nemzetisport.hu 2015.12.02 21:18 Frissítve: 2015.12.02 22:00

Férfi kézi: ezúttal elmaradt a meglepetés a Zsiga-csapattól

A férfi kézilabda Magyar Kupa negyedik fordulójában a Csurgó idegenben nyert a Vác ellen.

A szeptemberi váci bajnokin az utolsó pillanatban mentett pontot a Csurgó, és mivel jelenleg is „tabellaszomszéd” a bajnokságban a két gárda, izgalmas, szoros csatának ígérkezett a kupamérkőzés. A szoros csata azonban elmaradt. A nemzetközi kupaporondtól néhány napja búcsúzó vendégek a javítási vágytól hajtva sokkal motiváltabban kezdtek, és tulajdonképpen pár perc alatt egyértelműsítették továbbjutási esélyüket.

Az ezúttal tompán kézilabdázó váciak csak egyszer tudtak felzárkózni, de esélyük sem volt arra, hogy Zsiga Gyula irányításával harmadszor is bravúros kupaszerepléssel lepjék meg szimpatizánsaikat.

FÉRFI KÉZILABDA
MAGYAR KUPA, 4. FORDULÓ
VÁCI KSE–CSURGÓI KK 23–30
(13–19)
Vác, 300 néző. Vezette: Herczeg, Südi
VÁC: Tóth M. – Vasic 1, ASZTRASAPKIN 7, D. PAVLOVICS 4, Vucsicsevics 4, Lendvay 2, Fekete D. 1. Csere: Vitáris (kapus), Kökény, Tyiskov 2, Joháczi, Munkácsi, Terenyi 1, Bartók 1. Edző: Zsiga Gyula
CSURGÓ: BARTUCZ – HORNYÁK P. 5, CSAVOR 9, Mota 3 (2), Hadziomerovic 3, Faluvégi R. 3, Nagy M. 3. Csere: HERBERT, Dimitrievszki 1, Pordán 3, J. Pazin, Hanusz, Gebhardt. Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–5. 14. p.: 8–9. 26. p.: 10–7. 38. p.: 13–22. 46. p.: 19–27. 55. p.: 22–26
Kiállítások: 10 perc, ill. 6 perc
Hétméteresek: –, ill. 2/2
Zsiga Gyula:
– Gratulálok a Csurgónak.
Sótonyi László: – Alapvetően elégedett vagyok a teljesítményünkkel, hiszen végig kontrolláltuk a játékot. Örülünk a megérdemelt győzelemmel kivívott továbbjutásnak.

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2018.07.18 22:38:28

Kézilabda BALLAI ATTILA

ALAPVONAL. Most, hogy valamelyest csitulnak a labdarúgó-vb keltette hullámok, itt az ideje, hogy méltassunk egy magyar csapatot, amely az előző hétvégén ugyancsak világbajnoki döntőt vívott. Igaz, nem futballban, hanem női kézilabdában.

2018.07.16 08:23:08

Kézilabda PAPP BÁLINT, VINCZE SZABOLCS

A magyar kézilabda-társadalom imádja az új aranycsapatot, a vb-győztes női juniorválogatottat.

2018.07.14 15:57:55

Kézilabda BORBÉLY LÁSZLÓ

A szünetben még 12–10-re a norvégok vezettek, végül hattal nyertek Háfráék.

2018.07.13 15:35:59

Kézilabda nemzetisport.hu

Az ellenfél a 20. perc után csak futott az eredmény után. Norvégiával játszunk szombaton 20 órától.

2018.07.11 15:08:47

Kézilabda HARMATH ÁKOS

Az első félidő végét elrontotta a magyar csapat, de a szünet után ellenállhatatlanul játszva átrohant a románokon.