Férfi kézi NB I: a Füred megizzadt az Orosháza ellen

2015.09.27. 19:48
A Balatonfüred nagy csatában 29–27-re nyert otthon az Orosháza ellen a férfi kézilabda NB I vasárnapi mérkőzésén.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
BALATONFÜREDI KSE–OROSHÁZI FKSE-LINAMAR 29–27 (13–13)
Balatonfüred, 700
néző. V: Andorka, Hucker
BALATONFÜRED: Fazekas – GYENE 4 (3), Petrovszki 1, SZÖLLŐSI B. 3, BÁNHIDI 3, ZDOLIK 9, Bóka 2. Csere: Rózsavölgyi (kapus), Gerdán, Németh B. 1, GYŐRI 3, Ligetvári 1, Gábori, Kasparek 2, KEMÉNY. Edző: Csoknyai István
OROSHÁZA: HERJECZKI – KOMPORÁLY 4, Németh G., Berta, Mazics 2, Cemas 1, Tárkányi 2. Csere: Kuran (kapus), BUDAY 6 (3), STRANIGG 6, Knezevics 1, SUHONJIC 3, Smojver 2, Varsandán Á., Machovchin, Pásztor M. Edző: Vladan Jordovics
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–2. 10. p.: 4–3. 13. p.: 5–6. 19. p.: 8–7. 26. p.: 10–11. 34. p.: 15–14. 40. p.: 17–18. 47. p.: 20–19. 51. p.: 23–21. 55. p.: 25–23
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/3
Csoknyai István:
– Az elmúlt két hétben sajnos elveszítettük a stabilitásunkat, de harminc perc után rátaláltunk a helyes útra. Fontos győzelmet arattunk.
Vladan Jordovics: – Nagyon jó mérkőzést játszottunk, és csak nüánszok hiányoztak ahhoz, hogy mi győzzünk.

1. Mol-Pick Szeged 6 6 210–149 +61 12
2. Grundfos Tatabánya KC 7 5 1 1 199–155 +44 11
3. Balatonfüredi KSE 7 5 1 1 195–156 +39 11
4. Csurgói KK 7 5 1 1 188–168 +20 11
5. Ceglédi KKSE 6 2 3 1 158–156 +2 7
6. Orosházi FKSE 6 2 2 2 156–149 +7 6
7. Váci KSE 7 2 2 3 181–215 –34 6
8. Balmazújváros KK 6 2 1 3 144–149 –5 5