Férfi kézi NB I: 12 góllal nyert a Veszprém a Füred ellen

2014.04.08. 19:27
Az MKB-MVM Veszprém 38–26-ra nyert hazai pályán a Balatonfüred ellen a férfi kézilabda NB I elődöntőjének első mérkőzésén.

Vérmes reményei nem lehettek a balatonfüredi csapatnak, ám ami erejéből tellett, azt megtette az elődöntő első felvonásán. Az első félidőben 4–4-es állás után a Veszprém egy 6–0-s sorozatot produkált, de ezzel még nem tudta megtörni ellenfelét, amely Zdolik Bence vezérletével visszazárkózott két gólra. A címvédő négygólos előnyre tett szert a szünetig, ám a 15 kapott találatra nem lehet büszke, Fazekas Nándorban nem sok labda akadt el.

A második félidőben Mirko Alilovic váltotta a magyar válogatott korábbi kapusát, és a horvátnak már valamivel jobban ment a védés, ami az eredmény alakulásán is meglátszott (43. perc: 27–18). Az utolsó negyedórában 10-12 gól körül mozgott a különbség, a vége 38–26 lett a Veszprémnek. A második mérkőzést április 22-én, szintén kedden játsszák Balatonfüreden.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
ELŐDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
MKB-MVM VESZPRÉM–BALATONFÜRED 38–26 (19–15)
Veszprém, 1300
néző. V: Heim A., Jolántai Cs.
VESZPRÉM: Fazekas – Iváncsik T. 5(1), Sulic 1, Nagy 3, Schuch 1, Terzic, Iváncsik G. 3. Csere: Alilovic (kapus), Ruesga 1, Vilovszki 5, Dzsamali 6, Ilics 6 (5), Ugalde 3, Mocsai, Gulyás 1, Chema Rodríguez 3
BALATONFÜRED: Székely – Tombor 5 (5), Grigoriev 4, Kovács, Juhász 2, Zdolik 7, Pásztor 1. Csere: Komendánt (kapus), Faluvégi 1, Gerdán, Kis, Németh 1, Bóka 3, Bujtár, Kemény 2, Vasvári
Az eredmény alakulása: 7. p.: 4-4, 12. p.: 10-4, 19.p.: 12-10, 26.p.: 17-13, 35. p.: 23-16, 43.p.: 27-18, 51. p.: 33-21
Kiállítások: 6 perc, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 7/5
Carlos Ortega:
– Igyekeztünk gyorsan játszani, de sok volt a technikai hiba. A második félidőben javítottunk a védekezésünkön.
Sótonyi László: – Gyakorlatilag ennyi a különbség a két csapat között. Mindig nagy fokmérő a Veszprémmel való meccs a nemzetközi szinthez, hogy hol tartunk, miben kell fejlődnünk, de ez a különbség reális a két csapat között.