– Szégyenteljes játékot játszottunk az ötvenedik percig, addig csak futottunk az eredmény után. Az utolsó tíz percben a rutinunk döntött. A legnagyobb pozitívum a két pont megszerzése volt.
Tóth Edmond: – Felszabadultan játszottunk, nem volt rajtunk tét. A végére sajnos elfáradtunk. Nagyon örülök a játékunknak.

1. Szeged 24 23 1 836–601 +235 47
2. Veszprém 23 20 3 789–552 +237 40
3. Tatabánya 21 16 2 3 595–518 +77 34
4. Balatonfüred 23 16 7 615–563 +52 32
5. Csurgó 23 14 3 6 642–596 +46 31
6. Gyöngyös 23 11 3 9 601–602 –1 25
7. Dabas 23 9 3 11 591–613 –22 21
8. Komló 23 9 1 13 590–652 –62 19