Férfi kézi NB I: a Füred alaposan ráijesztett a Veszprémre

2016.08.17. 20:31
Az élvonalbeli férfi kézilabda-bajnokság nyitányán a címvédő Telekom Veszprém négy góllal nyert hazai környezetben a Balatonfüred ellen. A vendégek a második félidő közepéig vezettek, aztán érvényesült a papírforma.
FÉRFI KÉZILABDA NB I
1. FORDULÓ
TELEKOM VESZPRÉM–BALATONFÜREDI KSE 28–24 (14–17)
1. FORDULÓ

Veszprém, 2100 néző. V: Bacs J., Bóna Sz.
VESZPRÉM: Alilovic – Gulyás, NAGY 7, Chema Rodriguez 1, SULIC 5, Ilics 5 (2), Ugalde 2. Cs: MIKLER (kapus), Schuch 1, PALMARSSON 4, Ancsin, Terzic, Gajic 2, Marguc 1. Edző: Javier Sabate
BALATONFÜRED: FAZEKAS – Gábori, Kemény 1, Kasparek 3, Gerdán, ZDOLIK 7, VARSANDÁN 4. Cs: GYŐRI 4 (2), Petrovski 1, Déber 2, Kancel, Debreczeni 1, Vasvári, Semenov 1. Edző: Csoknyai István
­Az eredmény alakulása. 8. p.: 7–6. 15. p.: 10–10. 26. p.: 12–16. 39. p.: 17–21. 43. p.: 21–21. 49.p.: 24–21
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/2
MESTERMÉRLEG:
Javier Sabaté: – Az első félidőben óriási volt Fazekas, az volt a legnagyobb különbség, hogy nem játszottunk jól védekezésben. Ez a harmadik hét, hogy elkezdtünk edzeni. A csapat nem
jó, erre nincs kifogás, tudjuk, hogy ez ilyenkor normális. Nem lenne jó, ha most hajtanánk ki száz százalékot, és nincs is rá lehetőség, hiszen alig kezdtünk el edzeni. A második félidőben mínusz négyről felálltunk. Jó lett a védekezés, így könnyebb volt, hogy Mikler Roland óriásikat védett. Nehéz volt, de örülök, hogy itthon kezdtük a szezont, és a szurkolók izgalmas, szoros meccset láttak.
Csoknyai István: – Csapatomat dicséret illeti, amíg el nem fogyott az erőnk, addig helytálltunk. Érződött a felkészülési időszak, mi kicsit előrébb tartunk, előbb is kezdtük a felkészülést. A védekezést tűztük ki célként a nagy lövőket semlegesíteni, Fazekas Nándor összhangjával sikerült. Mindenkinek az az álma, hogy Veszprémben nyerjen, de a realitás az az, hogy nagyon nehéz.