Sorozatban tizedszer hódította el a Magyar Kupát a Veszprém!

2018.04.15. 17:41
Sorozatban hetedszer is a Veszprém és a Szeged játszotta a férfi kézilabda Magyar Kupa döntőjét, amelyen kimondottan változatos, fordulatos első félidőt követően a Veszprém a második játékrészben a Szeged fölé kerekedett, 23–21-re győzött, és sorozatban tizedik alkalommal, történelme során 27-edszer elhódította a Magyar Kupát.
Renato Sulic nem hagyta kiszáradni a veszprémi szurkolókat – a galéria megnyitásához kattintson a képre! (Fotó: Török Attila)

FÉRFI KÉZILABDA MAGYAR KUPA, DÖNTŐ
MOL-PICK SZEGED–TELEKOM VESZPRÉM 21–23
(11–10)
Debrecen,
Főnix Csarnok, 7500 néző. Vezette: Herczeg Péter, Südi Péter
SZEGED: SEGO – Sostaric, Srsen 2, SKUBE 2, Bánhidi 3, BODÓ 4, Källman 2. Csere: Goncalves 1, Gaber 1, Zsitnyikov 1, Sigurmannsson 4 (4), Blazevic, Zubai, Balogh Zs. 1. Edző: Carlos Pastor
VESZPRÉM: ALILOVIC – Marguc 1, NAGY L. 4, LÉKAI 6 (1), Sulic 2, Ilics, Manaszkov 2. Csere: Mikler (kapus), Schuch, Tönnesen 2, Blagotinsek, Jamali, Gajic 2, Ugalde, NENADICS 4, Terzic. Edző: Ljubomir Vranjes
Kiállítások: 4 ill. 16 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 2/1
Carlos Pastor: – Ennyi pontatlansággal és kimaradó helyzettel nem lehet kupadöntőt nyerni. A ziccereink kimaradtak a meccs legfontosabb szakaszában, a hajrában is. Ha újrajátszanánk a döntőt, akkor is az eltervezett taktikát alkalmaznánk, a játékosaink döntéseiben volt a hiba.
Ljubomir Vranjes: – A fegyelmezett és egységes csapatmunka diadala a kupasiker. Főleg a védekezésünket és kapusunkat kell dicsérnem. Alilovic védései a végjátékban eldöntötték a finálét, amelyben nagyon erős ellenfelet vertünk meg.

A férfi kézilabda Magyar Kupa döntője a 7. kupaelsőségére hajtó Szeged és a 27. győzelmére vágyó Veszprém között meglehetősen hullámzó játékkal kezdődött: az első gólt a Szeged szerezte Ivan Srsen volt eredményes, de 2–1-re már a Veszprém vezetett, majd 4–3-nál már ismét a szegedieknél volt az előny.

Két góllal először a Szeged tudott meglépni a 23. percben, akkor 9–7, másfél perc múlva 10–7 állt az eredményjelzőn.

A fordulatos játékot és sok feszültséggel teli perceket hozó első félidő mégis majdnem veszprémi előnnyel zárult, Kent Robin Tönnesen és Lékai Máté góljaival két perc alatt sikerült az egyenlítés, sőt, ha Dejan Manaszkov nem lép rá a vonalra az utolsó veszprémi akciónál a végén, akkor minden bizonnyal vezetve mentek volna pihenni Nagy Lászlóék, így viszont Bodó Richárdék ünnepelhettek, miután bombája bepattant Mirko Alilovic kapusról.

A 11–10-es szegedi előny aztán még tovább nőtt, ám a szünetben beküldött Petar Nenadics góljaival sikerült az egyenlítés 13–13. A Veszprém ezt követően előrántotta Dragan Gajicot a kalapból, aki bevágott két gólt a szélről, majd jött az utolsó szegedi feltámadás.

A mintegy 1500 szurkolójuk kísérte kék-mezesek Stas Skube, Bodó és Bánhidi Bence góljaival ismét a maguk javára fordították az eredményt, ám 17–16 után többet nem volt náluk a vezetés.

Ez nagyrészt azért történt így, mert amikor Manaszkov és Ugalde kiállítása miatt kettős emberelőnybe kerültek, nemhogy egyetlen gólt sem dobtak, de még kaptak is, így ahelyett, hogy tíz perccel a vége előtt visszajöttek volna a meccsbe, inkább háromgólos hátrányba kerültek.

