Férfi kézi NB I: a látványra is adhatott a Veszprém a Csurgó ellen

2020.09.02. 19:28
A veszprémi Strlek tíz gólig jutott a mérkőzésen (Fotó: Pesthy Márton/Veszprém Megyei Napló)
A Telekom Veszprém hazai pályán 40–21-re legyőzte a Csurgót a férfi kézilabda NB I-ben, míg a Mol-Pick Szeged 39–22-re nyert Orosházán.

A vendég csurgóiak hatgólos hátrányban, a tizedik percben szerezték az első góljukat, ezek után nem volt meglepő, hogy az első félidőben a tízgólos különbség is összejött. A Veszprém végül 19–10-re vezetett a szünetben, így a második játékrészben már a látványos megoldások is előkerültek.

Az előkészítésben főleg Petar Nenadics jeleskedett, a balszélső Manuel Strlek pedig a mezőny legeredményesebbjeként 14 kísérletből 10 gólig jutott. A hazai kapuban Vladimir Cupara 16 védésig jutott, de a szurkolók annak is tapsolhattak, hogy a sérülésből visszatérő Kentin Mahé két hetesgólt tett be a közösbe.

David Davis együttese 40 gólt szerezve, tükörsima győzelemmel hangolt a SEHA-liga hétvégi, zadari négyes döntőjére.

A Szeged Orosházán vívta első bajnokiját, ahol Juan Carlos Pastor nem számíthatott Mario Sostaricra, Luka Stepancicra és Stefán Sigurmanssonra. A spanyol szakember a 23. percben egy időkérésnél ingerülten magyarázott a játékosainak, nagyobb koncentrációt kérve, miután több könnyű gólt is kapott a csapata.

A szünetben hattal vezetett a Tisza-parti csapat, amely a második játékrészben már fölényessé tette a sikerét. A vendégek részéről a jobbszélső Bogdan Radivojevics piros lappal idő előtt kiszállt a játékból, miután egy hetesnél fejbe dobta a Csurgó török kapusát.

FÉRFI KÉZILABDA NB I

TELEKOM VESZPRÉM–CSURGÓI KK 40–21 (19–10)
Veszprém, 1000
néző. V: Paska, Vastag
VESZPRÉM:
CUPARA – Siskarjov 4, A. NILSSON 4, Borozan 1, Lékai, MAQUEDA 5, STRLEK 10. Csere: Corrales (kapus), BLAGOTINSEK 6, Moraes, J. Omar 3, Ligetvári 1, Nenadics 4, Mahé 2 (2), Lukács P., Bodor. Edző: David Davis
CSURGÓ: TATAI – Vasics 1, Hanusz 2, Leimeter, Szeitl 1, Gábor M. 1, Vasvári. Csere: Füstös (kapus), Krecic, KRSMANCSICS 5 (2), Gebhardt 1, KERKOVITS 5 (4), Popovics 1, Borsos, A. Kovacevic 1, Nagy Sz. 3. Edző: Baranyai Norbert
Az eredmény alakulása: 7. perc: 6–0. 10. p.: 6–1. 16. p.: 10–5. 23. p.: 15–6. 30. p.: 19–9. 35. p.: 23–13. 42. p.: 27–14. 51. p.: 34–18. 58. p.: 37–20
Kiállítások: 4, ill. 14 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 7/6
David Davis:
– Tetszett, hogy csapatom végig komolyan vette a mérkőzést az előszezonban remekül teljesítő Csurgó ellen. Már a hétvége felé, a SEHA-liga négyes döntője felé kacsintgatunk, kezdünk arra a szintre érni, ahol ilyenkor már lenni kell. Mahé visszatérésének különösen örülök.
Baranyai Norbert: – Hit és akarat nélkül senkivel sem tudunk jó mérkőzést játszani. Az első tíz percben átgázolt rajtunk a Veszprém, és ekkor el is dőlt a találkozó sorsa. A második játékrészben igyekeztünk közelebb jönni, de a védekezésünk továbbra sem volt túl jó, és a rengeteg eladott labdából nagyon sok lerohanásgólt kaptunk.

OROSHÁZI FKSE-LINAMAR–MOL-PICK SZEGED 22–39 (11–17)
Orosháza, 250
néző. V: Bujdosó, Horváth V.
OROSHÁZA: Özmusul 1 – Kiss A. 1, Peskov 2, TÓTH K. 4, Ushal 3, Lele 1, Németh L. 3 (1). Csere: Majdán (kapus), Kanczel, DÖME 5, Bella, Sakic 1, Lászlai 1, Pásztor M. Edző: Ratko Djurkovics
SZEGED: ALILOVIC – Radivojevics 5 (3), HENIGMAN 5, Bánhidi 3, KäLLMAN 4, Bodó 2, Bombac 2. Csere: Mikler (kapus), KASPÁREK 6, Mackovsek 4, Canellas 2 (2), Gaber 1, Zsitnyikov 2, Kecskés 1, ifj. Rosta M. 2. Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása: 7. perc: 0–3. 8. p.: 2–4. 12. p.: 4–6. 17. p.: 5–10. 23. p.: 10–13. 27. p.: 10–13. 29. p.: 11–16. 38. p.: 12–22. 43. p.: 16–27. 55. p.: 20–34
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 6/5
Ratko Djurkovics:
– Nem vagyok elégedett, pedig az első félidőben még nem a saját szintjén játszott a Szeged, így támadásban többször meg tudtuk találni a megfelelő megoldást, és a védekezésünk is rendben volt. A szünet után cserélni kellett, sok volt nálunk a labdaeladás, amelyből indításgólokat kaptunk, szóval a második félidő nagyon nem tetszett.
Juan Carlos Pastor: – A védekezésünk végig jó volt, a meccs első részében elléphettünk volna, ehelyett visszaengedtük őket. Sokat kellett cserélnünk, mert csak egy balkezes lövőnk van, így volt, hogy három jobbkezes volt a pályán. Gyakorolnunk kell az öt-egyes védekezést, támadásban pedig meg kell találni a ritmusunkat, mert ha gyorsak voltunk, sok könnyű gólt szereztünk.