Férfi kézi NB I: a Csurgó jól tartotta magát Szegeden, de kikapott

2016.12.06. 19:24
A Szeged őrzi hibátlanságát: a Csurgót is legyőzte<br />(Fotó: delmagyar.hu)
A K&amp;H férfi kézilabdaliga 12. fordulójában a MOL-Pick Szeged hét góllal nyert hazai környezetben a Csurgó ellen. A szegediek továbbra is hibátlanok, a csurgóiak harmadik vereségüket szenvedték el.

Fertályóráig tartotta a lépést a házigazdákkal a vendégcsapat, akkor aztán a szegediek brazil légiósa, Thiagus Petrus Goncalves előbb egy kontragólt lőtt, majd saját szaggatottjáról talált be az árván hagyott csurgói kapuba. Előnyhöz jutott a Szeged, de a Csurgó időben ébredve tartotta a lépést. A szünetben így hárommal mentek a házigazdák (14–11).

A második félidőben sem fáradt a Csurgó, felvette a versenyt a BL-ben is meghatározó tényezőnek számító Szegeddel, ám utóbbiak előnye ettől függetlenül, ha lassan is, de nőtt. A vége közte hét lett (30–23).

K&H FÉRFI KÉZILABDALIGA
12. FORDULÓ

MOL-PICK SZEGED–CSURGÓI KK 30–23 (14–11)
Szeged, 2500
néző. V: Nagy F., Túróczy
SZEGED: SIERRA – P. Rodríguez 2, Buntic 3, Skube, Gaber 2, BODÓ 5, Källman 2. Cs: GONCALVES 6, Zubai Sz., Balogh Zs. 1, Gorbok 1, Bánhidi 1, SOSTARIC 6 (4), Obranovic 1, Szunajko. Edző: Carlos Pastor
CSURGÓ: Balogh T. – Varjú 1, Asztrasapkin 3, Hadziomerovic 2, J. MIKITA 4, Pordán 2, Gazdag. Cs: Balogh Á. (kapus), HALÁSZ L. 3, Jerebie, Pazin 1, Oslak 3, Hornyák 2, Radjenovics 2 (1), Géczi. Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–0. 10. p.: 5–4. 13. p.: 6–6. 20. p.: 10–6. 24. p.: 11–8. 28. p.: 13–10. 33. p.: 16–12. 39. p.: 20–14. 43. p.: 22–17. 50. p.: 28–19. 56. p.: 28–22
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 1/1
Carlos Pastor:
– A Bajnokok Ligájában sokat szereplő játékosainkat igyekeztem pihentetni. Tavaly óta sokat fejlődött a sportszerű Csurgó, örülök a biztos győzelemnek. Jó jel, hogy az őszi fordulók végén is megtöltötték a lelátót hűséges szurkolóink.
Sótonyi László: – Tiszteljük a Szegedet, mindenkor nagy élmény ellene játszani. A két klub kerete között nagy a különbség, ez megmutatkozott. A mérkőzésnek akadt olyan időszaka, amely tetszett, igyekszünk ebből építkezni.

1. Telekom Veszprém 16 15 1 501–358 +143 30
2. MOL-Pick Szeged 12 12 391–265 +126 24
3. Grundfos Tatabánya KC 12 9 1 2 307–276 +31 19
4. Csurgói KK 11 6 2 3 285–261 +24 14
5. Balatonfüredi KSE 13 6 1 6 333–317 +16 13
6. CYEB Budakalász 12 6 6 290–309 –19 12
7. B.Braun Gyöngyös 11 5 1 5 268–289 –21 11
8. Sport36-Komló 13 4 2 7 305–354 –49 10