Férfi kézi NB I: 27 gólos veszprémi siker a Cegléd ellen

2013.09.13. 19:32
Fazekas 56 százalékos hatékonysággal védett a mérkőzésen (Fotó: Mirkó István – NS-archív)
A férfi kézilabda NB I 3. fordulójának nyitó mérkőzésén a bajnoki címvédő MKB-MVM Veszprém hazai pályán félidei 25–5-ös vezetés után 43–16-ra kiütötte a nyeretlen Ceglédet.

Az mkb-mvmveszprem.hu beszámolója szerint a papírformának megfelelően a házigazda már az első percekben ellépett ellenfelétől Gulyás Péter két góljával (3–1), egy ötperces vendég gólcsend során Nagy László találatával már 7–1-re vezetett a Veszprém.

A hazai szurkolók először a 12. percben, Cristian Ugalde lerohanásból szerzett gólja után számolhattak a vendégekre (12–2), akik a 23. percig nem tudták bevenni az 56 százalékos hatékonysággal védő Fazekas Nándor kapuját, a végül hatig jutó Gulyás vezérletével pedig eddigre már 19-szer baktathattak középkezdéshez a ceglédiek (19–3).

A 28. percben Mirsad Terzic indulásgóljával már közte húszat mutatott az eredményjelző (23–3), ez a különbség pedig a szünetig állandósult is (25–5).

25–4-es hazai vezetés után sorozatban háromszor is a vendégek találtak be, és a szintén hat találatot szerző Lepsényi Sándor vezetésével állandósítani tudták ezt a húsz gól környéki differenciát a 42. percig (31–11).

Egy 4–0-s hazai rohamra 3–0-val felelt a vendégcsapat (35–14), ezt követően azonban az 57. percig ismét érintetlen maradt a hazai háló, miközben a veszprémiek már 42-nél jártak (42–14).

A véghajrában még egy gólt lejjebb faragott a ceglédi csapat, amely így végül 27 találattal maradt alul a címvédő otthonában.

FÉRFI KÉZILABDA NB I, 3. FORDULÓ
MKB-MVM VESZPRÉM–CEGLÉDI KKSE 43
–16 (25–5)
Veszprém, 1500
néző. V: Natkai N., Szalai Z.
VESZPRÉM: FAZEKAS – Ugalde 5, Ilic 4, SULIC 5, Chema 2, Nagy L. 1, GULYÁS 6. Cs: Iváncsik G. 4, Schuch 1, IváncsikT. 3., GYENE N. 4, Ligetvári 2, Pesic 2, Terzic 3. Edző: Carlos Ortega
CEGLÉD: Bősz – Pocsai 2, Takács B. 2, Vujovic, Antal 2, LEPSÉNYI 6, Hódi. Cs: BARTUCZ, Lakos (kapusok) – Endrédi, Varga P., Dengi, Lászlai 2, Csőke 1, Bíró B. 1. Edző: Kökény István
Az eredmény alakulása: 3 p. 2–1, 8 p. 7–2, 12 p. 12–2, 23 p. 19–3, 29 p. 24–4, 34 p. 27–7, 44 p. 35–11, 57. p. 42–15.
Kiállítások:–, ill. 2 p.
Hétméteresek: 3/0, il. 2/0.
Carlos Ortega:
– Elégedett voltam a védekezéssel, 60 percen keresztül sikerült a jó védelem.
Kökény István: – A Tatabánya elleni meccsen már kihajtottam a fiúkat, de azért örültem volna a keményebb védekezésnek és nagyobb küzdeni akarásnak.

1. MKB-MVM Veszprém 4 4 156–90 +66 8
2. Pick Szeged 3 3 93–59 +34 6
3. Csurgói KK 2 2 59–38 +21 4
4. Grundfos Tatabánya KC 2 2 57–37 +20 4
5. Balatonfüredi KSE 2 1 1 48–38 +10 3
6. Váci KSE 2 1 1 47–51 –4 2
7. SZESE Győr 2 1 1 41–48 –7 2
8. B.Braun Gyöngyös 2 1 1 52–65 –13 1