Férfi kézi NB I: a Budakalász legyőzte a Csurgót is

2016.12.14. 19:33
Továbbra is remekel a CYEB Budakalász, a K&H férfi kézilabdaliga újonca szerdán 24–21-re legyőzte hazai pályán a Csurgót.

A fordulatos mérkőzésen a Csurgó négygólos hátrányban is volt az első félidőben, a másodikban pedig hiába vette át a vezetést negyedórával a vége előtt, az utolsó 14 percben csak két gólt lőtt. A Budakalász vezére a 11 gólos Nagy Bence volt.

K&H FÉRFI KÉZILABDALIGA
ALAPSZAKASZ, A 9. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS
CYEB BUDAKALÁSZ–CSURGÓI KK 24–21 (15–12)
Budakalász, 300
néző. V: Bacs, Bóna
BUDAKALÁSZ: VÁCZI – Tóth Á. 2, Holdos 1, Mazák 1, NAGY B. 11 (3), Czina, BOHÁCS 4. Csere: Tamási, BOROS (kapusok), Rédai, Józsa M. 1, Halász M., KONCZ 4. Edző: Horváth Attila
CSURGÓ: BARTUCZ – Hornyák 1, Asztrasapkin 1 (1), Oslak 3, J. Mikita, Pordán, RADJENOVICS 5 (1). Csere: GAZDAG 5 (1), Hadziomerovic 3, Faluvégi 2, Pazin 1, Varjú, Jerebie, Halász L. Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 7. perc: 1–3. 14. p.: 6–4. 18. p.: 7–7. 24. p.: 10–9. 28. p.: 11–11. 39. p.: 18–15. 45. p.: 18–19. 49. p.: 20–20
Kiállítások: 12, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 5/3
Horváth Attila:
– A felkészülési gondjaink ismeretében fantasztikus teljesítményt nyújtottunk, csodálatos eredményt értünk el. Ehhez mindenki hozzátett valamit.
Sótonyi László: – Amire készültünk, azt nyomokban tudtuk megvalósítani. Ilyen kevés góllal nem lehet mérkőzést nyerni.

1. Telekom Veszprém 16 15 1 501–358 +143 30
2. Mol-Pick Szeged 13 13 424–286 +138 26
3. Grundfos Tatabánya KC 13 10 1 2 333–301 +32 21
4. Csurgói KK 13 7 2 4 334–305 +29 16
5. CYEB Budakalász 14 7 7 339–356 –17 14
6. Balatonfüredi KSE 14 6 1 7 354–350 +4 13
7. Sport36-Komló 14 5 2 7 330–374 –44 12
8. Ceglédi KKSE 13 5 1 7 301–331 –30 11