Férfi kézi NB I: a Balmazújváros megizzasztotta a Tatabányát

2015.12.13. 20:04
Az élvonalbeli férfi kézilabda-bajnokság 19. fordulójában a Grundfos-Tatabánya nehezen igazolta papírforma fölényét, miután hazai környezetben csupán egy góllal nyert a Balmazújváros ellen. A játéknap másik összecsapásán a Gyöngyös négygólos győzelmet aratott vendégeként az Eger ellen.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
19. FORDULÓ

GRUNDFOS-TATABÁNYA KC–BALMAZÚJVÁROSI KK 29–28 (19–16)
Tatabánya, 800
néző. V: Hargitai, Markó
TATABÁNYA: Mijatovics – Pásztor 4 (3), Krszmancsics 2, BODÓ 6, SZÖLLŐSI SZ. 3, Katzirz, VUJOVICS 6. Cs: Borbély (kapus), Dénes, DÍAZ 4, Juhász Á. 2, Lele, Crnoglavac 2, Gábor, Vaskó. Edző: Vladan Matics
BALMAZÚJVÁROS: PAUL – Balda 2, Morva 3, Simovics 2, Balázs, Lazics 3, KEKEZOVICS 5. Cs: Bagi (kapus), HANTÁK 5, Oláh G. 2 (2), Vranac 2, István, Tomics 2, Temesvári 2, Korsós. Edző: Füzesi Ferenc
Az eredmény alakulása. 5. perc: 0–3. 10. p.: 3–5. 16. p.: 7–6. 21. p.: 13–9. 36. p.: 23–16. 47. p.: 28–21. 55. p.: 28–26
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 2/2
Vladan Matics:
– Csapatom az ősszel jól szerepelt. Megyünk tovább ezen az úton.
Füzesi Ferenc: – Jó mérkőzés volt. A Tatabánya bizonyította, hogy miért is áll az élcsoportban. Büszke lehetek játékosaimra, nagyot küzdöttek.

EGER SBS ESZTERHÁZY–B. BRAUN GYÖNGYÖS 19–23 (8–7)
Eger, 750
néző. V: Bacs, Bóna
EGER: RADULESCU – Vancsics 2, Dobó Zs. 1, Takács 5, Kocsis Cs., SZABÓ P. 5 (1), Kiss G. 2. Cs: Kovács J. (kapus), Bajorhegyi, Iváncsik Á., Padla 3 (2), Szűcs, Lezák, Szilágyi D. 1. Edző: Rosta István
GYÖNGYÖS: HUDÁK – Ménfői, Rodolfo 1, Becsirovics, KOLLER 4, Bali R. 2, Kovacsics 1. Cs: TAMÁSI ZS. (kapus), Debreczeni 1, Nagy B. 3 (1), Rédai 2, Sándor Á. 1, Jovetics 2, Falcon 2, NIGRÍNYI 4. Edző: Debre Viktor
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–2. 12. p.: 3–3. 18. p.: 5–5. 24. p.: 7–7. 36. p.: 11–8. 42. p.: 13–8. 48. p.: 14–14. 54. p.: 15–18
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 1/1
Rosta István:
– Közeleg a szenteste, mindenkinek boldog karácsonyt! Mindenki azt fogja kapni, amit érdemel!
Debre Viktor: – Boldogság! Kár, hogy vége az évnek, mert mi játszanánk tovább! Sok erőt merítettünk az előző két győzelemből.