Ezt az előnyét a Veszprém már nem tékozolta el, sőt még ötre is feltornázta a különbséget, végül két góllal, 23–21-re győzött, így sorozatban 10. alkalommal, történelme során 27-szer lett MK-győztes.

A VÉGEREDMÉNY
Magyar Kupa-győztes: Veszprém (Mirko Alilovic, Blaz Blagotinsek, Dragan Gajic, Momir Ilics, Dzsamali Iman, Lékai Máté, Dejan Manaszkov, Gasper Marguc, Mikler Roland, Nagy László, Petar Nenadics, Schuch Timuzsin, Renato Sulic, Mirsad Terzic, Kent Robin Tönnesen, Cristian Ugalde, edző: Ljubomir Vranjes),
2. Szeged, 3. Balatonfüred, 4. Csurgó

A GYŐZTESEK ÖSSZESÍTÉSE
27-szeres:
Veszprém KC (VÁÉV Építők, VÁÉV Bramac, Fotex KCV, MKB Veszprém, MKB-MVM Veszprém, MVM Veszprém, Telekom Veszprém)
Bp. Vörös Meteor, FTC, Vasas, Debreceni Dózsa, Dunaferr SE

Köszönjük a figyelmet, hamarosan jövünk az összefoglalóval!

60. perc: Vége! Sorozatban tizedik alkalommal nyeri meg a Magyar Kupa döntőjét a Veszprém!

60. perc: Nem annyira sikerül a gyors támadásbefejezés, de azért Källman lő egy gólt. Majd Thiagus csen el egy labdát, 23 másodperccel a vége előtt és vágja be a ziccert, 21–23.

59. perc: Egy Sego védés után igyekeznek gyorsan támadni a szegediek, de nem sok sikerrel járnak.

58. perc: Vranjes mester kikérte utolsó idejét. Több ilyet nem látunk a meccsen.

57. perc: Hetes és kettő perc, Blagotinsek ül le a padra egy picit. Sigurmannsson bedobta,19–23!

57. perc: A kapus jól van, folytatni tudja.

57. perc: Skube dobta véletlenül fejbe Alilovicot, ápolás.

56. perc: Nagy László góljával öttel megy a Veszprém, 18–23.

56. perc:ALILOVIC! Ziccert véd, most Källmant babonázta meg. Óriási bravúr.

55. perc: Alilovic védi Balogh nem túl jó átlövését,eldőlhet a kupa sorsa.

54. perc: Emberhátrányban kapus nélkül támad a Veszprém: Nenadicsnagy csellel elküld két védőt, majd egy pattintás után bevágja a ziccert, 18–22!

53. perc: Veszprémi időkérés. Egy még van nekik.

53. perc: Lékai sérült keze nem jó, nem tudja megfogni a labdát. Nem valószínű, hogy ma még látjuk a pályán.

52. perc: Sulic kapott két percet, mert ellökte a hatosra betörő Blazevicet.

51. perc: Bodó lőtt fölé, Alilovic rajta volt.

51. perc: Szegedi időkérés. Több nincs.

50. perc: Lékai megsérült. Az ujját kell ápolni.

50. perc: Letelt mindkét emberhátrány, a visszatérő Menaszkov góljával először vezet hárommal a Veszprém, 18–21!

50. perc: Kettős hátrányból is gólt dob a Veszprém! Nenadics bolondított meg három embert, majd bevágta Sego kapujába,18–20!

49. perc:Megint Alilovic! Thiagus ziccerét rúgta ki.

49. perc: Alilovic! Sostaric próbálkozott a szélről, a kapus vállal védett!

48. perc: Manaszkov borította fel Skubét, két perc a macedónnak. 20 másodperc múlva Ugaldét is kiszórták a bírók két percre. Kettős előny!

47. perc: Nagy László kínaiból eredményes, Lékaitól kapta a passzt, 18–19.

46. perc: Balogh harcolt ki hetest, Sigurmannson váltotta gólra, 18–18.

45. perc: Mondtam volna, hogy most meg a Veszprém állt meg, de Lékai majd Sulic góljával ismét a bakonyaiké az előny, 17–18.

