Férfi kézi NB I: a Budakalász, az Eger és a Balmaz is nyert

2017.04.29. 20:05
A Balmazújváros, a Budakalász és az Eger is házigazdaként nyert a K&H férfi kézilabdaliga szombati játéknapján.

K&H FÉRFI KÉZILABDALIGA
CYEB BUDAKALÁSZ–MEZŐKÖVESDI KC 35–30 (17–14)
Budakalász,
350 néző. V: Sándor, Szikszai
BUDAKALÁSZ: Tamási – Parrondo 2, Szemikov 3, KONCZ A. 7, Józsa M. 2, NAGY B. 8 (3), Bohács 5. Csere: VÁCZI, Boros (kapusok), Tóth Á. 4, Sutka 1, Holdos 3, dr. Czina. Edző: Horváth Attila
MEZŐKÖVESD: Holló – Nagy N. 2, Lókodi 5, Trivkovics 1, Vukics 2, Grünfelder 1, Szepesi 4 (3). Csere: Kovács J. (kapus), SZELVIASZJUK 6, Grigorjev 4, Pordán 2, Kovács B. 1, Gulás 2, Kiss R., Hangyel. Edző: Janó Pál
Az eredmény alakulása. 8. perc: 3–4. 15. p.: 6–7. 28. p.: 15–13. 40. p.: 25–20. 50. p.: 30–25. 57. p.: 32–29
Kiállítások: 6 perc, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 5/3
Horváth Attila:
– Gratulálok a csapatnak, a negyedik helyen vagyunk, nagyon jól játszottunk, dicséret illeti a csapatunkat a részemről.
Janó Pál: – Gratulálok a Budakalásznak, hazai mester jól oldotta meg a feladatát.K&H FÉRFI KÉZILABDALIGA
Budakalász,

BALMAZÚJVÁROSI KK–B. BRAUN GYÖNGYÖS 25–21 (14–10)
Balmazújváros, 700
néző. V: Medve, Tarnavölgyi
BALMAZÚJVÁROS: PAUL – Mateo 2, SZTOJANOVICS 3, Balázs S. 1, Simovics 1, VRANAC 6 (4), KEKEZOVICS 6. Csere: Jordán 1, Bali, Temesvári, Martínez 1, Rasics 1, Vahnovics 2, István 1. Edző: Tréki Tamás
GYÖNGYÖS: Hudák– Országh 2, Oliveira 2, Juhász K., HEGEDŰS 5, Mikita 2, Kovacsics 4 (3). Csere: Rózsavölgyi (kapus), Németh T., Sipeki, REZNICEK 3, Duris, LONCAR 3, Jóga, Becirovic. Edző: Nigrinyi Tibor
Az eredmény alakulása. 10. perc: 2–4. 15. p.: 3–7. 19. p.: 8–7. 24. p.: 11–8. 35. p.: 16–12. 45. p.: 17–15. 54. p.: 21–16
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 3/3
Tréki Tamás:
– Nem úgy kezdtünk, ahogy kellett volna, de a remek védekezésünknek és az ehhez párosuló kiváló kapusteljesítményünknek köszönhetően sikerült nyernünk.
Nigrinyi Tibor: – Idegenben nem könnyű pontokat szerezni soha. Ez pedig most hatványozottan igaz volt.

EGER SBS ESZTERHÁZY–VÁCI KSE 36–24 (19–10)
Eger, 700
néző. V: Andorka, Hucker
EGER: STOCHL – Lezák 3, RADOJEVICS 5, BAJORGEHYI 1, KISS G., Petro 3, ANTL 11 (3). Csere: REPÓTH, Mátrai (kapusok), AFLITULIN 1, Dobó Zs. 2, Vancsics 3, SZADOVIJ 6, Takács 1, Szabó P. Edző: Tóth Edmond
VÁC: Drissi – Vasics 3, Sztanojevics 2, Lendvay, TOPIC 6, Koller 3, Popovics 6 (2). Csere: Vitáris (kapus), Tyiskov 1, Pavlovics 1, Ménfői 1, Czene, Kerekes B. 1. Edző: Gúnya Péter
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–2. 12. p.: 9–5. 18. p.: 13–7. 24. p.: 16–8. 36. p.: 23–13. 42. p.: 25–15. 48. p.: 28–18. 54. p.: 32–19
Kiállítások: 12, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 2/2
Tóth Edmond:
– Óriási motivációt jelentett, hogy ismét rengeteg szurkoló előtt játszhattunk. Felszabadult játékot kértem a fiúktól s azt, hogy szolgáljuk ki a közönségünket. Ez maximálisan sikerült. Nagyon hálásak vagyunk a fantasztikus publikumnak.
Gúnya Péter: – Azóta, hogy bebiztosítottuk a bennmaradásunkat vannak problémáink. Nem vagyunk megfelelő mentális állapotban, olyan érzésem van, mintha eljöttünk volna Egerbe egyet piknikezni. Az utolsó két mérkőzésen helyre kell állítani a becsületünket. Az egriek ilyen arányban is megérdemelten nyertek.

1. MOL-Pick Szeged 24 23 1 782–531 +251 46
2. Telekom Veszprém 24 23 1 753–541 +212 46
3. Grundfos Tatabánya KC 23 17 2 4 622–556 +66 36
4. CYEB Budakalász 25 15 1 9 637–641 –4 31
5. Csurgói KK 24 13 2 9 627–598 +29 28
6. Balatonfüredi KSE 24 13 1 10 624–592 +32 27
7. Orosházi FKSE- LINAMAR 24 11 13 605–654 –49 22
8. Sport36-Komló 25 7 5 13 597–668 –71 19