Férfi kézi NB I: 13 gólos veszprémi siker Tatabányán

2013.03.02. 14:55
A férfi kézilabda NB I 21. fordulójában a listavezető MKB Veszprém idegenben 33–20-ra legyőzte a negyedik helyen álló Grundfos Tatabánya KC-t. A mérkőzés legeredményesebbjének a hat találatig jutó Császár Gábor bizonyult.

A találkozó elején Harsányi Gergely találataival tartotta a lépést a házigazda a vendégekkel, és bár a 7. perc (3–3) után ellépni látszott a címvédő, tíz minutummal később még mindig csak kettővel mentek a veszprémiek (6–8).

A 26. percig tartó hazai gólcsendet azonban kíméletlenül kihasználta az MKB, és Iváncsikék vezetésével hét, válasz nélkül hagyott találattal gyakorlatilag eldöntötték a mérkőzést (6–15).

A második félidő 9. percében Laluska Balázs góljával már először megvolt a közte tíz is (10–20), majd Gulyás Péter góljával az 52. percre kialakult a legnagyobb különbség a felek között (15–28), s ez a találkozó végéig kitartott (20–33).

A veszprémi honlap tudósítása szerint az együttes mindkét kapusa, Fazekas Nándor (21 lövésből 9 védés, 43 százalék) és Mirko Alilovic (15/7, 47 százalék) 40 százalékos védési mutató felett zárta a meccset, míg a hazaiak részéről a 10 hárításig jutó Szente Gábor 30 százalék alatt maradt.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
21. FORDULÓ

Grundfos Tatabánya KC–MKB Veszprém KC 20–33 (8–17)
Tatabánya, 1000 néző, V: Kékes Cs., Kékes P.
Tatabánya: Szente – HARSÁNYI 5, Diaz 1, Kiss Á. 1, Pordán 2, Lele 4 (2), Törő 1. Csere: Kiss O. (kapus), ROSSONI 2, Dénes, Bodó 1, Iváncsik Á., Juhász Á., Pásztor 1, Nagy Sz. 1, Schneider 1. Edző: Debre Viktor.
Veszprém: ALILOVIC – CSÁSZÁR 6 (1), Sulic 3, Nagy L. 1, Schuch, Terzic 2, Ugalde 3. Csere: FAZEKAS (kapus), IVÁNCSIK T. 5 (2), LALUSKA 5, DZSAMALI 4, Rodrígez, Iváncsik G. 2, Gulyás 1, Pesics 1. Edző: Carlos Ortega.
A mérkőzés alakulása, 6. p.: 3-2, 9. p.: 3-5, 19. p.: 6-12, 27. p.: 7-16, 33. p.: 10-17, 39. p.: 10-20, 49. p.: 14-26.
Kiállítások: 6 perc, illetve 8 perc.
Hétméteresek: 5/2, illetve 3/3.
Debre Viktor: – Ez a realitás. Ezzel a Veszprémmel itthon senki sem tudja felvenni a versenyt. A tüzet azért így is hiányoltam néhány játékosomnál, a fiatalok viszont kitettek magukért.
Carlos Ortega: – Szívesen jövünk Tatabányára, itt sportszerű a csapat és a közönség. Az elején jól is tartották magukat a hazaiak, így nehezen indultunk be. A második félidőben már kijöttek a különbségek.