Férfi kézi NB I: a Csurgó egy győzelemre az elődöntőtől

2013.04.19. 20:25
A Csurgó hazai pályán 36–29-re nyert a Gyöngyös ellen, így már csak egy sikerre van attól, hogy bejusson a férfi kézilabda NB I elődöntőjébe.

A párharc második mérkőzését szerdán játsszák Gyöngyösön.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
RÁJÁTSZÁS AZ ELŐDÖNTŐBE JUTÁSÉRT, 1. MÉRKŐZÉS

NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
CSURGÓI KK–B. BRAUN GYÖNGYÖS 36–29 (17–13)

Csurgó, 700 néző. V: Baranyai, Szloska
CSURGÓ: Wyszomirski – Nagy M. 2, SZÖLLŐSI SZ. 7, Grebenár 2, OLÁH G. 7 (3), Miss Z. 4 (2), VADKERTI G. 6. Cs: Pallag (kapus), Herbert, Ciffra, Borsós 1, Katzirz 2, Országh 2, Kedzo 1, Simon B., Kovacsics 2. Edző: Imre Vilmos
GYÖNGYÖS: Holló – Gazdag 4 (2), SZABÓ P. 5, Frey 3, Debreczeni 1, SZALAFAI 5, Oláh T. 1. Cs: Tamási, Bakos, Sándor Á., Kotormán 2, VARSANDÁN 7, Szöllősi Á. 1, Koller. Edző: Nagy Károly
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–1. 10. p.: 7–5. 18. p.: 12–8. 27. p.: 15–13. 35. p.: 19–16. 52. p.: 32–25
Kiállítások: 8 perc, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 2/2
Az egyik csapat második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Csurgó javára
Imre Vilmos: – A célunkat elértük, de a játékunkkal és elsősorban a védekezésünkkel nem vagyok elégedett. Álmosan kezdtünk, majd negyedórát kézilabdáztunk az elvárásaimnak megfelelően.
Nagy Károly: – Az alapszakasz végén elmondtuk, hogy főleg a fiatalokat szerepeltetjük a rájátszásban. Ehhez képest jó mérkőzést játszottuk. A hibáinkat a Csurgó könyörtelenül kihasználta.

A 7-11. HELYÉRT
Balatonfüred–Cegléd 29–17 (11–9)
Vác–Pécs 26–24 (14–12)

7. Balatonfüredi KSE 10 7 3 270–246 +24 14
8. Ceglédi KKSE 11 6 5 286–301 –15 12
9. Váci KSE 10 5 5 264–251 +13 10
10. Orosházi FKSE 10 5 5 285–273 +12 10
11. Pécsi VSE 11 3 8 309–343 –34 6