Férfi kézi MK: a Tatabányát legyőző Füred az elődöntős

2018.03.02. 19:39
A Balatonfüred 24–23-ra győzött hazai pályán a Tatabánya ellen, ezzel bejutott a férfi kézilabda Magyar Kupa négyes döntőjébe.

A mostani bajnoki kiírásban már kétszer találkozott egymással a két gárda, mindkétszer a hazai fél nyert, mégpedig simán. Ezúttal maradt izgalom a végére is.

A szünetben a tatabányaiak vezetett három góllal, a második félidő elején azonban mintha az öltözőben maradtak volna, a Balatonfüred gyorsan fordított. Az utolsó tíz percben három góllal ellépett a hazai csapat, amelynek kapujában parádézott Fazekas Nándor. A Tatabányának a döntetlen is továbbjutást ért volna, és fel is jött egy gólra, ám az egyenlítésért már nem tudott támadni, a Balatonfüred jutott a négyes döntőbe.

FÉRFI KÉZILABDA MAGYAR KUPA
A NÉGYES DÖNTŐBE JUTÁSÉRT
BALATONFÜREDI KSE–GRUNDFOS TATABÁNYA KC 24–23 (12–15)
Balatonfüred, 700
néző. V: Bonifert, Oláh
BALATONFÜRED: FAZEKAS 1 – Hornyák 2, KASPÁREK 6, TOPIC 3, Debreczeni, Szita, Bóka 1. Csere: Andó (kapus), Németh B. 1, Déber, VARSANDÁN 6 (6), Karvackij, Szemjonov 3, KEMÉNY 1, Horváth L., Máthé. Edző: Csoknyai István
TATABÁNYA: SZÉKELY – Pásztor Á. 1, GRIGORAS 8, Juhász Á., VRANJES 4, Szöllősi B. 2, Vujovics 3 (2). Csere: Iancu (kapus), BOZSOVICS 3, Sipos, Harsányi 1, Ilyés, Dénes, Vrankovic 1, Rosta M., Fekete D. Edző: Vladan Matics
Az eredmény alakulása. 6. perc: 0–3. 11. p.: 3–6. 14. p.: 5–6. 18. p.: 6–9. 24. p.: 10–11. 27. p.: 11–14. 34. p.: 15–15. 37. p.: 17–16. 41. p.: 19–17. 48. p.: 21–21. 55. p.: 24–21. 59. p.: 24–22
Kiállítások: 12, ill. 8 perc
Hétméteresek: 8/6, ill. 3/2
Csoknyai István:
– Támadásban nem játszottunk kifejezetten jól, de óriásit küzdöttünk. A második félidőben Fazekas Nándor kapus és a csapat is emberfelettit nyújtott.
Vladan Matics: – Nagyszerű mérkőzés volt. A lelkes és nagyszámú közönség fordított félidőket láthatott. A második játékrészben Fazekas szenzációs védései miatt kaptunk ki.
Továbbjutott: a Balatonfüred

Március 6., kedd
18.00: Balmazújváros–Csurgó

A legutóbbi bajnoki idény arany- és ezüstérmese, a Telekom Veszprém és a Mol-Pick Szeged alanyi jogon ott lesz a négyes döntőben, amelynek utolsó kiadó helyére a Balmazújváros vagy a Csurgó ér oda, jövő kedden.