Újra egy hetes döntött, a Veszprém sorozatban kilencedszer MK-győztes

2017.04.15. 14:05
Nagy László akcióban (Fotó: Földi D. Attila)
A férfi Magyar Kupa döntőjében a Telekom Veszprém időn túli hétméteressel 23–22-re legyőzte a Mol-Pick Szegedet. A Veszprém sorozatban kilencedszer, összességében 26. alkalommal hódította el a trófeát.

FÉRFI KÉZILABDA MAGYAR KUPA
DÖNTŐ
TELEKOM VESZPRÉM–MOL-PICK SZEGED 23–22 (13–9)
Debrecen, Főnix Csarnok, 4500
néző. V: Herczeg, Südi
VESZPRÉM: MIKLER – MARGUC 7 (1), Nilsson 1, Nagy L. 1, Schuch, Terzic, Iváncsik G. Csere: Alilovic (kapus), PÁLMARSSON 5 (3), Ilics 1 (1), Sulic 2, LÉKAI 5, Ancsin G 1, Ugalde. Edző: Xavier Sabaté
SZEGED: SIERRA – Buntic 1, Sostaric 2, SKUBE 4, Bánhidi 2, Gorbok, Källman 2. Csere: Sego (kapus), Goncalves, A. Blazevic, Gaber 1, BALOGH ZS. 8 (5), Obranovic, Rodríguez, BODÓ R. 2. Edző: Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–3. 11. p.: 3–3. 20. p.: 9–4. 26. p.: 12–6. 41. p.: 14–14. 49.p.: 18–19. 55.p.: 21–20
Kiállítások: 12, ill. 10 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 5/5
Xavier Sabaté:
– Egy éve csak hetesekkel, vagyis szerencsével nyertünk, az idén a hatvan percben megnyertük a döntőt. Az igazi játékunkat az első félidőben láthatta a közönség, a másodikban a Szeged nagyszerű húsz percet produkált – Sierra vezérletével. Mégis megérdemelt győzelmet arattunk, mert a végén, a legfontosabb pillanatokban újra összeszedtük magunkat.
Carlos Pastor: – Az első félidőben nagyon rosszul játszottunk, a támadásainkban nem volt átütőerő, sok labdát félhelyzetből lőttünk el, vagy nem is jutottunk lövőhelyzetbe. Mégis fordítottunk a másodikban, és ez a csapat erejét mutatja. Kár, hogy amikor hat a négy ellen játszottunk, akkor nem lőttünk gólt, sőt kaptunk – ez hatalmas hiba volt.

Sorozatban hatodik, összességében már tizennyolcadik alkalommal találkozott egymással a Veszprém és a Szeged a Magyar Kupa döntőjében. Tavaly szintén Debrecenben csapott össze egymással a két együttes, akkor egy rendkívül izgalmas meccsen a bakonyiak hétméteresekkel nyerték meg a trófeát.

A fordulatokban pedig ezúttal sem volt hiány.

A meccset jobban kezdte a Szeged, az első hét percben mindössze egy gólt dobott a Veszprém. Ennek ellenére Gasper Marguc vezetésével a bakonyiak fokozatosan átvették a játék irányítását, majd a vezetést is, sőt egyre jobban elhúztak ellenfelüktől, Juan Carlos Pastor, a szegediek edzője hiába kérte ki második idejét is az első harminc percben, volt, hogy Lékai Mátéék hat góllal is vezettek, a szünetre azonban jó hajrával négy gólra zárkózott a Szeged (13–9).

A második félidőben – a Szeged elmúlt időszakban mutatott teljesítményét ismerve nem túl nagy meglepetésre – óriási elánnál kezdett a Tisza-parti együttes, tíz perc után, José Manuel Sierra remek védéseinek köszönhetően 14–14-nél utol is érte ellenfelét. Ezt követően sokáig a Veszprém vette vissza a vezetést, tíz perccel a vége előtt azonban már a Szegednél volt az előny.

A hajrára Mikler Rolandot Marko Alilovic váltotta a veszprémi kapuban, és a horvát kapus új lendületet adott övéinek. Az 57. percben kettős emberelőnybe került a Szeged, gólt azonban csak a második kiállítás utáni hetesből szerzett, Källman két ziccerét Alilovic egyaránt hárította.

Ez, úgy tűnt, nem bosszulja meg magát, hiszen Balogh Zsolt nyolc másodperccel a vége előtt egyenlített, a gyors középkezdés után azonban Matej Gaber szabálytalankodott a középkezdésnél Andreas Nilsson ellen, és mivel a szegedi kapu még üres volt, villant a piros, a Veszprém pedig hetest kapott.

