Férfi kézi NB I: a PLER legyőzte a Balatonfüredet

2015.10.31. 18:53
A Komló 26–23-ra nyert hazai pályán a Balmazújváros ellen, míg a Cegléd az Eger vendégeként győzött 25–24-re a férfi kézilabda NB I 13. fordulójában. A nap bravúrját a PLER mutatta be, amely megverte a Balatonfüredet.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
SPORT36 KOMLÓ–KŐNIG-TRADE BALMAZÚJVÁROS 26–23 (14–10)
Komló, 800
néző. Vezette: Kékes Cs., Kékes P.
KOMLÓ: GRANICS – SANAD 5 (1), Sebestyén, Nahajenka 1, MARKOVICS 5, JERKOVICS 4, Szöllősi B. 4. Csere: SELYMES (kapus), SZEMIKOV 5 (1), Marcsek 2, Sunajko, Szögi, Nagy Z. Edző: Ratko Djurkovics
BALMAZÚJVÁROS: PAUL – Balda 2, OLÁH G 4 (1), Hanták 2, Simovics, Balázs S. 1, KEKEZOVICS 5. Csere: Morva, Vranac 1, ISTVÁN 4, Korsós, Lazics 1, TEMESVÁRI 3, Tomics. Edző: Füzesi Ferenc
Az eredmény alakulása. 11. perc: 5–5. 20. p.: 11–7. 43. p.: 16–14. 49. p.: 20–15. 56. p.: 22–20
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 2/1
Ratko Drjukovics:
– Nagyon fontos két győzelmet arattunk Vácon és most hazai pályán a Balmazújváros ellen. Igazán nehéz meccseken vagyunk túl, de megmutattuk, hogy képesek vagyunk nyerni, hittünk is ebben és meg is valósítottuk. Kellő pillanatban jön egy kis szünet, hogy a Cegléd ellen jól fel tudjunk készülni.
Füzesi Ferenc: – Nagy izgalmak…

EGER SBS ESZTERHÁZY–CEGLÉDI KKSE 24–25 (13–16)
Eger, körcsarnok, 700
néző. V: Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki
EGER: Kovács J. – Vancsics 3, Padla 5 (3), Bajorhegyi, Dobó 5, KOCSIS CS. 5, Iváncsik Á. 1, Cs: RADULESCU (kapus), Halász 2, Takács 3, Kiss G., Szilágyi D., Szűcs. Edző: Rosta István
CEGLÉD: Abramovics – Ország, PERISICS 6 (3), Lepsényi 3, TÓTH N. 5, Andelics 4, Hódi L. 2. Cs: Bősz (kapus), Borsos 2, Sipeki, Lászlai 2, Kun 1. Edző: Kökény István
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–2. 12. p.: 4–5. 18. p.: 6–8. 24. p.: 11–11. 36. p.: 15–17. 42. p.: 17–19. 48. p.: 18–20. 54. p.: 21–21
Kiállítások: 6, ill. 18 perc.
Hétméteresek: 5/3, ill. 3/3
Rosta István:
– Így kell megverni saját magát egy csapatnak.
Kökény István: – Végig kézben tartottuk a meccset, az összkép alapján rászolgáltunk a két pontra.

B.BRAUN GYÖNGYÖS–GRUNDFOS TATABÁNYA 17–22 (10–12)
Gyöngyös, 600
néző. V: Medve R., Nagy L.
GYÖNGYÖS: Hudák (kapus) – Nigrinyi, Bali 5, NAGY B. 6, Debreczeni, Rodolfo, Falcon 1. Csere: TAMÁSI (kapus), Sándor Á. 1, Ménfői 1 (1), Jovetics, Rédai 2, Koller 1, Becsirovics. Edző: Debre Viktor
TATABÁNYA: Mijatovics – Lele 2, Mazák 1, VUJOVICS 6 (3), Dénes, Krsmancic 4, PÁSZTOR Á. 4. Csere: BORBÉLY (kapus), Diaz, Bodó 3, Crnoglavac, Katzirz, Szöllősi Sz., JUHÁSZ 2. Edző: Vladan Matics
Az eredmény alakulása: 6. perc: 2–3. 12. p.: 5–5. 18. p.: 7–9. 24. p.: 8–10. 36. p.: 11–14. 42. p.: 12–15. 48. p.: 13–18. 54. p.: 15–22
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 3/3
Debre Viktor:
– Az első félidő hízelgő eredménye után a Tatabánya felkeményítette a védekezését, és egyszerűen nem tudtunk gólt lőni. Elkapkodtuk a helyzeteinket, elfáradtunk fizikálisan és mentálisan is, és ugyanabba a hibába estünk, mint Balatonfüreden.
Vladan Matics: – Az előző két, nehéz mérkőzés után fáradtan kezdtünk, nem tudtunk felpörögni. A második félidőben jobban védekeztünk, aminek köszönhetően néhány gyors góllal el tudtunk húzni, aztán okos játékkal megőriztük az előnyünket a végéig.FÉRFI KÉZILABDA NB I
Komló, 800

