Férfi kézi NB I: 13 perc elég volt a Veszprémnek Budakalászon

2016.11.16. 19:39
Szűk negyedórányi jó játék elég volt a Telekom Veszprémnek ahhoz, hogy sima győzelmet arasson a CYEB Budakalász otthonában a K&H férfi kézilabdaliga szerdai mérkőzésén.

Az újonc Budakalász remekül tartotta magát a címvédő ellen, 13 perccel a vége előtt még csak kétgólos hátrányban volt, ám a Veszprém ekkor rákapcsolt, és nem hagyott kétséget afelől, hogy még több kulcsemberét nélkülözve is sokkal jobb csapat, 32–22-re győzött.

K&H FÉRFI KÉZILABDALIGA
14. FORDULÓ
CYEB BUDAKALÁSZ–TELEKOM-VESZPRÉM 22–32 (11–12)
Budakalász, 250
néző. V: Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki
BUDAKALÁSZ: Tamási – TÓTH Á. 3, Szemikov 1, KONCZ 3, Mazák 1, SUTKA 6 (3), BOHÁCS 7. Csere: Váczi (kapus), Czina, Nagy B., Józsa M., Rédai 1, Holdos, Völker, Halász. Edző: Horváth Attila
VESZPRÉM: Borbély – GULYÁS 4, ANCSIN 5, Blagotinsek 1, Schuch, LIGETVÁRI 7, IVÁNCSIK G. 5 (1). Csere: Mikler (kapus), Aflitulin 2 (1), Füzi 1, Kopljar 2, MILASEVIC 5 (2), Terzic, Molnár B. Edző: Javier Sabaté
Az eredmény alakulása. 8. perc: 4–4. 17. p.: 5–9. 27. p.: 10–10. 40. p.: 15–19. 49. p.: 20–23
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 6/4
Horváth Attila:
– Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz. Amit kértem a játékosoktól, azt negyvenöt percig megvalósították. Sokkal eredményesebbek nem tudtunk volna lenni, készülünk a Komló ellen, nem akartuk jobban kihajtani magunkat.
Javier Sabaté: – Gratulálok a Budakalásznak, nagyon jól szolgálta ki lelkes közönségét. Az utolsó tizenöt percben alakult ki a jelentős különbség. Megyünk tovább, készülünk a Párizs ellen.

1. Telekom Veszprém 15 14 1 473–338 +135 28
2. Mol-Pick Szeged 10 10 328–219 +109 20
3. Grundfos Tatabánya KC 10 8 2 262–235 +27 16
4. Csurgói KK 9 6 1 2 243–212 +31 13
5. Balatonfüredi KSE 11 5 1 5 285–270 +15 11
6. B.Braun Gyöngyös 8 4 4 197–211 –14 8
7. CYEB Budakalász 9 4 5 213–233 –20 8
8. Sport36-Komló 11 3 2 6 252–297 –45 8