Férfi kézi NB I: a Fradi új edzője győzelemmel debütált

2017.12.16. 18:48
A Ferencváros hazai pályán 23–21-re megverte a Ceglédet a férfi kézilabda NB I szombati játéknapján, ezzel megszerezte második győzelmét a bajnokságban. Az FTC kispadján ezen a mérkőzésen debütált a hét elején kinevezett Horváth Attila vezetőedző. A Vác hat góllal nyert Gyöngyösön, míg a Budakalász otthon legyőzte a Balatonfüredet.

KÉZILABDA
Férfi NB I
FTC KN KFT–CEGLÉDI KKSE 23–21 (10–9)
Elek Gyula Aréna, 400
néző. Vezette: Bacs, Bóna
FTC: ZERNOVICS – Bujdosó 2, Marczinkó 4, Benmiloud, Rédai, Pordán 2, PÁLOS 10 (6). Csere: Nagy L. (kapus), Oláh 1, Bakos, Bali 3, Nagy M., Benis, Kocsi 1, Gebenár, Tass. Edző: Horváth Attila
CEGLÉD: PALLAG 1 – Lászlai 1, Radnics 3, Juhász 2, PERISICS 5 (2), Radovics 3 (1). Csere: Mojsilov (kapus), Hódi 3, Borsos, Dávid, Megyeri 1, Tóth K. 2, Imregi, Müller, Csapi. Edző: Nagy Károly
Az eredmény alakulása. 7. perc: 1–3. 17. p.: 5–5. 24. p.: 8–7. 40. p.: 15–12. 44. p.: 17–13. 52. p.: 18–17
Kiállítások: 12, ill. 20 perc
Hétméteresek: 8/6, ill. 7/3
Horváth Attila:
– Gratulálok a csapatomnak, ezt a mérkőzést a heti munkával tudtuk megnyerni, ahol is nagyon sok új dolgot, új információt kaptak a srácok, és ezt sikerült átvinni a pályára. Emellett a küzdésünk is óriási volt.
Nagy Károly: – Rossz felfogásban játszottunk, ráadásul néhány játékosom formán kívül volt, fájó ez a vereség.KÉZILABDA
Férfi NB I

B. BRAUN GYÖNGYÖS–VÁCI KSE 27–33 (13–17)
Gyöngyös, 600
néző. Vezette: Bócz, Wiedemann
GYÖNGYÖS: Hudák – Gábori 2, Markez 5, Sipeki 1, M. Mikita 6, Duris, KOVACSICS 10 (3). Csere: Holló M. (kapus), Martins 2, Rodolfo, Lele, Urbán, Loncar, Németh T. 1. Edző: Konkoly Csaba
VÁC: PAUL – Ménfői 1, Török 3, DAVIDOVICS 4, SAKIC 5, GRBAVAC 5, Holpert 2. Csere: Rózsavölgyi (kapus), KOLLER 6, Törteli, BALAZ 5 (3), Kecskeméti 1, Tyiskov, Tárkányi 1. Edző: Gúnya Péter
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–3. 12. p.: 7–5. 18. p.: 9–10. 24. p.: 10–12. 36. p.: 17–20. 42. p.: 18–23. 48. p.: 19–26. 54. p.: 22–28
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/3
Konkoly Csaba:
– Nem bírtuk el azt a veszteséget, hogy Lubomir Duris sérülés miatt elég korán kivált a játékból. A második félidőben a hitünket is elveszítettük. A gyenge védekezés okozta a vesztünket.
Gúnya Péter: – Hosszú ideje vártunk már egy idegenbeli győzelemre. Kiváló egyéni teljesítményeket láttam, a védekezésünk a huszonhét kapott gól ellenére jól működött. Jól küzdöttünk, minden elismerésem a játékosaimé.

BUDAKALÁSZ–BALATONFÜRED 29–25 (12–11)
Budakalász, 220
néző. V: B. Pech, Vágvölgyi
BUDAKALÁSZ: VÁCZI – Tóth Á. 2, Reznicek 3, KONCZ 3, Mazák 1, NAGY B. 11 (3), BOHÁCS 4. Csere: Czina, Sutka, Nemes 1, Leimeter 2, Sinkovits 2, Tóth K. Edző: Forgács Gyula
BALATONFÜRED: FAZEKAS – Hornyák 2, KASPAREK 10, Németh B. 2, Topic 2, Szita 3, Bóka 1. Csere: DEBRECZENI 3, Szemenov 2, Kemény, Karvatszki, Gerdán, Máthé. Edző: Csoknyai István
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. –
Forgács Gyula:
– Bíztam benne, hogy a nagy számok törvénye alapján egyszer botlik a Füred is, talán éppen nálunk. Végre összeállt a védekezésünk, és örömteli, hogy Nagy Bence ellensúlyozni tudta Berggren hiányát. Úgy érzem, ez a győzelem kicsit a szív diadala is volt.
Csoknyai István: – A Budakalász kiválóan játszott, nagyszerű kapusteljesítménnyel, támadásban is okos, higgadt játékot nyújtva. Hiába készültünk Nagy Bencére, ő mattolt bennünket. Nálunk védekezésben hiányzott a kellő koncentráció, támadásban pedig a friss, ötletes megoldások.

1. Telekom Veszprém 13 13 472–264 +208 26
2. MOL-Pick Szeged 14 11 2 1 460–343 +117 24
3. Balatonfüredi KSE 14 11 3 375–337 +38 22
4. Grundfos Tatabánya KC 13 10 3 350–298 +52 20
5. Sport36-Komló 14 7 7 331–352 –21 14
6. Dabas KC VSE 14 7 7 328–383 –55 14
7. Eger Eszterházy SZSE 13 6 1 6 281–311 –30 13
8. CYEB Budakalász 14 5 3 6 393–412 –19 13