Férfi kézi NB I: 11 góllal nyert a Veszprém, 20-szal a Szeged

2016.10.11. 19:54
A férfi kézilabda NB I keddi játéknapján a Telekom Veszprém 31–21-re nyert a Balatonfüred otthonában, míg a Mol-Pick Szeged hazai környezetben húsz találattal győzte le a Komlót.

A füredi találkozón sokáig jól tartotta magát Csoknyai István együttese, a Gasper Marguc vezette Veszprém csak a hajrában tette fölényessé győzelmét. A hazaiaknál Zdolik Bence, a vendégeknél Lékai Máté sérült meg.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
BALATONFÜREDI KSE–TELEKOM-VESZPRÉM 20–31 (11–14)
Balatonfüred,
800 néző. V: Hargitai, Markó
BALATONFÜRED: Rózsavölgyi – Déber 1, Kasparek 1, GYŐRI 4 (1), Debreczeni 3, Zdolik 3, Németh B. 1. Csere: Gerdán, Horváth L., Szilágyi, Máthé, Kancel 1, Nemes, SEMENOV 5, Sinkovits 1. Edző: Csoknyai István
VESZPRÉM: Alilovic – MARGUC 9 (1), ANCSIN 6, Schuch, Ilics, Terzic, Lékai. Csere: MIKLER (kapus), PALMARSSON 4, Dajic 3, Nilson 3, Kopljar, Rodriguez, Blagotinsek, FEKETE 5, Ligetvári 1. Edző: Javier Sabate
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–2. 11. p.: 2–5. 18. p.: 8–9. 25. p.: 8–12. 31. p.: 12–14. 40. p.: 13–18. 45. p.: 16–19. 53. p.: 18–26
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 1/1
Csoknyai István:
– Valószínűleg sokat kivett belőlünk a vasárnapi EHF-kupa-diadalunk. Fizikailag és idegileg is elfáradtunk a mérkőzés hajrájára. Sajnos úgy tűnik, Zdoliknak kéztörése van.
Javier Sabate: – Reméljük, hogy Lékai sérülése nem súlyos. Sokáig jól tartotta magát a Füred, de a hajrában jól játszottunk, és magabiztosan győztünk. Gőzerővel készülünk a Kiel elleni rangadóra.

MOL-PICK SZEGED–SPORT 36 KOMLÓ 36–16 (13–7)
Szeged,
800 néző. V: Altmár, Horváth M.
SZEGED: SIERRA – SOSTARIC 5, Zubai Sz. 2, PETRUS 10, Blazevic, Obranovic, Bóka 2 (1). Csere: Sego (kapus), Balogh Zs. 1, BÁNHIDI 4, BUNTIC 2, Skube 1, Rodriguez 4 (2), BODÓ 4, Fekete B. 1. Edző: Carlos Pastor
KOMLÓ: Granic – Gebhardt 1, Kékesi, Trkulja 2, SZÖLLŐSI B. 2, Jerkovic 2, Markovics 2
Csere: Pethő 1, SEBESTYÉN 2, Wéber 1, Marcsek, Szunajko 2, Laufer 1, Márton B., Bujtár. Edző: Kilvinger Bálint
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–1. 9. p.: 3–3. 11. p.: 4–5. 16. p.: 7–5. 22. p.: 9–6. 26. p.: 12–6. 33. p.: 16–7. 40. p.: 21–9. 47. p.: 26–11. 52. p.: 30–14. 56. p.: 33–14
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. –
Carlos Pastor:
– Nehéz egy magas hőfokú BL-meccs után ráhangolódni a bajnokikra. Álmosan kezdtünk, negyed óra után belelendültünk, és öröm számomra, hogy fiataljaink is hozzátettek fölényes győzelmünkhöz.
Kilvinger Bálint: – Ízelítőt kaptunk a BL világából, biztató első félidő után támadásban sok hibát vétettünk, eladott labdáinkat rendre góllal büntette ellenfelünk. És ekkor már a védekezésünk is levegős volt.

1. Telekom Veszprém 11 11 359–242 +117 22
2. MOL-Pick Szeged 8 8 277–176 +101 16
3. Grundfos Tatabánya KC 6 4 2 150–144 +6 8
4. Csurgói KK 5 3 1 1 138–128 +10 7
5. Ceglédi KKSE 5 3 2 119–136 –17 6
6. Balatonfüredi KSE 7 2 1 4 181–183 –2 5
7. Váci KSE 5 2 3 119–127 –8 4
8. Eger SBS Eszterházy 5 2 3 107–116 –9 4