Férfi kézi NB I: a Balatonfüred kiütötte a Mezőkövesdet

2016.10.05. 19:37
A Balatonfüred férfi kézilabdacsapata 31–17-re nyert a Mezőkövesd vendégeként az NB I 5. fordulójában.

Jól kezdett a hazai csapat, de az 5. perctől a vendégek akarata érvényesült, a szünetre pedig már hétgólos füredi vezetéssel mehettek a csapatok. A második játékrészben tovább növelte előnyét az előző bajnokság negyedik helyezettje, amely az egyaránt hatgólos Győri Mátyás és Stanislav Kasparek, illetve az ötször eredményes magyar válogatott Zdolik Bence vezérletével magabiztos, tizennégy gólos sikert aratott és a hatodik helyre lépett előre a tabellán.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
5. FORDULÓ
MEZŐKÖVESDI KC–BALATONFÜRED 17–31 (6–13)
Mezőkövesd, 350
néző. V: Bonifert Ferenc, Oláh Viktor
MEZŐKÖVESD: Kovács – Vaskó, Grigorjev 2, Rádnics, Krivkovics 1, Lókodi 2, Szepesi 2 Csere: Holló (kapus), Gulás 2, Kovács B., Pordán, Kiss R. 2 (2), Nagy N. 1, Grinfelder 2, Vukics 3, Selviasiuk. Vezetőedző: Molnár Ferenc
BALATONFÜRED: FAZEKAS – GÁBORI 4, Kemény 1, DEBRECZENI 3, Gerdán, KASPAREK 6, Vasanden 3 Csere: Rózsavölgyi (kapus), Németh, GYŐRI 6 (1), Petrovszki, Vasvári, ZDOLIK 5, Semenov 1, Kancel, Nemes 2.
Vezetőedző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 5. p.: 3–1. 11. p.: 4–5. 15. p.: 4–8. 22. p.: 5–10. 34. p.: 6–16. 39. p.: 10–20. 47. p.: 13–24. 54. p.: 16–28
Kiállítások: 12, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 4/1
Molnár Ferenc:
– Gratulálok a Balatonfürednek a győzelemhez. Amit gyakoroltunk, abból nagyon kevesen láttam vissza.
Csoknyai István: – Hatvan percen keresztül koncentráltan és feszesen játszottunk. A kapus teljesítményével is elégedett vagyok, a jó védekezésünknek köszönhetően sikerült elbizonytalanítanunk az ellenfelünket. Gratulálok a csapatnak a jó teljesítményhez.

1. Telekom Veszprém 10 10 328–222 +106 20
2. MOL-Pick Szeged 7 7 241–160 +81 14
3. Csurgói KK 5 3 1 1 138–128 +10 7
4. Grundfos Tatabánya KC 5 3 2 127–123 +4 6
5. Ceglédi KKSE 4 3 1 99–108 –9 6
6. Balatonfüredi KSE 6 2 1 3 161–152 +9 5
7. Váci KSE 5 2 3 119–127 –8 4
8. B.Braun Gyöngyös 4 2 2 92–107 –15 4