Férfi kézi NB I: a Csurgó a hajrát nem bírta a Szeged ellen

2016.03.12. 19:35
A Mol-Pick Szeged 28–26-ra győzött a Csurgó vendégeként Nagyatádon a férfi kézilabda NB I alapszakaszának utolsó fordulójában.

A Szeged már biztos alapszakasz-győztesként utazott Nagyatádra, ami látszódott a teljesítményén. A mérkőzés nagy részében a Csurgónál volt az előny, a Pick az utolsó tíz percben fordította a maga javára a találkozót.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
ALAPSZAKASZ, UTOLSÓ FORDULÓ

CSURGÓI KK–MOL-PICK SZEGED 26–28 (14–12)
Nagyatád, 1000
néző. V: Dobrovits, Tájok
CSURGÓ: SZÉKELY – Hornyák 1 (1), CSAVOR 5, Hadziomerovic 1, Mota 2, MIKITA 5, Gazdag 4 (1). Csere: Herbert, Döme, Pazin 1, Pordán 3, Gebhardt, Hanusz 1, Szkokán 1, Dimitrievszki 2. Edző: Sótonyi László
SZEGED: WYSZOMIRSKI – Bombac 4 (1), Parrondo 3 (1), BLAZEVIC 2, VRANJES 6, Ilyés 2, Csuruvija 2. Csere: Mindegía, Källman 1, García Robledo, Thiagus Petrus, Balogh Zs. 1, Prodanovics, Hegedüs 2, Ancsin 5. Edző: Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–2. 15. p.: 7–8. 29. p.: 14–11. 38. p.: 19–16. 51. p.: 23–24. 54. p.: 26–25
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 3/2
Sótonyi László:
– A végjátékot már nem bírtuk erővel és lélekkel, de így is büszke vagyok csapatomra. Tanulságos volt a meccs, és jól szolgálta a felkészülésünket a rájátszásra.
Carlos Pastor: – A Csurgó ellen mindig ilyen nehézkesen kezdünk idegenben. A lövéseink pontatlanok voltak az első félidőben. A meccs pozitívuma, hogy nagyot küzdve talpra álltunk, a végén fordítottunk. A csapat fáradtsága nem indok, a neheze ezután következik.

GRUNDFOS TATABÁNYA KC–B. BRAUN GYÖNGYÖS 25–23 (13–10)
Tatabánya, 700
néző. V: Tomecskó Hunyadi, Unyatinszki
TATABÁNYA: Mijatovics – VUJOVICS 7 (2), KRSZMANCSICS 5, Dénes, SZÖLLŐSI SZ. 3, Harsányi 1, Pásztor Á. 3. Csere: Borbély (kapus), Bodó 3, Katzirz, JUHÁSZ Á. 2, Mazák, Crnoglavac 1. Edző: Matics Vladan
GYÖNGYÖS: Tamási – KOVACSICS 4, Bali 4, Debreczeni, NAGY B. 8 (7), Oliveira 4, Ménfői 1. Csere: HUDÁK (kapus), Sándor Á., Becsirovics 1, Koller, Juhász K., Nigrinyi, Rédai 1, Marczinkó, Jovetics. Edző: Debre Viktor
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–3. 13. p.: 6–4. 15. p.: 6–6. 25. p.: 11–8. 38. p.: 17–14. 44. p.: 18–18. 51. p.: 21–20. 58. p.: 25–22
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 7/7
Matics Vladan:
– Mentálisan még benne maradt a csapatomban a szegedi mérkőzés. Ennek dacára számunkra kiváló alapszakaszon vagyunk túl. Most a nulláról újrakezdünk mindent.
Debre Viktor: – Bíztunk benne, hogy a Tatabánya már nem pörög annyira. Sokszor megszorongattuk őket, de főleg akkor hibáztunk, amikor végképp nem lett volna szabad. Egy pontot eldobtunk...

OROSHÁZI FKSE-LINAMAR–MEZŐKÖVESDI KC 27–23 (14–10)
Orosháza, 350
néző. V: Bonifert, Oláh
OROSHÁZA: MIKLÓS – KOMPORÁLY 3, Németh G. 3, Zabic 2, BUDAY 8 (4), CEMAS 4, Tárkányi 2. Csere: HERJECZKI (kapus), Milas 1, Varsandán Á., Suhonjic, Szeitl, Radojevics 2, Pásztor M., Németh L. 2. Edző: Vladan Jordovics
MEZŐKÖVESD: Holló – Benis, Antal Sz. 1, Mekaru 1, Trivkovics 2, RADNICS 5, Szepesi 1. Csere: Balogh T. (kapus), Grigorjev 1, Hajdu 3, BOZOLJAC 4, Kiss R., Molnár F. 3 (1), Grünfelder 2. Edző: Skaliczki László
Az eredmény alakulása. 7. perc: 5–1. 10. p.: 6–4. 19. p.: 10–5. 23. p.: 12–7. 28. p.: 13–10. 35. p.: 16–14. 38. p.: 18–14. 43. p.: 18–18. 44. p.: 20–18. 48. p.: 23–20. 54. p.: 25–21
Kiállítások: 12, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 4/1
Vladan Jordovics:
– Szurkolóink támogatása mellett akciódús, feszültséggel teli mérkőzésen a kollektív játék mindig kihoz egy-egy hőst, ma ilyen volt Németh Laci és Herjeczki Balázs.
Skaliczki László: – Rosszul játszottunk. Soknak bizonyult a nyolc nap alatt lejátszott három mérkőzés, amelyben elvéreztünk. Elismerésem az Orosházának!

