Férfi kézi NB I: 13 góllal verte a Ferencvárost a Szeged

2018.09.26. 19:28
Maqueda (jobbra) öt gólig jutott (Fotó: Földi Imre)
A férfi kézilabda NB I 4. fordulójában a Ferencváros a Mol-Pick Szegedet fogadta az Elek Gyula Arénában, és viszonylag szorosabb első negyedóra, valamint ötgólos félidei vezetés után végül könnyedén, 35–22-re győzött a vendégcsapat.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
Ferencvárosi TCMol-Pick Szeged 22–35 (12–17)
Budapest, Elek Gyula Aréna, 1000 néző, Vezette: Andorka M., Hucker R.
FTC:
Zernovic – BUJDOSÓ 6 (3), Pordán, Schuch, Debreczeni 2, Orjonikidze 1, Pálos 1 Csere: Mijatovics, Merkovszki (kapusok), Kovacsics P., ANCSIN 5, Bali 4, Holdosi, Lukács P. 1, Oláh T. 1, Szakály B. 1. Edző: Horváth Attila
SZEGED:
Alilovic – Sostaric 1, MAQUEDA 5, Canellas 3, Gaber, BODÓ 5, Källman. Csere: Nagy M. (kapus), Blazevic 1, Zsitnyikov 3, BÁNHIDI 4, Rodríguez 3, Sigurmannsson 4 (3), Henigman 2, Kaspárek 3, Sz. Szunajko 1. Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 7. perc:
2–3. 15. p.: 5–5. 21. p.: 7–9. 27. p.: 9–13. 36. p.: 14–21. 44. p.: 17–26. 51. p.: 19–32
Kiállítások:
4, ill. 8 perc
Hétméteresek:
3/3 ill., 3/3

Horváth Attila: –
Gratulálok a Szegednek! Ilyen mérkőzésre számítottam, de csalódott vagyok, hogy csapatom csak húsz percen keresztül tudta tartani a lépést, utána már nem azt játszottuk, amit megbeszéltünk. Viszont örömteli volt, hogy Lukács Péter jól szállt be a mérkőzésbe, és jól irányított. Juan Carlos Pastor: – Másfajta védekezést akartunk gyakorolni a következő Bajnokok Ligája-mérkőzésekre, de Matej Gaber kiesése miatt át kellett szervezni a játékunkat. A védelmünkkel elégedett lehettem.

Nem mondhatni, hogy a csapatok kiszakították a gólzsákot a meccs elején, a 10. percben 3–3 állt az eredményjelzőn. A Ferencváros fegyelmezetten védekezett, és a zöld-fehérek kapuját védő Marián Zernovic igazán kifogástalanul kezdte a találkozót, a 15. percben már az ötödik védését mutatta be. Ráadásul miután egy elrontott szegedi támadást követően jól indította Pálost, aki gólra váltotta a ziccerét és először juttatta vezetéshez övéit, 7–6-nál Juan Carlos Pastor, a szegediek mestere időt kért.

Ez megtette a hatását és alig néhány percen belül a vendégek háromra növelték az előnyüket – s csak azért nem nőtt nagyobbra a különbség, mert Zernovic továbbra is remekül védett. A szlovák kapus tudománya azonban a szünetig már nem tartott ki, az utolsó két percben a szegediek négyszer is betaláltak, így 17–12-es előnnyel mehettek a szünetre.

A második félidőt ott kezdte a Szeged, ahol az elsőt abbahagyta, folytatta a gólgyártást, ezzel hamar nyolcra nőtt a különbség a felek között, azaz gyakorlatilag eldőlt a mérkőzés. Szűk negyedórával a vége előtt Bodó Richárd találatával lett meg a tízgólos különbség, amely a végén 15-re is nőtt, ám az utolsó percekben a Ferencváros faragni tudott belőle, így 35–22-re győzött a Szeged. A vendégek a győzelmükkel őrzik hibátlan mérlegüket, s vezetik a tabellát.