Férfi kézi: három játékosától elköszönt a Szeged

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2017.05.30. 10:37
Távozik Sandro Obranovic, Bóka Bendegúz és Urh Kastelic Mol-Pick Szeged férfi kézilabdacsapatától – adta hírül a Tisza-parti együttes hivatalos honlapja.

A horvát Obranovic és a szlovén Kastelic egyaránt kölcsönben szerepelt a Szegednél. A horvát irányító a Zagrebhez, a vb-bronzérmes szlovén kapus a Mariborhoz tér vissza, míg a magyar válogatott Bóka Bendegúz 2016 nyarán egy plusz két éves megállapodást írt alá a Szegeddel.

A három kézilabdázó az alábbiakban búcsúzott el a klubtól, arra a kérdésre válaszolva, mi maradt meg nekik a szegedi időszakból.

Sandro Obranovic: – Az edző! – mondta nevetve a pickhandball.hu-nak. – Sokat kaptam Szegedtől, sokat fejlődtem, tanultam, amit a későbbiekben hasznosítani tudok majd a játékomban. Jól éreztem magam az egy év alatt, nem tettem le arról, hogy egyszer még a Pick játékosa legyek. Köszönök mindent, a szurkolók szeretetét, a játékosok barátságát, az edzők munkáját, a klubnak pedig azt, hogy itt játszhattam!

Bóka Bendegúz: – Biztos jó emlékkel gondolok majd vissza, hogy itt játszhattam. Sajnálom, hogy idény közben jött az a sérülés, ami miatt sokat kellett kihagynom, így nem tudtam bizonyítani, hogy helyem van a csapatban. REmek városban, remek csapatban játszhattam! Köszönöm!

Urh Kastelic: – Rövid időt voltam itt, de nagy hatással volt rám, ami Szegeden körülveszi a kézilabdát. Remek közösség a Mol-Pick Szeged, igazi család, jó volt itt lenni. Visszatérek-e? Ez csak rajtam múlik, ha úgy teljesítek, ha jól védek, akkor lehetek még a csapat tagja. Köszönöm, hogy megtapasztalhattam azt, hogy milyen egy Európában is jegyzett klubban szerepelni.

A három kézilabdázó az alábbiakban búcsúzott el a klubtól, arra a kérdésre válaszolva, mi maradt meg nekik a szegedi időszakból.

Sandro Obranovic: – Az edző! – mondta nevetve a pickhandball.hu-nak. – Sokat kaptam Szegedtől, sokat fejlődtem, tanultam, amit a későbbiekben hasznosítani tudok majd a játékomban. Jól éreztem magam az egy év alatt, nem tettem le arról, hogy egyszer még a Pick játékosa legyek. Köszönök mindent, a szurkolók szeretetét, a játékosok barátságát, az edzők munkáját, a klubnak pedig azt, hogy itt játszhattam!

Bóka Bendegúz: – Biztos jó emlékkel gondolok majd vissza, hogy itt játszhattam. Sajnálom, hogy idény közben jött az a sérülés, ami miatt sokat kellett kihagynom, így nem tudtam bizonyítani, hogy helyem van a csapatban. REmek városban, remek csapatban játszhattam! Köszönöm!

Urh Kastelic: – Rövid időt voltam itt, de nagy hatással volt rám, ami Szegeden körülveszi a kézilabdát. Remek közösség a Mol-Pick Szeged, igazi család, jó volt itt lenni. Visszatérek-e? Ez csak rajtam múlik, ha úgy teljesítek, ha jól védek, akkor lehetek még a csapat tagja. Köszönöm, hogy megtapasztalhattam azt, hogy milyen egy Európában is jegyzett klubban szerepelni.

Legfrissebb hírek

Kézi: a második meccsüket is megnyerték a magyarok az U20-as női vb-n

Utánpótlássport
Tegnap, 8:31

Kézilabda: kiütéses győzelemmel kezdtek a magyarok az U20-s női vb-n

Utánpótlássport
2026.06.24. 08:28

Kézilabda: szerdán kezdődik Kínában az U20-as női világbajnokság

Utánpótlássport
2026.06.23. 09:02

Pigniczki Krisztina: A munkában hiszek

Utánpótlássport
2026.06.19. 17:54

Kézilabda: Takács Maja három fronton is segítette a Győri ETO-t

Utánpótlássport
2026.06.17. 13:01

Kézi: újra a legjobbak között bizonyíthatott a Veszprém az ifi BL-ben

Utánpótlássport
2026.06.16. 08:58

Kézilabda: jön a Veszprémmel a fiú ifjúsági BL négyes döntője

Utánpótlássport
2026.06.12. 09:01

Kézi: odaértek az akadémiák közé a Budaörs korosztályos leánycsapatai

Utánpótlássport
2026.06.10. 14:05
Ezek is érdekelhetik