KŐNIG-TRADE BALMAZÚJVÁROSI KK–SPORT36 KOMLÓ 28–28 (16–12)
Balmazújváros, 700
néző. V: Bócz, Viedemann
BALMAZÚJVÁROS: PAUL 1 – Balda 2, MORVA 3, Korsós , BALÁZS S. 5,LAZICS 4, Kekezovics 1. Csere: Pajkó (kapusok), Hanták 3, Vranac 2, Pérez, Temesvári, Tomic, OLÁH G. 4 (2), Horváth D., István 3. Edző: Füzesi Ferenc
KOMLÓ: Selymes – SZANAD 5, SZEMIKOV 4, Sunajko, Trkulja 2, JERKOVICS 4, MARKOVICS 9 (1). Csere: Granic (kapus), Szöllősi B. 3, Nagy Z., Szögi, Wéber, Marcsek, Laufer, Potics 1, Pethő. Edző: Ratko Djurkovics
Az eredmény alakulása: 5. perc: 1–2. 8. p.: 4–2. 13. p.: 8-4. 17. p.: 12–5. 24. p.: 14–10. 35. p.: 19–14. 43. p.: 24–18. 47. p.: 24–22. 55. p.: 27–25
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/1
Füzesi Ferenc:
– Újabb hazai pontvesztés, nem örülök neki!
Ratko Djurkovics: – Olyan pontot szereztünk ma, amely sokat jelent nekünk a rájátszás előtt. Nekünk a mérkőzés eleje nem ment, a Balmazújvárosnak pedig a mérkőzés vége döcögött, így igazságos a döntetlen!

CEGLÉDI KK SE–EGER SBS ESZTERHÁZY 32–24 (13–13)
Cegléd, 700
néző. V: Hargitai, Markó
CEGLÉD:
BŐSZ – BÍRÓ B. 4, GRBOVICS 6, Sipeki L., Tóth N., I. PERISICS 9 (1), Országh 1. Csere: V. Abramovics, Mojszilov (kapusok), Lászlai 1, Andjelics 5, Lepsényi, Megyeri, HÓDI 5, Kun 1, Imregi. Edző: Kökény István
EGER:
Radulescu – Dobó 3, Antl 5 (3), Radcsenko, Petró 2, Padla, Vancsics. Csere: KOVÁCS P. (kapus), Kiss G., Bajorhegyi, Takács B. 3, Lezák 2, SZABÓ P. 6, Iváncsik Á. 1, Szűcs B. 1, Kocsis Cs. 1. Edző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása: 5. perc:
2–2. 10. p.: 4–2. 15. p.: 9–4. 21. p.: 10–5. 25. p.: 11–9. 36. p.: 17–11. 43. p.: 23–13. 51. p.: 29–15
Kiállítások:
18, ill. 16 perc
Hétméteresek:
2/1, ill 3/3
MESTERMÉRLEG:
Kökény István:
– Taktikus játékkal a vártnál jóval könnyedebb győzelmet arattunk. Nagyon kellett ez a csapatnak.
Tóth Edmond:
– Elismerés illeti a Ceglédet a nagyszerű játékáért. Meg kell tanulnunk kézilabdázni idegenben is…

A LEBONYOLÍTÁS

A férfi NB I-ben a 2014–2015-ös idény valamennyi résztvevője az élvonalban folytathatja szereplését 2015–2016-ban, és NB I-es indulási jogot szerzett az NB I/B Keleti (Eger) és Nyugati csoportjának (Vác) 2014–2015-ös bajnoka is. Az MKB-MVM Veszprém az alapszakaszban nem szerepel, így 13 csapat mindegyike 24 mérkőzést játszik az alapszakaszban. Az alapszakasz végén az 1–5. helyezettek a Veszprémmel kiegészülve 10 fordulós, ligarendszerű rájátszásban döntik el a bajnoki helyezéseket.

A rájátszás utolsó kettő, 9. és 10. fordulójában játszik egymással az alapszakaszgyőztes és a Veszprém (a bajnokság elején sorsolással dől el, hogy az alapszakasz 1. helyezettje és az MKB-MVM Veszprém közül melyik együttes a pályaválasztó a rájátszás 9., illetve 10. fordulójában).

Az alapszakasz 6–13. helyezettjei a bajnokság 7–14. helyéért a rájátszásban nyolcas csoportban, pályaválasztói joggal, körmérkőzéses rendszerben szerepelnek, bónuszpontokkal indulva: az alapszakasz 6. helyezettje 11., a 7. 10, a 8. helyezett 8, a 9. 7, a 10. 5, a 11. 4, a 12. helyezett 2, a 13. pedig 1 bónuszponttal kezdi meg a rájátszást.
Alapszakasz: 2015. augusztus 26.–2016. március 13.
Rájátszás az 1–6. helyért: 2016. március 20.–május 22.
Rájátszás a 7.–14. helyért: 2016. március 20.–június 1.
Tv: M4 Sport