Férfi kézi NB I: a Füred 50 percig bírta, döntős a Veszprém

2014.04.29. 19:30
A férfi kézilabda NB I elődöntőjének második mérkőzésén az MKB-MVM Veszprém idegenben 30–25-re legyőzte a Balatonfüredet, így 2–0-s összesítéssel megnyerte a párharcot, és bejutott a fináléba.

A fürediek 2–0-val kezdték az összecsapás, de a veszprémiek Carlos Ruesga és Iman Dzsamali duplájával gyorsan fordítottak (2–4), és az első negyedóra végére már öttel vezettek (4–9). A 20. percben, Gulyás Péter gólja után úgy tűnt, kiütéses sikert arat a címvédő (5–12), de Győri Mátyásék a szünetig háromra zárkóztak (11–14).

Sőt! A 37. minutumban Szöllősi góljával már csak egy volt a felek között (16–17), és bár innen a nyolc gólig jutó Uros Vilovszki vezérletével a veszprémiek gyorsan toltak egy 3–0-s etapot (16–20), tíz perccel a vége előtt ismét minimális volt a különbség (23–24).

A hazaiak a hajrában viszont már nem bírtak a címvédővel, amely végül 30–25-re nyert, és bejutott a fináléba.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
ELŐDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS

BALATONFÜREDI KSE–MKB-MVM VESZPRÉM 25–30 (11–14)
Balatonfüred, 700 néző. Vezette: Andorka, Hucker
BALATONFÜRED: SZÉKELY 1 – Tombor 2, Grigorjev 2, Szöllősi B. 2, Kovács Gy., Zdolik 3, Pásztor. Csere: Németh B. 2, GYŐRI M. 6 (1), Bóka 2, KISS Á., VASVÁRI, Bujtár 2, Faluvégi 1, Kemény 2. Edző: Sótonyi László
VESZPRÉM: FAZEKAS – Iváncsik T. 4 (2), VILOVSZKI 8, Nagy L., Schuch, Dzsamali 3, Iváncsik G. 1. Csere: Gulyás P. 1, Ruesga 3, ILICS 5, Mocsai T. 3, Ugalde, Terzics, Rodriguez 2. Edző: Carlos Ortega
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–0. 10. p.: 2–4. 16. p.: 5–9. 23. p.: 6–13. 27. p.: 9–13. 34. p.: 13–15. 38. p.: 16–17. 44. p.: 19–21. 51. p.: 23–24
Kiállítások: 0, ill. 4 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 3/2
Sótonyi László:
– Remekül küzdöttünk, és ma mindent kiadtunk magunkból. Csak így tudtunk méltó ellenfele lenni a Veszprémnek.
Carlos Ortega: – Fejben kicsit fáradtak voltunk, és ez főleg a támadójátékunkon mutatkozott meg. A fiatal füredi játékosok nagyon üresek, és szép jövő áll előttük.