Férfi kézi: ezúttal elmaradt a meglepetés a Zsiga-csapattól

2015.12.02. 21:18
A férfi kézilabda Magyar Kupa negyedik fordulójában a Csurgó idegenben nyert a Vác ellen.

A szeptemberi váci bajnokin az utolsó pillanatban mentett pontot a Csurgó, és mivel jelenleg is „tabellaszomszéd” a bajnokságban a két gárda, izgalmas, szoros csatának ígérkezett a kupamérkőzés. A szoros csata azonban elmaradt. A nemzetközi kupaporondtól néhány napja búcsúzó vendégek a javítási vágytól hajtva sokkal motiváltabban kezdtek, és tulajdonképpen pár perc alatt egyértelműsítették továbbjutási esélyüket.

Az ezúttal tompán kézilabdázó váciak csak egyszer tudtak felzárkózni, de esélyük sem volt arra, hogy Zsiga Gyula irányításával harmadszor is bravúros kupaszerepléssel lepjék meg szimpatizánsaikat.

FÉRFI KÉZILABDA
MAGYAR KUPA, 4. FORDULÓ
VÁCI KSE–CSURGÓI KK 23–30
(13–19)
Vác, 300 néző. Vezette: Herczeg, Südi
VÁC: Tóth M. – Vasic 1, ASZTRASAPKIN 7, D. PAVLOVICS 4, Vucsicsevics 4, Lendvay 2, Fekete D. 1. Csere: Vitáris (kapus), Kökény, Tyiskov 2, Joháczi, Munkácsi, Terenyi 1, Bartók 1. Edző: Zsiga Gyula
CSURGÓ: BARTUCZ – HORNYÁK P. 5, CSAVOR 9, Mota 3 (2), Hadziomerovic 3, Faluvégi R. 3, Nagy M. 3. Csere: HERBERT, Dimitrievszki 1, Pordán 3, J. Pazin, Hanusz, Gebhardt. Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–5. 14. p.: 8–9. 26. p.: 10–7. 38. p.: 13–22. 46. p.: 19–27. 55. p.: 22–26
Kiállítások: 10 perc, ill. 6 perc
Hétméteresek: –, ill. 2/2
Zsiga Gyula:
– Gratulálok a Csurgónak.
Sótonyi László: – Alapvetően elégedett vagyok a teljesítményünkkel, hiszen végig kontrolláltuk a játékot. Örülünk a megérdemelt győzelemmel kivívott továbbjutásnak.