Férfi kézi NB I: a 19 gól elég volt, a 26 korántsem

2017.03.04. 20:06
Az Orosháza 19 lőtt góllal nyerni tudott Gyöngyösön a K&H férfi kézilabdaliga alapszakaszában, a Balmazújvárosnak viszont a 26 találat kevésnek bizonyult otthon az Eger ellen.

K&H FÉRFI KÉZILABDALIGA
18. FORDULÓ
BALMAZÚJVÁROSI KK–EGER SBS ESZTERHÁZY 26–32 (9–17)
Balmazújváros, 800
néző. V: Andorka, Hucker
BALMAZÚJVÁROS: Paul – Tomics, Rasics, Sztojanovics 4, HANTÁK 5, VRANAC 5, Kekezovics 1 (1). Csere: Pásztor (kapus), Martínez 1, Simovics 2, Jordán 2, MATEO 3, Bali 1, Temesvári 2, István, Pérez. Edző: Magi Serra
EGER: STOCHL – Vancsics, RADOJEVICS 6, Bajorhegyi, Petro 1, SADOVYI 9, ANTL 9 (2). Csere: Repóth (kapus), Kiss G. 1, DOBÓ ZS. 6, Szabó P., Lezák, Kocsis. Edző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–4. 17. p.: 4–9. 22. p.: 5–12. 27. p.: 7–15. 36. p.: 12–19. 44.p.: 16–25. 50.p.: 20–26. 56.p.: 25–29
Kiállítások: 2, ill. 12 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 2/2
Magi Serra:
– A mai mérkőzés nem sikerült jól. Az első félidő teljesen a vendégeké volt, a második félidei küzdésünk pedig kevésnek bizonyult. Nehéz helyzetben vagyunk, de nem adjuk fel, harcolunk tovább.
Tóth Edmond: – Nagyon jó első félidei játékkal rukkoltunk elő, amely megalapozta a győzelmünket. Tudtunk élni azzal a lehetőséggel, hogy a hajdúsági csapaton nagyobb volt a teher. Voltak meleg pillanataink, de mindig volt valaki, aki át tudta lendíteni a csapatot a holtpontokon.
18. FORDULÓ
Magi Serra:

B. BRAUN GYÖNGYÖS–OROSHÁZI FKSE LINAMAR 18–19 (7–9)
Gyöngyös, 650
néző. V: Dobrovits, Tájok
GYÖNGYÖS: Hudák – Országh 3, Reznicek 1 (1), Duris 7, Hegedűs 1, Mikita M. 4, Németh T. 1. Csere: Holló M., Rózsavölgyi (kapusok), Urbán, Loncar, Oliveira, Juhász K. 1, Becsirovics. Edző: Debre Viktor
OROSHÁZA: Herjeczki – Komporály, Ferenczi 4, Srsen, Milas, Markoszki 1, Tárkányi. Csere: Szabó L. (kapus), Morva 3, Knezevics 6 (3), Antal 1, Németh G., Pásztor M., Radojevics 4. Edző: Buday Dániel
Az eredmény alakulása. 6. p.: 2–2. 12. p.: 3–3. 18. p.: 5–5. 24. p.: 5–7. 36. p.: 10–13. 42. p.: 10–14. 48. p.: 12–17. 54. p.: 15–18
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 3/3
Debre Viktor:
– Az Orosháza jól felkészült belőlünk, kőkeményen megfogta a támadójátékunkat, így a védekezésünk hiába működött, nem tudtunk eredményesek lenni. Egy-egy játékosomat agyonnyomta a tét, és most nem vagyunk abban a helyzetben, hogy ezt kompenzálni tudjuk. Sajnálom, hogy így alakult.
Buday Dániel: – Küzdelmes mérkőzést játszottunk egy jó csapat otthonában. A védekezésünk jól működött, kapusaink jól védtek, de támadásban sok hibát követtünk el, ezért nem tudtuk hamarabb eldönteni a mérkőzést.

1. MOL-Pick Szeged 18 18 611–394 +217 36
2. Telekom Veszprém 19 18 1 601–432 +169 36
3. Grundfos Tatabánya KC 17 12 2 3 439–404 +35 26
4. Balatonfüredi KSE 19 10 1 8 490–467 +23 21
5. CYEB Budakalász 18 10 8 433–461 –28 20
6. Csurgói KK 17 9 2 6 444–406 +38 20
7. Sport36-Komló 19 5 5 9 456–507 –51 15
8. Eger SBS Eszterházy 18 7 1 10 419–454 –35 15