Férfi kézi NB I: 21 góllal nyert a Veszprém, hattal a Csurgó

2013.11.26. 19:51
A férfi kézilabda NB I 13. fordulójában a címvédő MKB-MVM Veszprém a várakozásnak megfelelően fölényes győzelmet aratott a sereghajtó Mezőkövesd felett, míg a Csurgó a papírformának megfelelően múlta felül a juniorválogatottat. A veszprémi csapatban öt játékos – Iváncsik Gergő, Momir Ilics, Iman Dzsamali, Cristian Ugalde és Gyene Norbert – jutott el legalább öt gólig a találkozón.

VESZPRÉM:
Alilovic – GYENE 5, Gulyás 2, Chema Rodríguez 2, Sulic 2, ILICS 6 (4), UGALDE 5. Csere: Terzic 1, Schuch, Pesics 2, DZSAMALI 6, IVÁNCSIK G. 6, Ruesga 3, Ligetvári 1. Edző: Carlos Ortega
MEZŐKÖVESD:
Kovács J. – Kurbely, Benis 2, Trivkovics 1, DOBÓ 6, GRÜNFELDER 4, Gyuris 1. Csere: Fekete 3 (3), Szepesi, Dukics, Szűcs 1, Kleis 1, Molnár 1. Edző: Avar György
Az eredmény alakulása.
2. perc: 2–1. 10. p.: 5–4. 18. p.: 9–6. 27. p.: 17–7. 37. p.: 24–10. 46. p.: 29–14. 54. p.: 34–18
Kiállítások:
8, ill. 12 perc
Hétméteresek:
5/4, ill. 4/3
Carlos Ortega:
– Az elején akadtak problémáink, de miután összeállt a védekezésünk, tudtuk növelni a különbséget. Sikerült több eredményes lerohanást vezetnünk.
Avar György:
– A Veszprém igazi klasszisgárda. A miénk kis csapat, de valamit azért hozzá tudott tenni a közönség szórakoztatásához.FÉRFI KÉZILABDA NB I
13. FORDULÓ
(19–7)
VESZPRÉM:
MEZŐKÖVESD:

CSURGÓI KK–PROVIDENT-JUNIORVÁLOGATOTT 31–25 (14–12)
Csurgó, 500 néző. V: Bóna, Miskei
CSURGÓ: Pallag P. – Gazdag 2, Grebenár 2, Vadkerti G. 1, Pordán 1, Borsós 2, Országh. Csere: Balogh T. (kapus), PUHOVSZKIJ 5, OLÁH G. 5 (3), Lele 1, Szöllősi Sz. 2, Golubovics 1, Nagy M. 3, AGUIRREZABALAGA 6. Edző: Imre Vilmos
JUNIORVÁLOGATOTT: Miklós G. – Stranigg, Kovacsics 2, Fekete D., TÖRTELI 5, FALUVÉGI 7 (1), GIDAI 7. Csere: Borbély (kapus), Varjú, Bánhidi, Vizes, Fekete B. 2, Vasvári, Pordán G. 1, Szeitl 1. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 2. perc: 1–0. 9. p.: 5–3. 15. p.: 5–7. 20. p.: 8–9. 23. p.: 12–9. 25. p.: 13–11. 33. p.: 16–12. 40. p.: 21–15. 47. p.: 24–16. 49. p.: 25–17. 51. p.: 26–19. 54. p.: 28–20. 57. p.: 29–23. 60. p.: 31–24
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/1
Imre Vilmos:
– Hogy harmincegy gólt lőttünk, az örömteli, de intő jel, hogy huszonötöt kaptunk. A hét végére ki kell pihennünk magunkat.
Csoknyai István: – Az első félidőben méltó ellenfelei voltunk a Csurgónak, a másodikban kollégám behozta az alapembereit, akik felgyorsították a játékot. Az eredmény vállalható.

1. Pick Szeged 13 13 426–284 +142 26
2. Csurgói KK 15 12 1 2 437–370 +67 25
3. MKB-MVM Veszprém 13 12 1 451–292 +159 24
4. Grundfos Tatabánya KC 14 10 2 2 361–320 +41 22
5. Balatonfüredi KSE 14 7 3 4 378–351 +27 17
6. B.Braun Gyöngyös 13 6 3 4 351–365 –14 15
7. SZESE Győr 14 5 9 321–355 –34 10
8. Ceglédi KKSE 14 4 10 324–406 –82 8