A bírók az utolsó két másodpercet lepörgették, a vonal mögé Aron Pálmarsson állt oda, az időn túli büntetőt pedig nem hibázta el, így a Veszprém 23–22-re nyert, és sorozatban kilencedszer, összességében pedig 26. alkalommal lett a Magyar Kupa győztese.

Ismét a veszprémiekhez került az MK-trófea (Fotó: Földi D. Attila)

A GYŐZTESEK ÖSSZESÍTÉSE
26-szoros:
Veszprém KC (VÁÉV Építők, VÁÉV Bramac, Fotex KCV, MKB Veszprém, MKB-MVM Veszprém, MVM Veszprém, Telekom Veszprém)
Bp. Vörös Meteor, FTC, Vasas, Debreceni Dózsa, Dunaferr SE

A Veszprém sorozatban kilencedszer, összességében 26. alkalommal Magyar Kupa-győztes.

2. FÉLIDŐ

60. perc: Pálmarsson a kapufára vágja a labdát, de Marguc összeszedi a kipattanót, Sabaté időt kér, negyven másodperc van hátra. Lékai lövését Sierra védi, jöhet a Szeged harminc másodperc van vissza. Gól, Balogh belövi, nyolc másodperccel a vége előtt megint egyenlő. Gaber rántja le Nilssont a középkezdés után, azonnal villan a piros, és hetes a Veszprémnek. Két másodperc van vissza, de lepörgetik, Pálmarsson pedig bevágja Sierrának, így a Veszprém sorozatban kilencedszer, összességében 26. alkalommal Magyar Kupa-győztes. 23–22
59. perc: Ez hiba, kettős emberelőnyben kap gólt a Szeged, Lékai talál be Sierrának kiszorított helyzetből, Pastor kikéri az utolsó idejét. Elképesztő, Källman újabb helyzetét védi Alilovic! Az utolsó percre Gajic is bekerült a veszprémi keretbe. 22–21
58. perc: Négy a hat ellen támad a Veszprém, Pálmarsson lövését Sierra védi. Bravúr a másik oldalon, Skube passza után Källman óriási ziccerben lő, Alilovic azonban véd. 21–21
57. perc: Terzic kap két percet, ez nagy esély a Szegednek. Sőt, Bánhidi fordul be, Ugalde lerántja, így ő is leül két percre, a szegediek pedig hetest dobhatnak. Balogh nem kegyelmez, ezt is a léc alá vágja. 21–21
56. perc: Balogh középre tartó lövését Alilovic elüti. Nagy lövése ezúttal is a kapufáról vágódik ki. 21–20
55. perc: Rossz szegedi bejátszás, Marguc pedig gólt lő a lerohanás végén, neki ez már a hetedik, újra a Veszprémnél az előny. 21–20
54. perc: Lékai betörése után is büntető következik, előtte azonban Källmant kell ápolni. Sego érkezik a hetesre, Pálmarsson azonban neki is bedobja. 20–20
53. perc: Gabert sem tudják szabályosan szerelni, ez is hetes. Balogh ezúttal a jobb felső sarkot lövi ki. 19–20
52. perc: Pálmarsson áll oda, és nem is hibázik, újra egál. 19–19
51. perc: Nilsson újra befordul, kapufát lő, de ez is büntető. 18–19
50. perc: Ancsint élteti a szegedi közönség, miután hibázott. Bodó lövését a Miklert váltó Alilovic biztosan fogta. 18–19
49. perc: Bánhidi passzol a jobb szélre, Sostaric pedig kíméletlenül a jobb felsőbe bombázza a labdát, vezet a Szeged! 18–19