44. perc: Bánhidi találatával már a Szegednél az előny, 17–16!

44. perc: Hatalmas tűzijáték a szegedi kapu előtt, amelynek végén Ugalde próbált kapura tenni egy kipattanót, de Alilovic védett.

43. perc: Skube gólja után Bodó kapufára pattanó lövését Alilovic beszerencsétlenkedte a saját kapujába, egyenlít a Szeged, 16–16!

42. perc: Szegedi időkérés.

42. perc:Gajic újabb gyors góljával már két gól a veszprémi előny, 14–16!

41. perc: Bodó gyorsan egyenlít, ám Gajic sem késlekedik a válasszal, 14–15.

40. perc: A Szeged megállt, Nagy László góljával már vezet a Veszprém, 13–14!

39. perc: Nem sokat találkozott az emberelőnyben lévő Szeged a labdával – Thiagus üres kapura lőtt, fölé.

38. perc: Hosszan támadott a Veszprém, Nenadics lövését blokkolták a végén, szabaddobás lett belőle.

37. perc: Blagotinsek kapott két percet, Balogh Zsoltot állította meg szabálytalanul.

36. perc: Lékai talpról egyenlít, 13–13!

35. perc: Ismét betalál Nenadics, szép egyéni akció végén volt eredményes.

34. perc: Nenadicsnál most belemenést fújnak, eddig "megérte" őt beküldeni…

33. perc: Ugalde pörgetett a kapu mellé ziccerből. Balogh nagy lövését Alilovic spárgázva védte.

32. perc:Nenadics első góljával javítja előző hibáját, Baloghgyorsan válaszol, 13–11!

31. perc: Folytatódik a mérkőzés, a Veszprém támad, de két új ember főszereplésével máris a Szegedé a labda Zubai szedte ki Nenadics kezéből a labdát, az indítás után Skube volt eredményes, 12–10.

1. FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek!

30. perc: Manaszkov a szélről belövi ugyan, de rálépett a vonalra, nem adják meg. A túloldalon viszont Bodó bombája bepattan Alilovicról, 11–10.

29. perc: Szegedi időkérés.

28. perc: Manaszkov próbálkozott az üres kapura – merthogy a Szeged kapus nélkül támad, ha van kiállítottja –, de a macedón mellédobta.

28. perc: Blagotinsek harcolt ki hetest, Lékai gólra váltotta, ismét egál, visszajött a Veszprém, 10–10.

28. perc: Veszprémi időkérés.

27. perc: Puff, a bírók mindkettejüket kiszórták két percre, alig hogy elindították a játékot.

26. perc: Tonnesen és Bánhidi akaszkodott össze. Nehezen csillapodtak a kedélyek.

25. perc: Lékai passza után Tönnesen eredményes újra szép lövésből, 10–9.

24. perc: Srsen tört be a szélről, nem hibázott, három közte, 10–7! Tönnesen viszonylag gyorsan visszaállítja a kettőt, 10–8!

24. perc: Sego ismét véd egyet, lábbal állítja meg Tönnesen nem túl jó lövését. Három lehet közte.

23. perc: Gaber harcolt ki hetest, Sigurmannsson bevágta, 9–7!

23. perc: Gaber is lő egyet beállóból, ismét vezet a Szeged, 8–7!

22. perc: Marguc kanyarodik fel a szélről, jobbról és visszahúzza a rövidre, 7–7!

21. perc: Üres kapuval támad a Szeged, Bánhidi kap bejátszást és be is vágja a ziccert, 7–6!

20. perc: Lékai lemásolja Zsitnyikovot, csak jobbra cselez, 6–6. Ráadásul Petrust kiszórják két percre.

19. perc: Zsitnyikov tör be a bal szélről szép egyéni akció végén, és szépen pattint a felsőbe, 6–5!

18. perc:Schuch kapta meg a második kétpercét is.

17. perc:Nem megy el, Alilovic védte Bodó lövését. Lékai egyenlít egy remek átlövésgóllal, 5–5!

16. perc: Sego újabb védése után – Ilics lövését hatástalanította – elmehet kettővel a Szeged!

15. perc: Manaszkov a szélről lő, a labda mindkét kapufát érinti és nincs bent! A túloldalon Källman viszont betalál a szélről, 5–4!