PLER BUDAPEST–BALATONFÜREDI KSE 27–25 (15–12)
Pestszentlőrinci sportcsarnok, 350
néző. V: Halász, Tarnavölgyi
PLER: TÓTH N. 1 – Bujdosó 2 (1), Oláh 2, BAKOS 5, Kocsi, Denmiloud 2, RADJENOVICS 8 (3). Csere: Kránitz (kapus), Tóth P. 1, Leimeter 2, Laurencz, Fiar, Bohács, NAGY SZ. 4, Mikita, Farkas. Edző: Hutvágner István
BALATONFÜRED: Fazekas – Gábori 2, Petrovski 1 (1), Szöllősi 3 (1), BÁNHIDI 6, ZDOLIK 6, Bóka 3. Csere: Rózsavölgyi (kapus), Gerdán, Németh B. 1, Győri, Törteli 1, Déber, Ligetvári 1, Kemény, Kasparek 1. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–4. 13. p.: 7–6. 24. p.: 11–11. 32. p.: 18–13. 41. p.: 20–17. 55. p.: 25–20
Kiállítások: 10, ill. 14 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 3/2
Hutvágner István:
– Nagyon jó játékkal tulajdonképpen végig vezetve tudtuk megverni a jó erőkből álló Füredet.
Csoknyai István: – Az első tíz perc kivételével támadásban és védekezésben elmaradtunk a tőlünk elvárhatótól. A PLER fiataljai taktikus, okos, kellően motivált játékkal megérdemelten győztek.

MEZŐKÖVESDI KC–OROSHÁZI FKSE LINAMAR 21–26 (8–14)
Mezőkövesd, 700
néző. V: Bonifert, Oláh
MEZŐKÖVESD: Holló – SZEPESI 6 (1), Antal Sz. 2, Benis 1, Hajdu G. 3, Grünfelder 1, Radnic 3. Csere: Volarevic, Liszkai (kapusok), Kovács P., Kiss R. 2, Trivkovic 3, Ciric. Edző: Skaliczki László
OROSHÁZA: HERJECZKI – Komporály 2, Suhonjic 1, BUDAY 9 (4), Mazic 4, CEMASZ 5, Tárkányi 2. Csere: Miklós (kapus), Feitl, Stranigg 2, Knezevic, Berta, Pásztor M. 1. Edző: Vladan Jordovic
Kiállítások: 8, ill. 14 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 4/4
Skaliczki László:
– Az ötmeccses sorozat végére minden tekintetben elfogytunk, így fejet kellett hajtanunk a jó teljesítményt nyújtó Orosháza előtt.
Vladan Jordovic: – Nagy győzelmet arattunk ezen a nehéz mérkőzésen. Védőjátékban harcosan küzdöttünk, okosan támadtunk, ráadásul csapatunkban sok jó egyéni teljesítmény is akadt. Sikerünk minden szempontból megérdemelt.

1. Mol-Pick Szeged 12 11 1 390–301 +89 22
2. Grundfos Tatabánya KC 12 9 2 1 313–259 +54 20
3. Balatonfüredi KSE 12 7 1 4 318–277 +41 15
4. Csurgói KK 12 7 1 4 303–291 +12 15
5. Ceglédi KKSE 12 5 3 4 321–322 –1 13
6. Váci KSE 12 5 2 5 325–343 –18 12
7. Balmazújváros KK 12 5 1 6 279–285 –6 11
8. Orosházi FKSE 12 3 4 5 287–289 –2 10