48. perc: Nilsson hiába lő gólt, leért, de jön a hetes és Gabernek egy kiállítás. Ilics azonban ezúttal Sierrába vágja a büntetőt. 18–18
47. perc: Källman szabálytalansága után Ilics értékesít egy büntetőt. Bánhidi ellen is szabálytalankodnak, ez is hetes. Balogh Alilovicnak is bevágja. 18–18
46. perc: Szegedi labdaszerzés, Sostaric lő az üres kapura, de a labda kipattan a kapufáról. Azonnal büntet a Veszprém, Lékai szerez gólt. Skube repül be, majd Sostaric passza után látványos gólt lő. 17–17
45. perc: Balogh egy remek lövőcsel után a léc alá lő. Páros kiállítás, Sulic és Blazevic is két percet kapott. 16–16
44. perc: Nagy lövésébe belekap egy védő, így a labda becsapja Sierrát, megvan a veszprémi kapitány első gólja. Gabert legalább hárman fogják meg, közülük Schuch kap két percet, neki már ez a második büntetése. 16–15
43. perc: Bodó senkitől sem zavartatva lőhet ziccert, nem is hibázik, a hálóba pattint. Támadásban hibázik a Veszprém, a vezetését támad a Szeged, Balogh azonban belemegy Sulicba. 15–15
42. perc: Lékai kap egy nagyot, Thiagus Petrusnak kell két percre leülnie. Pálmarsson pattintja oda a labdát Sulicnak, aki a kapuba lő. 15–14
41. perc: Thiagus Petrus szerez labdát, az egyenlítésért támad a Szeged, Skube pedig nem is hibázik, bevágja sorozatban a harmadik szegedi gólt. Egyenlő, Sabaté időt kér. 14–14
40. perc: Sostaric szerzi meg az első gólját, már csak egy van közte, újra nyílt a meccs. 14–13
39. perc: Gaber kap jó bejátszást, ezúttal pedig gólra is váltja azt. Bravúrok! Sierra előbb Marguc hetesét védi, majd a kipattanónál is hárítja a szlovén próbálkozását. 14–12
38. perc: Nagy László szerez labdát, ám nem dobják rá az üres szegedi kapura, inkább felállnak. Nagy gyalogolhat be ziccerbe, de Sierra kezébe vágja a labdát. 14–11
37. perc: Bodó lövését Mikler két kézzel tolja a léc fölé, majd Marguc lő gólt két ember közül. Källmant ráadásul ki is állítják. 14–11
36. perc: Sierra újra védi Ilics lövését, a lerohanást azonban elrontja a Szeged, majd Pálmarsson ad pontatlant passzt. 13–11
35. perc: Ilics távoli bombája ki sem pattan Sierráról. Balogh ismét betalál, közelebb lopózik a Szeged. 13–11
34. perc: Gaber szabálytalankodik a lövés előtt, jöhet a Veszprém. 13–10
33. perc: Egy kínai végén Källman vágta a kapu fölé a labdát, Marguc azonban szabálytalan volt hetes jön. Balogh bevágja, a második büntetőjét is. Nagy lő óriási kapufát, majd Nilsson szedi össze a labdát a hatoson belülről. 13–10
32. perc: Az első szegedi támadás sem jó, de náluk marad a labda. 13–9
31. perc: Elkezdődött a második félidő, emberhátrányban támad a Veszprém, de kapus nélkül, így támadásban egyenlő létszámban. Margucról kipattant a labda az alapvonalon túlra. 13–9

