Férfi kézi NB I: 75 gól és hazai siker Győrben

2014.04.23. 19:45
Az élvonalbeli férfi kézilabda-bajnokság alsóházi rájátszásának 4. fordulójában a SZESE Győr hét góllal nyert házigazdaként a Cegléd ellen, a találkozón igencsak kinyílt a gólzsák, hiszen a két csapat összesen 75 találatot szerzett.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
RÁJÁTSZÁS, ALSÓHÁZ, 4. FORDULÓ

ETO-SZESE-GYŐR–CEGLÉDI KKSE 41–34 (19–18)
Győr, 200
néző. V: Bóna, Miskei
GYŐR: Lorger – Gebhardt 2, NÉMETH G. 6, MOTA 4 (1), Pesics 2, HALÁSZ 11, Hernandez 3. Cs: Somogyi (kapus), SIMON B. 6, Gál K. 3 (2), Rivnyák 1, Szabó A. 1, Terenyi 2, Gubó. Edző: Rosta Miklós
CEGLÉD: Bősz – Lászlai 4, PERISICS 5, BÍRÓ B. 6 (3), Dengi, TAKÁCS B. 10, Varga P. 2. Cs: Lakos (kapus), Lepsényi 1, Vujovics 1, Tóth N. 3, Endrédi 2. Edző: Kökény István
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–4. 10. p.: 6–5. 13. p.: 9–6. 24. p.: 15–15. 38. p.: 22–21. 45. p.: 28–25. 52. p.: 32–27
Kiállítások: 16, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 3/3
Rosta Miklós:
– Úgy látszik, a somlói kirándulásnak pozitívak voltak a következményei. Köszönjük azoknak a szurkolóknak, akik nehéz helyzetünkben is kitartanak mellettünk.
Kökény István: – Sajnos a szombati orosházi csata nyomai meglátszottak a mai mérkőzésen. Maroknyi kis csapatom már nem bírta az utolsó negyedórát.

Győr, 200

PLER BUDAPEST–MEZŐKÖVESDI KC 31–26 (13–14)
Lőrinci Sportcsarnok, 300
néző. V: Horváth P., Marton B.
PLER: Szabó T. – Vancsics, Marczinkó 4, MIKITA 2, MOUSAVI 5, NAGY B. 4, Németh T. 3. Cs: Kránitz, Perger (kapusok), Győrfi, Rév 2, LÓKODI 9, Leimeter 1, Scheuring 1 (1). Edző: Hutvágner István
MEZŐKÖVESD: Kovács J. – Kovács P., BENIS 9 (5), Radnics 2, Trivkovics, Pavlovics 2, Szepesi 2. Cs: Kiss (kapus), Bakos, Grünfelder, Dukics 2, Molnár, CUZICS 4, DOBÓ 5. Edző: Skaliczki László
Az eredmény alakulása. 10. perc: 1–5. 17. p.: 6–5. 20. p.: 7–8. 35. p.: 19–15. 45. p.: 25–20. 56. p.: 30–23
Kiállítások: 12 (60. percben Leimeter kizárva), ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 5/5
Hutvágner István:
– Az idén még nem győztük le a Mezőkövesdet, a legjobbkor sikerült, ezzel a nagyon fontos két ponttal ugyanis utolértük a Vácot. Gratulálok a csapatomnak.
Skaliczki László: – Az első félidőben megvalósítottuk, amit szerettünk volna. A második játékrészben mind erőben, mind játékban elfogytunk.

VÁCI KSE–OROSHÁZI FKSE-LINAMAR 22–25 (10–13)
Vác, 300
néző. V: Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki
VÁC: Vitáris – Gábori 4(3), Laurencz 1, Lendvay 1, Kocsi 1, PÁL 5, Császár F. 2. Cs: Nagy L. (kapus), Bajorhegyi, Kökény 2, Tyiskov, Nikolicza 2, György, SIMÁNYI 4, Székely. Edző: Rosta István
OROSHÁZA: HERJECZKI – Balda 1, Mazics 2, Morva, Berta, Stranigg 2, Németh 2. Cs: Ivanisevics (kapus), BUDAY 9(3), Benmiloud 2, Raffai, MILOVICS 5, Bali, Marics, Varsandán Á. 2. Edző: Vladan Jordovics
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4‑4. 15. p.: 7‑7. 26. p.: 8‑12. 35. p.: 13‑15. 46. p.: 17–19. 55. p.: 19‑24
Kiállítások: 10, ill. 14 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/3
Rosta István:
– Azt mondják, a jó csapatnak van szerencséje. Tény, hogy ma nekünk nem volt. Két napunk van, hogy felkészüljünk egy sorsdöntő meccsre.
Vladan Jordovics: – Játékosaim betartották a kidolgozott taktikát. Nem volt sok időnk a Cegléd elleni rangadónk után, és tudtuk, hogy a Vác erős, rutinos csapat. Arra is számítottunk viszont, hogy a tét őket terheli pszichésen jobban.