14. perc: Nagy László is kap egy sárgát, Bodót rántotta le a kilencesen.

13. perc: Lékainak is megvan az első gólja, 4–4!

12. perc:Hetes a túloldalon is, Sigurmandsson belőtte, 4–3!

11. perc: Thiago Petruson akadt fenn Nagy László, sárga és hetes. Amit Sego kivéd! Marguc hibázott.

10. perc: Manaszkov vágott be a szélről egy kipattanót, 2–3.Bodó első lövése jó, Alilovic nem védhette, 3–3!

9. perc: Egyenlít a Szeged! Bánhidi volt eredményes, 2–2!

8. perc: Ilics lőtt mellé, miután az első előnyös támadását nem tudta gólra váltani a Szeged, Aztán Alilovic védett ziccert, majd a túloldalon Sego isbemutatott egy védést.

7. perc: Schuch az első sárga után az első kétperces büntetés tulajdonosa kitüntető címét is megszerezte, miután eltakarította útjából Bánhidit.

6. perc: Ott az első szegedi sárga, Källman kapta. Sulic a szélről volt eredményes, 1–2.

5. perc:Nagy László egyenlít, 1–1!

4. perc: Lékai elszórja, Nagy Lászlóval nem értették meg egymást. Srsen jól fordul be Schuch mellett, szabaddobás, Skube lövése nem jó, Alilovic védett.

3. perc:Lékai cselez, lő, blokkolják, de marad a Veszprémnél a labda, mert kézzel együtt ment a blokk.

2. perc:Srsen lövi a döntő első találatát, 1–0, vezet a Szeged!

1. perc: Schuch Timuzsin kapja az első sárgát, Sulic a másodikat.

1. perc: A Szegedé az első támadás lehetősége.

17.45: Kezdés!

17.43: Már a pályán a csapatok, egyesével szólították a főszereplőket. Elhangzott a magyar himnusz is.

17.37: A cheerleaderek tánca előtt a két csapat kabalája is megküzdött egymással – nevezzük szumónak a sportágat. Egymás heves lökdösése közben a szegedi birkának leesett a feje, ami nálunk vereséggel ér fel.

17.32: A bemelegítésnek vége, a csapatok visszatértek az öltözőbe.

17.25: Mindkét csapat a hagyományos szerelésében játszik majd ma, azaz kékek (Szeged) a pirosak (Veszprém) ellen

17.20: Pályán a csapatok! Gőzerővel zajlik a bemelegítés.

17.15: Köszöntjük olvasóinkat, hamarosan megkezdődik az idei férfi kézilabda Magyar Kupa döntője. Debrecen ezen a hétvégén a kézilabda honi fővárosa lett, a város szinte megtelt, minden szállás elkelt.

ÉRDEKESSÉGEK

Idén is Debrecenben rendezik a Magyar Kupa négyes döntőjét.Szombaton az esélyesebb csapatok könnyedén bejutottak a döntőbe, a Szeged 20 góllal múlta felül a Csurgót, a Veszprém 16 találattal a Balatonfüredet.

A finálé előtti, a harmadik helyről döntő mérkőzést a Balatonfüred nyerte meg, a Veszprémhez ezer szállal kötődő Csoknyai István csapata 20–12-es félidő után 31–25-re legyőzte a Csurgót. A debreceni találkozó végén már majdnem telt ház, azaz 4500 néző láthatta a fürediek örömét.

A Magyar Kupában példátlan a Veszprém dominanciája, 26 alkalommal nyerte meg a sorozatota 41 évvel ezelőtt alapított klub. A Veszprém után a Honvéd a legeredményesebb 7 kupagyőzelemmel, velük kerülhet egálba az eddig 6-szor győztes Szeged, ha ma nyerni tud.

Az elmúlt 33 évben a Veszprém mindegyik MK-döntőben érdekelt volt – legutóbb 1985-ben rendezték a bakonyiak nélkül a finálét: akkor a Rába ETO kétmeccses döntő után hétméteresekkel hódította el a trófeát.

A döntőt a Péter-páros vezeti, azaz Herczeg Péter, Südi Péter – a tavalyi fináléban is ők fújták a sípot.