Férfi kézi NB I: a Füreddel vív elődöntőt a Veszprém

2014.03.29. 21:12
A Balatonfüred játszik majd a férfi kézilabda NB I elődöntőjében a címvédő MKB-MVM Veszprémmel, mivel 2–1-re megnyerte a Gyöngyös elleni párharcát.

A szombati harmadik mérkőzésen a hazai pályán játszó Balatonfüred négy góllal nyert.

AZ ELŐDÖNTŐBE JUTÁSÉRT, 3. MÉRKŐZÉS
BALATONFÜREDI KSE–B. BROWN GYÖNGYÖS 29–25 (16–12)
Balatonfüred, 700
néző. V: Dobrovits, Tájok
BALATONFÜRED: SZÉKELY – Nagy D. 1, Kovács Gy. 2 (1), Gerdán, Kis Á., ZDOLIK 6 (2), Pásztor I. 3. Csere: Komendánt (kapus), Németh B., JUHÁSZ K. 3, Bóka, Bánhidi 1, TOMBOR 6 (3), Faluvégi 1, GRIGORJEV 6. Edző: Sótonyi László
GYÖNGYÖS: Tamási – Szöllősi Á. 1, HAJDÚ 7, FREY 8 (3), Sándor Á. 1, Koller, VARSANDÁN M. 6. Csere: HOLLÓ, Hudák (kapusok), Iváncsik Á., Debreczeni 2. Edző: Gulyás István
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–2. 7. p.: 4–2. 15. p.: 9–5. 22. p.: 10–8. 26. p.: 13–9. 35. p.: 19–15. 40. p.: 22–16. 47. p.: 25–18. 53. p.: 26–22. 56. p.: 27–23. 59. p.: 28–25
Kiállítások: 16, ill. 12 perc
Hétméteresek: 8/6, ill. 5/3
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–1 a Balatonfüred javára
Sótonyi László:
– Csak dicsérhetem csapatomat a legjobb négy közé jutásért, büszke vagyok valamennyi játékosomra. Nem szeretnénk itt megállni.
Gulyás István: – A mélyen tisztelt füredi sportvezetők figyelmébe ajánlom, hogy egy nem szándékos sérülésből generált indulat sok-sok további sérülést okozhat.

A másik ágon a Csurgó és a Grundfos-Tatabánya küzd egymással, a továbbjutó ellenfele a Pick Szeged lesz.