1. FÉLIDŐ

30. perc: Balogh bejátszása után Bánhidi befordul, és gól lő. Nagy gólját érvénytelenítik, majd Lékai lövését blokkolják. Vége az első félidőnek, 13–9-re a Veszprém vezet harminc perc játék után.
29. perc: Lékai talpról eleresztett lövését lábbal védi Sierra, a kipattanót összeszedi Lékai, a spanyol kapus azonban újra hárít. Schuch rántja le Bánhidit, jön is a két perces büntetés. 13–8
28. perc: Veszprémi labdaszerzés, ám Nagy lövését hárítja Sierra, így fordul a Szeged, Källman pedig nem hibázik, a léc alá dobja a labdát. 13–8
27. perc: Skube ugrik fel, majd visszahúzza a labdát a jobb alsóba, szép gól. Ancsin az oldalhálóba vágja a labdát, de hetest kap a Veszprém. Marguc áll a vonalhoz, Sierra lábai között pedig a hálóba pattintja a labdát. 13–7
26. perc: ... a támadás végén pedig ismét Lékai lő a hálóba, Pastor kikéri a második (!) idejét. 12–6
25. perc: Balogh kap rossz passzt, majd hosszan támad a Veszprém... 11–6
24. perc: Obranovic lövése rossz, ám hiába fordul gyorsan a Veszprém, Iváncsik a kapu fölé vágja a labdát. 11–6
23. perc: Lékaival nem tudják tartani a lépést, betör és a jobb alsóba vágja a labdát. 11–6
22. perc: Ancsin emelkedik magasra, majd elhajlásból kilövi a bal alsót. A másik oldalon Bodó köszön be első alkalommal. 10–6
21. perc: Nilsson sárgul be, majd a Balogh elleni szabálytalanság után hetest dobhat a Szeged. Alilovic érkezik a kapuba, ám a sértett magabiztosan a hálóba bombáz. 9–5
20. perc: Nagy László szerez labdát, majd Iváncsik passzol Marguchoz, aki újfent a hálóba lő. A szlovén szélső már négy gólnál jár. 9–4
19. perc: Bánhidi fordult le a védőjáről, Mikler azonban kirúgja a lapos labdát. Gyorsan támad a Veszprém, Lékai passzát Marguc értékesíti. 8–4
18. perc: Obranovicnál láttak támadó szabálytalanságot, közben kiegészül a Veszprém, Sabaté pedig időt kér. Lékai hiába lő a hálóba, nem adják meg, majd újra ő próbálkozik, ezt azonban Sierra védi. 7–4
17. perc: Skube tör be, majd lő Mikler lába alatt a hálóba, ezzel megszakítja a szegedi gólcsendet. Lékait sem tudják megállítani, a hatoson belülre ugorva visszaállítja az eredményt. 7–4
16. perc: Ancsin lő a blokkba, majd Sierra beleér, így a Szegedé a labda. Nagy visszajön védekezni, de azonnal ki is áll két percre, Bunticot állította meg szabálytalanul. 6–3
15. perc: Balogh test mellől lő, Mikleren azonban így sem tud kifogni. Nagy László kap egy kis pihenőt támadásban, érkezik Ancsin. 6–3
14. perc: Sorozatban négyet lőtt a Veszprém, időt is kér Juan Carlos Pastor. Balogh passza után Källman a vonalról ugrik fel, jöhet a Veszprém. Jön is, Sulic pattint a kapuba. 6–3
13. perc: Balogh futtából ugrik fel, majd lő, próbálkozását azonban a kapufára tolja Mikler. Azonnal jön a Veszprém, Marguc pedig büntet a jobb szélről. 5–3
12. perc: Gorbok lövését védi a Mikler, érezte hova jön a labda. Pálmarsson lövi ki a kapu bal oldalát, Sierrának nincs esélye, először vezet a Veszprém. 4–3
11. perc: Sostaric kap sárgát. Nilsson lefordul az emberéről, majd a hálóba bombáz, így egyenlít. Sőt, Bunticot két percre kiküldik. 3–3
10. perc: Pálmarsson lövését Sierra tolja oldalra, nincs egyenlítés. Källman próbálkozását Mikler lábbal hárítja. 2–3
9. perc: Pontatlan szegedi passz, majd Nagy találkozik Bánhidival, akit röviden ápolni kell. 2–3
8. perc: ... a lerohanás végén pedig Marguc értékesít egy ziccert. 2–3
7. perc: Schuch sárgul be, majd Mikler véd szépen... 1–3
6. perc: Nagy László kezéből esik ki a labda, a gyorsindítás után azonban Sostaric ziccerből eleresztett lövését Mikler védi. Ilics próbálkozik, ám Sierra ezúttal összecsapja a lábait, és véd. Utólag Blazevic kap sárga lapot. 1–3
5. perc: Marguc kap sárgát, majd Bánhidit találják meg, ő pedig nem is hibázik, a bal alsóba vágja a labdát. 1–3
4. perc: Källman hiába lő gólt, nem adják meg, a másik oldalon Pálmarsson lő talpról Sierra lábai közöttt a hálóba. 1–2
3. perc: Ilicstől veszik el a labdát, továbbra sincs veszprémi gól. 0–2
2. perc: Marguc vágja a kapufára, a másik oldalon pedig Buntic azonnal a hálóba tüzel, Mikler csak beleérni tud a labdába. 0–2
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a szegediek vezetik az első támadást. Källmannak húzzák le a bal szélre, ő pedig Mikler mellett a hálóba pattint. 0–1

Az előző idény két legjobb játékvezetőjét, a mai döntőt is fújó Herczeg Péter, Südi Péter párost díjazták.

A magyar himnusz is felharsant, hamarosan útjára indul a labda.

Telt ház és pazar hangulat várja a játékosokat a debreceni Főnix-csarnokban.

ELŐZMÉNYEK

A harmadik helyen a Tatabánya zárt, miután 23–18-ra legyőzte a Csurgót. Részletek itt!

A Veszprém eddig 25-ször végzett az első helyen a Magyar Kupában, míg a Szegednek hatszor nyerte meg az aranyérmet a sorozatban.

Tavaly szintén a debreceni Főnix-csarnokban került sor a Magyar Kupa négyes döntőjére. Akkor a fináléban egy rendkívül kiegyenlített meccsen 24–24-es rendes játékidőt követően a Veszprém 3–2-re nyert hétméteresekkel a Szeged ellen. A tavalyi fináléról ide kattintva olvashat bővebben.

Az elődöntőben a Telekom Veszprém tíz góllal, 33–23-ra nyert a Csurgó ellen, a Mol-Pick Szeged pedig a Grundfos Tatabányát győzte le 28–20-ra. A debreceni négyes döntő első napjáról ide kattintva olvashat bővebben!

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan megkezdődik a férfi kézilabda Magyar Kupa döntője, melyben sorozatban hatodszor a Veszprém és a Szeged találkozik egymással. Tartsanak velünk!