nemzetisport.hu 2017.02.17 19:46 Frissítve: 2017.02.17 20:18

Férfi kézi NB I: a Füred otthon, a Veszprém idegenben nyert

A Veszprém 35–24-re nyert Gyöngyösön, míg a Balatonfüred otthon verte meg 26–24-re a Vácot a K&H férfi kézilabdaliga pénteki mérkőzésein.

K&H FÉRFI KÉZILABDALIGA
ALAPSZAKASZB.BRAUN GYÖNGYÖS–TELEKOM VESZPRÉM 24–35 (9–21)
Gyöngyös, 1200
néző. V: Pócz, Wiedemann
GYÖNGYÖS: Holló – Országh 1, REZNICEK 4 (1), Duris 1, HEGEDŰS M. 4, M. Mikita 2, Németh T. 1. Csere: Rózsavölgyi (kapus), LELE 5 (2), Becsirovics, JUHÁSZ K. 2, Kovacsics 3, Urbán 1, Jóga, Veres, Loncar. Edző: Debre Viktor
VESZPRÉM: BORBÉLY – MARGUC 11 (2), Gulyás 3, NILSSON 3, Ligetvári 1, Terzic 3, Ugalde 3. Csere: LÉKAI 5, Ancsin 3, Blagotinsek, Milasevic 2 (2), Tóth A., Ubornyák 1. Edző: Xavier Sabaté
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–3. 12. p.: 4–7. 18. p.: 7–9. 24. p.: 8–13. 36. p.: 11–24. 42. p.: 16–26. 48. p.: 19–30. 54. p.: 22–32
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 5/4
Debre Viktor:
– Húsz percig jól tartottuk magunkat, aztán leblokkoltunk. A Veszprém a szünetre eldöntötte a mérkőzést. A második félidővel inkább lehetünk elégedettek.
Javier Sabaté: – Kiváló első félidőt produkáltunk. Marguc révén nagyon sok könnyű gólt szereztünk. A második félidőben a fiatalokat is pályára küldhettem, akik jól teljesítettek.

BALATONFÜREDI KSE–VÁCI KSE 26–24 (14–12)
Balatonfüred, 500
néző. V: Bonifert, Oláh
BALATONFÜRED: FAZEKAS – Gábori 2, KEMÉNY 5, Debreczeni, Gerdán, Zdolik 1, VARSANDÁN 8 (1). Csere: Risztanovics (kapus), Németh B., Petrovszki 1, Szilágyi, Kancel, Ivanovics, Nemes, KASPAREK 8, Szemjonov 1. Edző: Csoknyai István
VÁC: Vitáris – VASICS 7, SZTANOJEVICS 5 (2), Lendvay 3, Topic 2, Koller 2, Popovics 3 (1). Csere: Drisszi (kapus), Ménfői 1, Császár, Tyiskov, Czene, Csicsikalo, Pavlovics 1. Edző: Gúnya Péter
Az eredmény alakulása. 7. perc: 2–3. 16. p.: 6–8. 21. p.: 9–9. 24. p.: 12–9. 27. p.: 14–10. 39. p.: 18–12. 49. p.: 21–19. 54. p.: 25–20. 59. p.: 25–24
Kiállítások: 12, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/1, ill. 4/3
Csoknyai István:
– A második félidő közepén eldönthettük volna a két pont sorsát, de a Vác egy pillanatig sem adta fel, így végül izgalmas hajrában szereztünk nagyon értékes két bajnoki pontot.
Gúnya Péter: – Küzdelmes mérkőzés volt, csak szakaszokban tudtuk megvalósítani azt, amit elterveztünk. Ilyen szinten idegenben a győzelemhez száz százalék feletti teljesítmény kell, ez most nem sikerült.

14. Mezőkövesdi KC 17 1 1 15 430–514 –84  3

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2018.01.21 00:05:28

Kézilabda BALLAI ATTILA

ALAPVONAL. Ilyés Feri már jó egy éve magyar válogatott volt, amikor azt találta mondani, még mindig leírhatatlan érzés, hogy belép az öltözőbe, és az áll az ajtaján, hogy HUN.

2018.01.19 23:02:29

Kézilabda BOBORY BALÁZS

ALAPVONAL. Az edzők előszeretettel hangoztatják, hogy a honosítást, a honosított játékosok szerepeltetését a kényszer szüli, hiányposztokra érkeznek a kiszemeltek.

2018.01.19 08:39:43

Kézilabda NEDELYKOV TAMÁS

A fizikai felkészítés fontossága, a védekezésbeli hiányosságok és a mentális tényezők az egyik, míg ígéretes fiatalok a másik oldalon.

2018.01.18 23:35:20

Kézilabda SIMON JÓZSEF

NS-VÉLEMÉNY. Ezekben a gyötrelmes órákban nem könnyű felemelni a fejünket.

2018.01.17 16:35:47

Kézilabda NEDELYKOV TAMÁS (Varasd), MAROSI GERGELY

Válogatottunk az első félidő második felében elvesztette a fonalat, az extrát nyújtó Zdráhala végzett velünk.