Férfi kézi EHF-kupa: továbbjutott az Orosháza

2014.10.18. 19:38
A hazai visszavágón is legyőzte belga ellenfelét az Orosháza férfi kézilabdacsapata, így bejutott a legjobb 32 közé az EHF-kupában.

FÉRFI KÉZILABDA EHF-KUPA
A 32 KÖZÉ JUTÁSÉRT, VISSZAVÁGÓ

OROSHÁZI FKSE-LINAMAR–HUBO INITIA HASSELT (belga) 30–21 (15–9)
Orosháza, 700 néző. Vezette: Szekulics, Jovandics (szerbek)
OROSHÁZA: Herjeczki – BENIS 5, Németh G. 2, BUDAY 4 (3), Mazics 2, CEMAS 3, NÉMETH L. 5. Csere: IVANISEVICS (kapus), Morva 1, Benmiloud 1, Berta, Milovics 1, Stranigg J. 5, Tárkányi, Pásztor M. 1, Varsandán Á. Edző: Vladan Jordovics
HASSELT: Lettens – Köhlen 2 (1), Vanderstraeten 2, Houbrechts 2, Van der Goten 1, Dewit 2, Bogaerts 3. Csere: Vonckx (kapus), JACKERS 4, ROBYNS 5, Carpentier, Roelants, Cusumano, Janssens, Ooms. Edző: Luc Boiten
Az eredmény alakulása: 6. perc: 5–2. 9. p.: 5–4. 11. p.: 7–4. 14. p.: 10–7. 28. p.: 14–9. 36. p.: 19–10. 40. p.: 20–14. 46. p.: 23–15. 53. p.: 28–18.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 2/1
Vladan Jordovics:
– Motiváltan, taktikailag nagyon felkészülten léptünk pályára. Percről-percre nőtt az előnyünk. Gratulálok a csapatnak, történelmi tettet hajtott végre.
Luc Boiten: – A hazaiak sokkal agresszívabban játszottak, mint a sokat hibázó csapatom. Az Orosháza fizikálisan is fölénk nőtt.
TOVÁBBJUTOTT: az Orosháza, kettős győzelemmel, 56–46-os összesítéssel

A 32 KÖZÉ JUTÁSÉRT, 1. MÉRKŐZÉS
HANDBALL ESCH (luxemburgi)–GRUNDFOS-TATABÁNYA KC 24–25 (13–12)
Esch-sur-Alzette, 600
néző. Vezette: Ben-Dan, Faran (izraeliek)
ESCH:
Zuzo – Ilic 7, Pulli 6, Scholten 3, Trivics 3, Baum 2, Kohl 2, Marzadori 1, Biren, Bock, Krier, Labonte, Sarac, Tomassini, Weibel, Maurusshatt (kapus). Edző: Pascal Schuster
TATABÁNYA:
Paul – Harsányi G. 6, Bodó 1, Díaz 2, Mazák 3, Pásztor Á. 2, Törő 2. Csere: Babaszafari (kapus), Juhász Á. 2, Nagy Sz. 1, Katzirz 1, Dénes J., N. Boskovics 3, Bartók D. 2. Edző: Vladan Matics
Az eredmény alakulása. 6. p.:
1–2. 14. p.: 3–3. 17. p.: 6–4. 20. p.: 7–7. 28. p.: 10–8. 40. p.: 18–17. 48. p.: 20–23. 53. p.: 22–24. 55. p.: 23–24
Kiállítások:
10, ill. 8 perc
Hétméteresek:
5/2, ill. 3/2
Vladan Matics:
– Tíz perc jó játék, és ennyi. Nagyon mérges vagyok a csapatra, mert ennél sokkal többre képes. A vasárnapi visszavágón sokkal lendületesebben kell játszanunk, és a helyzeteinket is jobban kell kihasználnunk.

ESCH:
TATABÁNYA:

KÉSŐBB
Dinamo Asztrahán (orosz)–Balatonfüred vasárnap, 16.00 (az első mérkőzésen: 23–21)