Férfi kézi NB I: a 2. félidőben pörögtek fel BL-csapataink

2016.09.27. 19:37
Mindkét BL-csapatunk megnyerte keddi mérkőzését a férfi kézilabda NB I-ben. A Veszprém Balmazújvárosban győzött 28–24-re, míg a Szeged hazai pályán verte meg 36–22-re az Orosházát.

A Balmazújváros sokáig remekül tartotta magát, ám a Veszprém a második félidő elején végleg leszakította. Az Orosháza jóval nagyobb vereséget szenvedett Szegeden, pedig a szünetben még egálra álltak a felek.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
4. FORDULÓ
BALMAZÚJVÁROSI KK–TELEKOM VESZPRÉM 24–28 (12–15)
Balmazújváros, 800
néző. V: Murvai-Buzogány, Szilvási
BALMAZÚJVÁROSI KK: Paul – Tomics 2, BALÁZS S. 4, Hanták 2, Szimovics 2, Bali 2, KEKEZOVICS 11 (4). Csere: PAJKÓ (kapusok), Katzirz, Vranac, ISTVÁN 1, Temesvári. Edző: Füzesi Ferenc
TELEKOM VESZPRÉM: Alilovic – GAJIC 7, Ancsin 2, SCHUCH, NILSSON 4, Terzic 1, Fekete D. 1. Csere: MIKLER (kapus), ILICS 5, BLAGOTINSEK 4, Kopljar 2, Milasevic, Gulyás 2, Kristóf. Edző: Xavier Sabaté
Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–2. 14. p.: 5–6. 23. p.: 9–12. 35. p.: 12–19. 43. p.: 17–22. 49.p.: 21–24. 54.p.: 22–27
Kiállítások: 2, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 1/0
Füzesi Ferenc:
– Ez a mérkőzés megmutatta a csapat minőségét, ha közösen, együtt dolgoznak, akkor nagyon jó színvonalat tudnak produkálni, még a világ egyik legjobb csapata ellen is. A Veszprém ma nem játszott BL-sebességgel, de jó tempójú mérkőzésen tudtunk helytállni.
Xavier Sabaté: – Tudtuk, hogy nagyon nehéz mérkőzés vár ránk, nagyon örülök a győzelemnek. A nagy meccsszám miatt minden megnyert találkozó rendkívül fontos számunkra.

MOL-PICK SZEGED–OROSHÁZI FKSE-LINAMAR 36–22 (14–14)
Szeged, 700
néző. V: B. Pech Katalin, Vágvölgyi Mária
SZEGED: SIERRA – P. Rodríguez 5, Balogh 3, OBRANOVIC 3, Zubai, Bodó 3, Bóka 4 (2). Csere: Blazevic, Sostaric 4 (1), BÁNHIDI 4, Petrus 4, GABER 3, SKUBE 3. Edző: Juan Carlos Pastor
OROSHÁZA: Herjeczki – Pásztor M., Oláh T. 3, Tárkányi, Markoszki 1, BUDAY 4 (2), NÉMETH L. 5. Csere: Milas 1, Antal 4, Knezevics 1, Radojevics 3, Levy. Edző: Vladan Jordovics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–3. 17. p.: 7–8. 24. p.: 12–12. 34. p.: 18–15. 43. p.: 25–19. 50. p.: 31–20
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/5, ill. 2/3
Carlos Pastor:
– Egyik félidő eredménye sem helytálló. Az elsőben szabad játék volt nálunk, és ebből jöttek a hibák. Három emberelőnyben még kapura sem lőttünk. A másodikban már fegyelmezetten játszottunk.
Vladan Jordovics: – A Szeged megérdemelten győzött, hogy a minőségi különbségekről ne is beszéljünk. Az első félidei játékkal elégedett vagyok, a másodikkal részben. Több játékosunk vírusos megbetegedéssel küszködött, ez gondot okozott. Sok ziccert kihagytunk.

1. Telekom Veszprém 10 10 328–222 +106 20
2. MOL-Pick Szeged 6 6 205–133 +72 12
3. Váci KSE 3 2 1 71–66 +5 4
4. Grundfos Tatabánya KC 4 2 2 102–102 0 4
5. Ceglédi KKSE 3 2 1 75–88 –13 4
6. Csurgói KK 3 1 1 1 77–81 –4 3
7. Balatonfüredi KSE 4 1 3 103–108 –5 2
8. Eger SBS Eszterházy 3 1 2 63–73 –10 2