Férfi kézi NB I: a Gyöngyös nyolc, az Orosháza négy góllal nyert

2017.04.22. 20:54
A K&H férfi kézilabdaliga szombati játéknapján a Gyöngyös nyolc góllal legyőzte a Ceglédet, míg az Orosháza négy találattal bizonyult jobbnak az Egernél.

K&H FÉRFI KÉZILABDALIGA
B.BRAUN GYÖNGYÖS–CEGLÉDI KKSE 35–27 (16–14)
Gyöngyös, 600
néző. V: Andorka, Hucker
GYÖNGYÖS:
Hudák – ORSZÁGH 4, Malandrin 3, HEGEDŰS 5, Mikita 1, Juhász K. 3, KOVACSICS 7 (4). Csere: Rózsavölgyi (kapus), Sipeki 2, Loncar 3, Duris 2, Reznicek 1, Becsirovics 1, Németh T. 2, Urbán 1. Edző: Nigrinyi Tibor
CEGLÉD:
Pallag – Lászlai 3, PERISICS 8 (1), Bíró 1, Szabó B. 2, ANDJELICS 6, HÓDI 4. Csere: Bősz, Mojszilov (kapusok), Dávid 1, Müller 2, Fiar. Edző: Nagy Károly
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–3. 12. p.: 6–6. 18. p.: 8–9. 24. p.: 12–10. 36. p.: 21–16. 42. p.: 24–19. 48. p.: 27–22. 54. p.: 30–25
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 2/1
Nigrinyi Tibor:
– Nagyon vártuk már ezt a mérkőzést, s az eredmény tükrében nagyon boldogok is vagyunk. Jól kihasználtuk, hogy a vendégek a második félidőre elfáradtak. Alaphelyzetben nincs ekkora különbség a két csapat között.
Nagy Károly: – Kevesen voltunk, meghatározó játékosaim hiányoztak, a pályára lépők közül sokan még rutintalanok. Sokáig jól tartottuk magunkat, az utolsó percekben lett igazán nagy a különbség.K&H FÉRFI KÉZILABDALIGA
GYÖNGYÖS:
CEGLÉD:

OROSHÁZI FKSE-LINAMAR–EGER SBS ESZTERHÁZY 26–22 (14–11)
Orosháza, 350
néző. V: Felhő, Öcsi
OROSHÁZA: SZABÓ L. – Pásztor M. 1, FERENCZI 4, Knezevics 3 (1), Antal 2, Milas 3 (1), Németh L. 3. Csere: Herjeczki, Miklós (kapusok), Srsen, Németh G. 1, Morva Z. 1, Z. Radojevics 3, Markoszki, TÁRKÁNYI 5, Komporály. Edző: Buday Dániel
EGER: STOCHL – VANCSICS 4, Petro 2, Bajorhegyi, Kiss G., Szadovij 2, Antl 3 (1). Csere: Repóth (kapus), I. Radojevics 4, Dobó 1, TAKÁCS B. 6, Lezák, Szabó P. Edző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása. 7. perc: 2–1. 11. p.: 5–3. 15. p: 6–5. 20. p.: 9–6. 25. p.: 12–8. 34. p.: 16–14. 37. p.: 19–15. 43. p.: 21–16. 49. p.: 22–19. 55. p.: 23–21
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 2/1
Buday Dániel:
– Minden elismerésem a csapatnak, hiszen az idény végén járunk, lassul a tempó, de a szívét-lelkét beletette mindenki.
Tóth Edmond: – Küzdöttünk, ám nagyon sok hibával játszottunk, ezért nem tudtuk megfordítani az eredményt. Jobb volt az Orosháza, megérdemelten győzött.

1. Telekom Veszprém 24 23 1 753–541 +212 46
2. Mol-Pick Szeged 23 22 1 758–508 +250 44
3. Grundfos Tatabánya KC 22 17 2 3 599–532 +67 36
4. CYEB Budakalász 24 14 1 9 602–611 –9 29
5. Csurgói KK 24 13 2 9 627–598 +29 28
6. Balatonfüredi KSE 24 13 1 10 624–592 +32 27
7. Orosházi FKSE- LINAMAR 23 10 13 580–630 –50 20
8. Sport36-Komló 24 7 5 12 577–645 –68 19