Férfi kézi NB I: a Gyöngyös nyerte a szombati rangadót

2019.03.02. 20:35
A Gyöngyös 27–24-re legyőzte a Csurgót a férfi kézilabda NB I 17. fordulójának szombati játéknapján.

A másik mérkőzésen a szünetben még kétgólos hátrányban lévő Dabas a Ceglédet múlta felül öt találattal.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS–CSURGÓI KK 27–24 (12–12)
Gyöngyös, 1000
néző. Vezette: Bonifert F., Oláh V.
GYÖNGYÖS: BUZOGÁNY – Urbán 3, Markez 2, VILOVSZKI 3, GERDÁN, VARSANDÁN M. 9 (5), Duris 3. Csere: Herceg 2, István P., Sipeki, Sajin 1, Ubornyák, M. KRIVOKAPICS 3, Gábori 1. Edző: Konkoly Csaba
CSURGÓ: ZAPONSEK – Varjú, Asztrasapkin 4, Oslak 4, Hadziomerivic 1, CEHTE 5, Kovacevic 2. Csere: Balogh T. (kapus), Vasvári, TOSKIC 4, Nagy Sz. 2 (1), Kerkovits 1 (1), Hanusz 1. Edző: Bencze József
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–1. 12. p.: 3–3. 18. p.: 5–4. 24. p.: 9–10. 36. p.: 17–15. 42. p.: 18–16. 48. p.: 22–18. 54. p.: 24–21
Kiállítások: 12, ill. 16 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 5/2
Konkoly Csaba:
– Rendkívül egységes, jó teljesítményt nyújtottunk, amire a kiváló formában védő Buzogány Barna tette fel a koronát. Remek közönségünk előtt élmény játszani.
Bencze József: – A gyenge helyzetkihasználás okozta vesztünket. Sok gólt kaptunk leindításból, ami elkerülhető lett volna. Nem érdemtelen a gyöngyösiek győzelme.

DABASI KC VSE–CEGLÉDI KKSE 30–25 (13–15)
Dabas, 1200
néző. Vezette: Herczeg P., Südi P.
DABAS: Pallag – Országh 3, I. Perisics 4 (2), Simovics 1, Borsos T. 3, HALÁSZ L. 6, Kekezovics 3. Csere: HOLLÓ (kapus), BÍRÓ B. 1, Kljujko, Lepsényi, SZÖLLŐSI SZ. 5, Tokuda 2, Zakics 2 (2). Edző: Tomori Győző
CEGLÉD: Tamási – POCSAI 5 (1), SCHÄFFER 5, Spekhardt 3, Juhász K. 2, GÁBOR 4, Lászlai 3. Csere: Mojszilov (kapus), Zobec 2, Hód, Szabó B., Hajdu T., Kecskeméti, Davidovics 1, Vucskovics, Mikita J. Edző: Jakab László
Az eredmény alakulása. 9. perc: 6–6. 18. p.: 9–9. 25. p.: 12–11. 35. p.: 16–15. 49. p.: 24–19. 56. p.: 28–23
Kiállítások: 16, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 1/1
Tomori Győző:
– Csak dicsérhetem csapatomat, a tavaszi fordulókra megtaláltuk kiváló sportformánkat.
Jakab László: – A második félidőben támadásban és védekezésben is csődöt mondtunk. Készülünk a jövő heti mérkőzésre, hogy hazai pályán javítani tudjunk.

1. Szeged 20 20 714–505 +209 40
2. Veszprém 17 15 2 600–408 +192 30
3. Tatabánya 16 13 1 2 446–382 +64 27
4. Csurgó 17 10 2 5 472–440 +32 22
5. Gyöngyös 18 10 1 7 485–481 +4 21
6. Balatonfüred 16 9 7 422–416 +6 18
7. FTC 17 8 9 443–439 +4 16
8. Komló 16 7 1 8 418–454 –36 15