Férfi kézi NB I: a Csurgó nyolc, a Tatabánya három góllal nyert

2015.09.25. 19:58
A férfi kézilabda NB I hetedik fordulójának pénteki játéknapján a Csurgó simán megverte a Balmazújvárost, míg a Tatabánya három góllal legyőzte az eddig veretlen Ceglédet. A PLER a második győzelmét elkönyvelő Eger ellen a hatodik vereségét szenvedte el. Az egrieket irányító Rosta István a meccs után elmondta, csapatának akkora szüksége volt a sikerre, mint fűmagnak az esőre.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
7. FORDULÓ
PLER BUDAPEST–
EGER SBS ESZTERHÁZY 21–22 (10–11)
Lőrinci Sportcsarnok, 400 néző. V: Bonifert, Oláh
PLER:
Tóth N. – Bujdosó, Oláh 2, Benmiloud 3, Kocsi, Lókodi 4, Radjenovics 2. Csere: Kránitz, Boros (kapusok), Bakos 3 (3), Nagy Sz., Tóth P. 2 (1), Laurencz, Sinkovits 3, M. Mikita, Bohács 2. Edző: Hutvágner István
EGER:
Kovács J. – Vancsics 5, Padla 1 (1), Kocsis, DOBÓ 6, SZABÓ P. 9 (2), Kiss G. Csere: Radulescu (kapus), Bajorhegyi, Halász 1, Dimitrovszki, Takács B. Edző: Rosta István
Az eredmény alakulása. 7. perc: 1–3. 17. p.: 3–7. 26. p.: 9–9. 44. p.: 14–19. 50. p.: 18–20
Kiállítások: 12, ill. 20 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 3/3
Hutvágner István:
– Nagyon sajnálhatjuk az elvesztett pontokat, viszont csak saját magunkat okolhatjuk.
Rosta István: – Kellett nekünk ez a győzelem, mint fűmagomra az eső.FÉRFI KÉZILABDA NB I
7. FORDULÓ
PLER:
EGER:
Rosta István: – Kellett nekünk ez a győzelem, mint fűmagomra az eső.

GRUNDFOS TATABÁNYA KC–CEGLÉDI KKSE 27–24 (13–10)
Tatabánya, 700 néző. V: Halász, Tarnavölgyi
TATABÁNYA: Mijatovics – VUJOVICS 6, Mazák 1, Katzirz, Dénes, HARSÁNYI 6 (2), PÁSZTOR 5 (1). Csere: BORBÉLY (kapus), Bodó 2, Juhász Á. 3, Szöllősi Sz. 1, DÍAZ 2, Lele 1. Vaskó. Edző: Matics Vladan
CEGLÉD: ABRAMOVICS – Hódi, Borsos 3, Andelics 4 (2), GRBOVICS 7, Perisics 3, Országh. Csere: Mojszilov (kapus), Tóth N., LEPSÉNYI 6, Sipeki, Megyeri 1, Kun. Edző: Kökény István
Az eredmény alakulása. 9. perc: 2–4. 13. p.: 6–4. 26. p.: 10–8. 38. p.: 14–13. 43. p.: 19–14. 51. p.: 23–19. 57. p.: 27–22
Kiállítások: 10, ill. 12 perc
Hétméteresek: 6/3, ill. 3/2
Matics Vladan:
– Tudtuk, hogy kellemetlen ellenfél a Cegléd. Amennyiben jobb a helyzetkihasználásunk, már az első félidőben tetemes előnyre tehettünk volna szert. De előjött a régi betegségünk, amikor meg lehetett volna roppantani az ellenfelet, mi inkább felhoztuk...
Kökény István: – A mérkőzés egyes időszakaiban nem tudtuk felvenni a hazaiak tempóját, ritmusát. Emellett jó pár lehetőséget elpuskáztunk, amivel még szorosabbá tehettük volna a találkozót.

CSURGÓI KK–KÖNIG-TRADE BALMAZÚJVÁROSI KK 25–17 (15–5)
Csurgó, 700 néző. V: Bán T., Szloska K.
CSURGÓ:
SZÉKELY M. – Hornyák P. 3 (1), Csavor 4, J. Mikita 1, Hadziomerovic 4, Mota 2, Nagy M. 2. Csere: BALOGH T. (kapus), Herbert, Gazdag 4 (1), Pazin, Jerebie 1, FALUVÉGI 3, Gebhardt 1, Hanusz, Dimitrievszki. Edző: Sótonyi László
BALMAZÚJVÁROS: Paul – Balda 2, Oláh, Simovics 1, HANTÁK 7, Balázs, Kekezovics 2. Csere: Bagi, Pajkó (kapus),Temesvári 1, Korsós, Morva 4, Tomics, Vranac, István, Borza. Edző: Füzesi Ferenc
Az eredmény alakulása. 11. perc: 7–1. 20. p.: 12–3. 24. p.: 13–5. 29. p.: 14–5. 35. p.: 17–6. 42. p.: 19–9. 47. p.: 21–11. 51. p.: 22–12. 54. p.: 24–14. 57. p.: 24–16
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/1
Sótonyi László: –
A Balmazújváros eddigi eredményei tiszteletet parancsolóak voltak. Egy erős csapatot sikerült legyőznünk. Harminc percig kiválón játszottunk. A második harmincon még javítanunk kell.
Füzesi Ferenc: – Teljesen megérdemelt a csurgói győzelem. Azt is elfelejtettük, hogy milyen formájú a kézilabda. Mindent úgy csináltunk, ami a Csurgónak a legkedvezőbb volt. Ellövöldöztük, eladogattuk a labdákat és nem védekeztünk. Nagyon sajnálom, hogy így alakult ez a mérkőzés.

1. Pick Szeged 6 6 210–149 +61 12
2. Grundfos Tatabánya KC 7 5 1 1 199–155 +44 11
3. Csurgói KK 7 5 1 1 188–168 +20 11
4. Balatonfüredi KSE 6 4 1 1 166–129 +37 9
5. Ceglédi KKSE 6 2 3 1 158–156 +2 7
6. Orosházi FKSE 5 2 2 1 129–120 +9 6
7. Váci KSE 7 2 2 3 181–215 –34 6
8. B. Braun Gyöngyös 5 2 1 2 121–124 –3 5