Férfi kézi NB I: a Csurgó szünet után lépett meg Gyöngyösön

2015.11.14. 20:05
A férfi kézilabda NB I szombati játéknapján a Csurgó 32–27-re győzött a Gyöngyös vendégeként. Idegenben nyert a Tatabánya és a Balatonfüred is, hazai pályán csak a Komló diadalmaskodott.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
14. FORDULÓ

SPORT 36 KOMLÓ–CEGLÉDI KKSE 24–21 (13–10)
Komló, 900 néző. V: Bonifert, Oláh
KOMLÓ: GRANICS – Sanad 1, SZEMIKOV 7 (1), Sunajko 2, Nakhayenka, JERKOVICS 5, Markovics 3. Csere: Selymes (kapus), Sebestyén 1, MARCSEK 2, SZÖLLŐSI B. 3, Oszlár, Nagy Z. Edző: Ratko Djurkovics
CEGLÉD: Bősz – Országh 2, Sipeki, TÓTH N. 5, Borsos 2, Lepsényi 2 (1), Andjelic. Csere: ABRAMOVICS (kapus), Perisics 4 (3), HÓDI 3, Kun 2, Megyeri 1. Edző: Kökény István
Az eredmény alakulása. 10. perc: 2–2. 16. p.: 7–3. 35. p.: 13–13. 41. p.: 16–13. 54. p.: 20–18.
Kiállítások: 16, ill 16 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 7/4
Ratko Djurkovics: – A legfontosabb két pontunkat szereztük, hiszen jó csapat a Cegléd, tud éles meccseket játszani, amelyeken sokszor csak egy gól dönt. Ezúttal végig vezettünk, szeretnénk így folytatni a bajnokságban.
Kökény István: – Sajnos azt kell mondanom, megérdemelten győzött a Komló, hiszen hiába küzdöttünk, végig tartotta a háromgólos előnyét. A második félidő elején ugyan felálltunk, de az állandó hátrány miatt nagyon fáradtan mentünk be a végjátékba.FÉRFI KÉZILABDA NB I
14. FORDULÓ

MEZŐKÖVESDI KC–BALATONFÜREDI KSE 19–30 (11–13)
Mezőkövesd, 600 néző. V: Andorka, Hucker
MEZŐKÖVESD: Holló – Benis 1 (1), Grünfelder, Antal Sz. 4, Füstös 3, Hajdu G. 3 (1), Szepesi. Csere: Liszkai (kapus), Kovács B., Kovács P. 1, Kiss R., Radnic 4, Molnár F. 1, Trivkovic, Ciric 2. Edző: Skaliczki László
BALATONFÜRED: FAZEKAS – Gábori 3, Petrovszki, Szöllősi 2, BÁNHIDI 6, ZDOLIK 5, BÓKA 5. Csere: Rózsavölgyi (kapus), Gerdán, Németh B., Győri, Törteli, Gyene 3 (2), Ligetvári, Kasparek 3, Kemény 3. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 6. perc: 0–3. 8. p.: 2–3. 14. p.: 4–8. 17. p.: 5–10. 22. p.: 9–11. 28. p.: 10–13. 36. p.: 14–16. 41. p.: 15–18. 48. p.: 16–21. 51. p.: 16–23. 55. p.: 16–26
Kiállítások: 8, ill. 8 perc + kizárás (Gerdán)
Hétméteresek: 5/2, il.. 4/2
Skaliczki László: – Negyven percig, amíg erővel bírtuk, megoldottuk a feladatunkat, vendégünk utána már azt csinált velünk, amit akart.
Csoknyai István: – Nem várt különbségű győzelmet arattunk. Felfokozott állapotban érkeztünk Mezőkövesdre, és meggyőző játékkal diadalmaskodtunk.

B. BRAUN GYÖNGYÖS–CSURGÓI KK 27–32 (14–14)
Gyöngyös, 600 néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
GYÖNGYÖS: Hudák, Falcon 1, Rodolfo 1, NAGY B. 11 (3), Debreczeni, BALI 8, Kovacsics 2 (1). Csere: Tamási, Holló M. (kapusok), Becsirovics, Sándor Á. 1, Koller 1, Jovetics 2, Rédai, Ménfői. Edző: Debre Viktor
CSURGÓ: Székely, Hornyák 1, Mota 1, PAZIN 3, Hadziomerovics 2, Faluvégi 3, Gazdag 2 (1). Csere: BARTUCZ (kapus), CAVOR 7, PORDÁN 7, Gebhardt 1, Vadkerti 1, DIMITRIEVSZKI 3, Nagy M. 1. Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–4. 12. p.: 6–8. 18. p.: 10–8. 24. p.: 12–11. 36. p.: 17–17. 42. p.: 20–22. 48. p.: 20–26. 54. p.: 23–28
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 1/1
Debre Viktor: – A második félidőben felőröltek bennünket a vendégek.
Sótonyi László: – A jól működő csapatjátéknak köszönhetjük ezt a két pontot.

PLER BUDAPEST–GRUNDFOS TATABÁNYA KC 22–29 (10–19)
Pestszentlőrinci Sportcsarnok, 390 néző. V: Felhő, Öcsi
PLER: Tóth N. – Laurencz 3 (1), Oláh, Benmiloud 1, Kocsi 1, Lókodi 4 (2), Radjenovic 2. Csere: Kránitz, Boros (kapusok), Bakos 2, Nagy Sz. 3 (1), Leimeter 4 (1), Mikita, Tóth P., Bohács 2, Farkas. Edző: Hutvágner István
TATABÁNYA: MIJATOVIC – Vaskó 2, KRSMANCIC 8, Mazák 1, Juhász, Bodó 2, VUJOVICS 7 (2). Csere: Borbély (kapus), Katzirz, Lele 3, Gábor, Pásztor 2 (1), Crnoglavac 1, Diaz 3, Törő. Edző: Vladan Matics
Az eredmény alakulása. 9. perc: 2–5. 20. p.: 4–11. 24. p.: 6–15. 39. p.: 11–23. 47. p.: 15–25. 54. p.: 19–29
Kiállítások: 12, ill. 10 perc
Hétméteresek: 9/5, ill. 2/2
Hutvágner István: – Az első félidő meghatározta a végeredményt, a másodikban tisztességgel tettük a dolgunkat.
Vladan Matics: – Néhány játékosom hiányzott, de a csapat mindent megtett, hogy ne érezzük a hiányukat.

1. Grundfos Tatabánya KC 14 11 2 1 373–304 +69 24
2. Pick Szeged 12 11 1 390–301 +89 22
3. Balatonfüredi KSE 13 8 1 4 348–296 +52 17
4. Csurgói KK 13 8 1 4 335–318 +17 17
5. Ceglédi KKSE 13 5 3 5 342–346 –4 13
6. Váci KSE 12 5 2 5 325–343 –18 12
7. Komló 13 5 1 7 318–357 –39 11